View Single Post
  #18  
Παλιό 30-08-2010, 19:42
Black_Shadow Ο/Η Black_Shadow βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Μoto: HONDA VARADERO MKII ABS
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ..

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω δεί ΗΤC παιδιού απο το φόρουμ και μου έχουν βγεί τα μάτια με τους χάρτες που είχε αλλά και τις δυνατότητες του τηλεφώνου.Ειδικά με το igo πήγε Ευρώπη και ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα

HTC HD2 ένα πραγματικά εκπληκτικό τηλέφωνο windows mobile που το φτιάχνεις όπως θέλεις στα "μέτρα" σου .

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο "φορούσε" 3 ειδών gps προγράμματα (Destinator7, Garmin & το εκπληκτικό - κατά τη γνώμη μου, igo8) με όλους τους απαραίτητους χάρτες και αντίστοιχα pois των χωρών που ταξίδεψα.

Δυστηχώς στην Ελλάδα το igo8 δεν αποδίδει τόσο καλά όσο στο εξωτερικό, λόγω χαρτογράφησης της χώρας μας.

Το χρησιμοποίησα στο πρόσφατο ταξίδι μου στο εξωτερικό σχεδον 4.000 km (5 χώρες - Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία, Τσεχία & Ελβετία) και με άφησε πργαμτικά άναυδο!

Είχε τόσες πολλές πληροφορείες που ήταν αδύνατον να χαθείς. Αναπάσα στιγμή έβρισκες ότι ήθελες! Τα δε κτίρια στο κέντρο των πόλεων τα έδειχνε 3d.

Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι δεν χρειαζόταν να φορτώνεις κάθε λίγο και λιγάκι τους χάρτες των χωρών που επισκέπτεσαι.
Αρκει να τους είχες "ρίξει" μέσα στη κάρτα (micro sd 16gb) του κινητού σου - χωρίς εγκατάσταση.

Ενα πράγμα έχω να πω, όπως λέει και ο φίλος μου ο vasorfa...

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να έχουν μια συσκευή που τα κάνει όλα.

Το μόνο αρνητικό του ... η τιμή του....αλλά και γι' αυτό υπάρχει λύση...
Reply With Quote