View Single Post
  #5  
Παλιό 30-01-2011, 01:12
Dimitrism Ο/Η Dimitrism βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: F 800 GS
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: BMW και σπασμενο μοτερ.......

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συμβουλη μου ειναι να ΜΗΝ το πολυκυνηγας, αφου σου ξηγιουνται ετσι (πολυυυυυυυ ανθρωπινα θα ελεγα), διοτι αν σου προσαψουν οτι ολα τα παραπανω συνεβησαν λογω π.χ. ελειψης λαδιου, κακης ποιοτητας λαδιου, δεν ειχες κανει τα σεβις στην αντιπροσωπεια και εναν σωρο άλλα αλλα κυριως το πρωτο θα κλιθεις να πληρωσεις και τα 8000!!
Σκεψου μονον οτι με 6 μηνες λιγμενη την εγγυηση δεν ειχαν υποχρεωση να σου καλυψουν ουτε βιδα!! Γιαυτο λεω....πολυυυυυυυυυυ ανθρωπινη συμπεριφορα!!!

Τωρα για τις αιτιες του συμβαντος αρκει μια χαλασμενη αντλια, ενα βουλωμενο φιλτρο μια φραγμενη διοδος λαδιου κ.α. Αιτιες που δυσκολα αποδικνυονται εκτος κι αν ζητησεις την συμβολη μηχανολογου απο το Μετσοβιο Πολυτεχνειο ο οποιος θα κανει πραγματογνομωσυνη κι ελεγχους κατα την διαρκεια λυσιματος του μοτερ!!! Πραγμα που δεν εγινε απο οτι καταλαβαινω!!

Καλησπερα.

Ο κυριος λογο που εκανα το Post ειναι για να δω ποσο δικιο ή αδικο εχω μεσα απο τις αποψεις σας.

Λαδι υπηρχε σε κανονικες ποσοτητες. Και τα service οπως προανεφερα γινονουσαν μονο στην αντιπροσωπεια.

Δεν βγηκα να κατηγορησω την BMW οτι με ''πουλησε'' απλα ρωταω την αποψη σας μηπως ειμαι και εγω παραλογος.....
Reply With Quote