View Single Post
  #54  
Παλιό 16-03-2011, 14:50
pkritikos Ο/Η pkritikos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Βριλήσια
Μoto: Piaggio Vespa PX200E '85 Kawasaki KLR250 '90 Kawasaki Z750 '04 Suzuki DL-1000 '07 BMW R1200RT '08
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: επιπλεον εκπτωση σε γνωστό γερμανικό site

Απόσπασμα:
δεν ειναι μικρες οι διαφορες ομως φιλε μου οταν το revit cayenne εδω μου ρο εδιναν 490 euros και δεν δεχονταν και παζαρι. δεν σου κανει εντυπωση οτι τα καταστηματα με ειδη αναβατη κ μοτοσυκλετας δεν κανουν εκπτωσεις παρα προσφορές για ξεσκαρτάρισμα σαβούρας? Δεν μου αρέσει ο τρόπος που μας αντιμετωπίζουν κ τα ψέματα για τιμές όταν τις έχω τσεκάρει κ από Internet. Δηλαδή αλλα γράφουν (οι έλληνες) στο site κ αλλη τιμή μου λέει όταν πάω από εκεί. Το κακό είναι ότι γνωρίζουν ότι είμαστε καλοί κ συχνοί πελάτες κ αυτό το εκμεταλλεύονται. Τελειώσαν όμως αυτές οι εποχές. Αν χρειαστεί θα φέρω μπουφαν από ουγκάντα.
Ειμαι υπερ του να τα προτιμούμε αλλά να μην μας πιάνουν κ κορόιδα.
Δεν θα διαφωνήσω (τελείως!) φίλε, εξαρτάται. Εγώ πήρα το μπουφάν της Revit Dragon και τα μποτάκια Revit Fighter απο το κατάστημα στον περιφεριακό του Πολυγώνου σε τιμές πάρα πολύ κοντά με το FC-moto. Για την ακρίβεια το μπουφάν +20 € και τα μποτάκια στην ίδια τιμή, χωρίς να χρειαστει να πληρώσω μεταφορικά. Σε πολύ ακριβά πράγματα ή σε πράγματα που κάποιο μαγαζί έξω, λόγω αποθέματος ξεπουλάει, σιγουρα θα υπάρχει διαφορά. Σίγουρα και εδώ υπάρχουν καλοί επαγγελματίες και κακοί. Βέβαια για την κατάσταση δεν ευθύνονται τόσο τα μαγαζιά όσο οι αντιπρόσωποι που συχνά δρουν σα να τιμωρούν τους συνεργάτες τους.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως δύο πράγματα:
1. To after sales support, που έχεις εδώ. Αν σου χαλάσει ένα φερμουαρ ή κάτι άλλο τί κάνεις?
2. Αν όλοι ψωνίζουμε απ΄έξω, τα ντόπια μαγαζιά θα κλείσουν και δεν θα μπορούμε να βλέπουμε απο κοντά αυτά που μας ενδιαφέρουν. Τώρα όλοι πάνε, δοκιμάζουν τα νούμερα και... παραγγέλουν απ' έξω!

Αν θέλουμε να υπάρχουν τα μαγαζιά για να πηγαίνουμε να δοκιμάζουμε, όπως και αν θέλουμε να υπάρχουν τα περιοδικά για να τα διαβάζουμε, εμείς πρέπει να τα πληρώνουμε, ποιός θα τα πληρώνει?

Αν μπούμε όλοι σε αυτη τη λογική, για όλους τους κλάδους της οικονομίας μας, να μην παραπονιόμαστε μετά για τα νούμερα της ανεργίας και για το που οδηγούμαστε. Τέλος πάντων αυτή έιναι μεγάλη κουβέντα και μάλλον όχι γι αυτο το πόστ!

Να είμαστε όλοι καλά και να είμαστε ευτυχισμένοι που μπορούμε ακόμα να ψωνίζουμε, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο!!

Reply With Quote