View Single Post
  #49  
Παλιό 26-05-2011, 16:29
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΙΑΣ BMW-ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?

ρε παιδια συγγνωμη-δεν θελω να το παιζω εξυπνος-`νταξ που λεει -το ξερω ομως οτι θα ακουστω ετσι...ρε παιδια ακουω κατι τιμες για service κ μου φευγει το καφασι..!300ε-400ε,ε ελεος ρε οι κεραταδες,σιγα πια τι πουλανε,μαλλινα..?! Βλεπω μηχανες να λενε αλλαγη στα μπροστα τακακια στα 30000 χλμ...θελουν..?τα κοιταξατε αν θελουν...?εγω εχω 115.οοοχλμ κ ειμαι ακομα μπροστα με της μαμας...δεν θελουν ακομα...(βεβαια ειναι κ το στυλ οδηγησης..αλλα ποσο ρε ####το..?).αυτο γιατι εχω τσακωθει,οταν ημουν ακομα στην εγγυηση την ειχα παει στη Μιχαλακοπουλου για service κ` σε υποδειξη μου πριν την εναρξη των εργασιων,ζητησα να μην τα αλλαξουν,δεν το εκαναν,εγινε της πουτ@ν@ς..!λεμε οτι σημερα ειναι δυσκολες οι εποχες,αλλα ρε παιδια αμα ψαχτειτε λιγο,θα δειτε οτι υπαρχουν σιγουρα το ιδιο αξιοπιστες κ πιο φθηνες λυσεις τουλαχιστον για το service...κοιταξτε αυτο που λεω ειναι,αν πιανουν λιγο τα χερια σου-εγω δεν ειμαι ουτε μηχανικος με διπλωματα ουτε καμια ιδιοφυια-με λιγα εργαλειακια,λιγο διαβασμα-ψαξιμο για το πως γινεται-εχω γλιτωσει απο ακριβα κατ`εμε ανταλλακτικα κ εργασιες στην αντιπροσωπεια.Ενδεικτικα αναφερω καποιες τιμες ανταλλακτικων(τα ιδια με της μαμας βαζω κ εγω..).μπουζι=6 το ενα,λαδια 20-50 castrol(ενταξει αυτο μπορει να ειναι μπορει κ οχι..)=6.5ε λιτρο,φιλτρο λαδιου(man),ναι φιλε georgep,εχεις δικιο δεν ξερω τι microns ειναι-αλλα κ της bmw τι ειναι bmw..?=10e.τακακια(της μανας του)=40ε τα πισω...τα ferodo ιδιων προδιαγραφων=15ε,δοκιμασμενα-καλο πιασιμο,οπως της μαμας,δεν τρωνε το δισκο.Φιλτρο αερα ενα knf κ ησυχασες...Τωρα αν καποιος δεν μπορει(νομιζει λεω εγω..),δεν ειναι διατεθειμενος,η θελει ολα να τα κανει στην αντιπροσωπεια,τοτε δεν μπορω να πω κατι..ο καθενας οτι νομιζει καλυτερο,δεκτον κ κανω κ τη τουμπεκα μου..!Κ παλι παιδια δεν θελω να το παιξω `φωτεινος παντογνωστης`,αν ψαχτειτε λιγο το μηχανακι μας ειναι κατα βαση απλο...θα γλιτωσετε παρα πολλα(χρηματα βασικα..) κ θα εχετε κ τη σιγουρια οτι εσυ το εχεις συντηρησει,οπως πρεπει κ οπως κανενας μαστορας σε καμια αντιπροσωπεια δεν μπορει ισως λογω πιεσης χρονου-φορτου εργασιας κ καμια φορα,παντα κατα τη γνωμη μου,ελλιπων τεχνικων γνωσεων ισως...Αυτα,ελπιζω να μη σας κουρασα πολυ,παντα φιλiκα stukas...
Reply With Quote