View Single Post
  #9  
Παλιό 26-04-2012, 14:34
Andreas_F800GS Ο/Η Andreas_F800GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Αθήνα, Ηλιούπολη
Μoto: F800GS
Μηνύματα: 401
Προεπιλογή Απάντηση: GS Forum Adventure Training Level II την Κυριακή 22/4/1

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mck Εμφάνιση μηνυμάτων
Το νου σου στο πιστάκι του Παπάγου γιατί είναι τύπου moto cross, αν και μάλλον πιο εύκολο από αυτό στο Πυργάκι που πήγαμε την Κυριακή ... Κάνε μια καλή "αναγνωριστική" πρώτα γιατί ο Andreas F800GS κάπως έτσι την "πάτησε" και ... "πάει" το γόνατο προσωρινά κι ευτυχώς "περαστικά" ...


Νομίζω ότι το ακριβώς απέναντι οικόπεδο ενδείκνυται περισσότερο για προπόνηση / ασκήσεις / στροφές τύπου travel enduro, τουλάχιστον σε πρώτη φάση, καθότι φλαταδούρα και κυρίως (από άποψη ασφάλειας) είσαι ορατός από τρίτους, αν τυχόν πέσεις γιατι ως γνωστόν ... "ποτέ μόνος στο βουνό" ή στην πίστα λέω εγώ ... εκτός κι αν είναι και τίποτα motocrossαδες εκεί, οπότε μάλλον θα τους ενοχλείς ή/και θα περάσουν από πάνω σου ...


Εγώ πάντως σε αυτό το οικόπεδο έχω πάει δυο - τρεις φορές για προπονησούλα / ασκήσεις ισσοροπίας και στροφές ... Τώρα για το Σάββατο, ωραίο ακούγεται, αλλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά από τώρα ...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pkaran Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανδρέα και εγώ μέσα είμαι αν πάμε Παπάγο. Τώρα που έβαλα χωμάτινα. Πάμε αμα είναι για χαλαρή εξάσκηση. Πάντως ο Μηνάς έχει δίκιο.
Σαφώς και έχει δίκιο ο Μηνάς. Πρώτα μια χαλαρή βόλτα και μετά γκάζια... Και το νου σας μην περάσετε ράμπα για άλμα, για απλή ανηφοριά...

Καλά να περάσετε πάντως αν και αυτό είναι όπως πάντα σίγουρο...

Last edited by Andreas_F800GS; 26-04-2012 at 14:36.
Reply With Quote