View Single Post
  #2  
Παλιό 12-06-2012, 21:48
vaska Ο/Η vaska βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: YAMAHA IT 490 SUZUKI DR 650 SE BMW R1200GS
Μηνύματα: 1,289
Προεπιλογή Απάντηση: BMW Communications System 6 και Garmin Zumo 660

Βασίλης Ορφανός εκ Πατρών, μηχανικός Η/Υ και πληροφορικής, 15 χρόνια στο άθλημα με άπειρα δίκτυα ενσύρματα και ασύρματα με βόιπ με βιπιεν κλπ καλούδια. Το 2006 μαζί με τη μοτο μου αγόρασα και 2 κράνη system5 της BMW. Όταν προσπάθησα να τα κάνω πέαρ δούλευαν για 5 λεπτά και μετά αποσυνδέονταν. Ούτε λίγο ούτε πολύ η Πατρινή αντ/πία αλλά και η Αθήνα μ' έβγαλα μακάκα. Δεν ήξερα λέει να κάνω τα 2 -3 απλά βήματα για να τα συνδέσω. Τους έστειλα και τα 2 κράνη να τα συνδέσουν αυτοί. Μεταξύ μας πολύ αμφιβάλω αν έφυγαν ποτέ από Πάτρα. Τελικώς τα κράνη δεν δούλεψαν ποτέ. Σε μια κρίση γ@μωτηνκαταδικημουδεναντεχωαλλοταμπορντεεελλασας που μ' έπιασε και αφού κατάλαβα ότι το δικό μου κράνος ήταν ελαττωματικό και όχι της γυναίκας μου, τελίκιασα το GS και με 200όσα πέταξα από το χέρι μου το κράνος πάνω σε σταθερό τσιμεντένιο εμπόδιο. Με απίστευτη χαρά και ικανοποίηση το είδα από τους καθρέφτες μου να διαλύεται.

Είχε ήδη βγεί το συστεμ 6 και αγόρασα από Γερμανία ένα. Αυτό δεν το βγάζει με bt αλλά το περνάς μετά εσύ μόνος σου ή στο περνάνε στην αντ/πία. Ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω και να μου το περάσουν σε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα όταν ανακάλυψα ότι βάζει νερά. Υπάρχει κι εδώ μέσα σχετικό θρέντ από κάποιο παλικάρι που είχε το ίδιο πρόβλημα.

welcome to the club.

Last edited by vaska; 12-06-2012 at 21:50.
Reply With Quote