View Single Post
  #25  
Παλιό 16-09-2009, 11:21
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: gs adv 08 και πανω

Καταρχην αν μας διαβαζεις θα δεις το θεμα της αποσυρσης εχει αναφερθει επανειλημενα απο την παρεα μας.

Βεβαια καθε σωστος πωλητης ωφειλει να ενημερωσει τον ανυποψιαστο μελοντικο αγοραστη για το δικαιωμα που του δινει ο νομος.

Τωρα στην δικια μου περιπτωση και δεδομενου οτι δεν βρηκα στο χρονικο διαστημα που ειχα στην διαθεση μου χρεπι για αποσυρση ζητησα την βοηθεια του καταστηματος το οποιο και μου την εδωσε οπως εγραψα πριν. <<Δεν ειχε το καταστημα μηχανακια στην ακρη για αυτην την δουλεια >>
Απλα ειχε τις καταλληλες επαφες που την συγκεκριμενη στιγμη μπορουσαν να με εξυπηρετησουν (Για αυτο και μου στοιχισε περισσοτερα απο την τιμη που διαβαζεις σε αγγελιες).

Τα νουμερα που εγραψα ειναι απολυτα και σε διαβεβαιω οτι την αγορασα ακριβοτερα και οπως διαβασες και τα δωρα ηταν σαφως λιγοτερα και το εκανα αυτο για να καταλαβεις πως η αγορα καινουργιας μηχανης θελει τρεξιμο και προεργασια και σαφως διαφοροποιειται απο καταστημα σε καταστημα.

ΥΓ. Προσωπικη τοποθετηση . Αν ειχα χρηματα στην παντα , ρευστο στην τσεπη ,το πρωτο πραγμα που θα εκανα ηταν την διαπραγματευση ενος καλου μεταχειρισμενου . Οι βλαβες προκυπτουν σε καθε μηχανη και δεν υπαρχει προβλεψη . Στην δικια μου μετα απο 1,5 χρονο παρουσιαστηκε προβλημα που σαφως θα μου το καλυψει η εγγυση αλλα τιποτα δεν προεξοφλει οτι δεν θα προκυψει κατι αλλο στο μελλον εκτος εγγυησης. Τωρα αν καθε δυο χρονια αλλαζεις μηχανη το πραγμα αλλαζει ...

Last edited by mjtir; 16-09-2009 at 11:31.
Reply With Quote