Θέμα: Michelin Anakee 3
View Single Post
  #30  
Παλιό 04-06-2013, 14:03
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Michelin Anakee 3

Καλο θα είναι να ειστε επιφυλακτικοι με τα Μιψηελιν ΑΝΑΚΕΕ, εχουν πολυ κακο παρελθον. Εχω δημοσιευσει εδω σχετική φωτογραφία με διαλυμενο ΑΝΑΚΕΕ 2 πανω σε GS και απο οτι ακουω συνεβηκε και σε ΑΝΑΚΕΕ 3. Δεν το ειδα, απλα μου μεταφερθηκε, οποταν κραταω επιφυλαξεις.
Η Μισελιν μετά την τρομερη επιτυχια με το πρωτο radial ελαστικο για μεγκα ον/οφφ το απιθανο Τ66 ειπε να αναβαθμισει την σειρα με το ΑΝΑΚΕΕ καπου το 2000+. Εκεινη την εποχη στα μοτοGP εμφανιστηκαν τα πρωτα προβληματα στον Ροσσι που φορουσε Μισελιν με γλιστρηματα και ταλαντωσεις στα πολλα κμ....''συμπτωματικά'' προβληματα εμφανιστηκαν και σε καποιες παρτιδες ελαστικων για πολιτικη χρηση σε ολον τον κοσμο μεταξυ αυτων και τα ΑΝΑΚΕΕ. Ενα απο αυτα τα προβλήματα φαινεται στην φοτο που δημοσιευσα στο παλιοτερο ποστ μου και το οποιο παραθετω στην πιο πανω παραγραφο στο παρόν.

Βεβαια μετα απο δυο οχι και τοσο πετυχημενες σειρες ΑΝΑΚΕΕ η καινουρια εχει τελειως διαφορετικο concept & look κι ελπιζω να ειναι ανταξια του Τ66.....απλα πριν το βαλετε διαβαστε τα overviews σε ελαλδα κι εξωτερικο για να βγαλετε συμπερασματα....σκεπτομενοι ομως οτι κανενας μας δεν οδηγαει το ιδιο με αυτον ποιου π.χ εξαιρει το χ,ψ ελαστικο που θελουμε αν βαλουμε κι εμεις.

Road Trooper – Independent Motorbike Touring Magazine � Blog Archive � Michelin Anakee 3 Review – First 400km
New Michelin Anakee 3 Tires - ADVrider

Last edited by GeorgeP; 04-06-2013 at 14:05.
Reply With Quote