View Single Post
  #30  
Παλιό 30-09-2013, 12:22
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Σύλληψη Χ.Α. Χολιγουντιανή υπερπαραγωγή;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από VILLY Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ανήκω σε κανένα πολιτικό μόρφωμα, καθόσον είμαι από εκείνους που πιστεύουν ότι ο δημοσιογράφος… από την ημέρα που λαμβάνει την δημοσιογραφική του ταυτότητα και διαπίστευση, θα πρέπει να καταθέτει το Α.Δ.Τ. του και να μην ψηφίζει ακν (παρότι είμαι κατά της γενικής αποχής) , αφού κατά την άποψή μου, είναι απαράδεκτο να δημοσιογραφείς στα ΜΜΕ (άρα να καθοδηγείς το λαό) και ταυτόχρονα να ανήκεις σε πολιτικό χώρο.
Άρα δεν εκπροσωπώ κανέναν και τα άρθρα μου καθώς και οι εκπομπές μου δεν καθοδηγούν προς την μια ή την άλλη κατεύθυνση.
Σε αντιδιαστολή, ήμουν πέρσι υποψήφιος βουλευτής στους Ανεξάρτητους Έλληνες από τους οποίους παραιτήθηκα (λόγω αυτών που διαπίστωσα) 2 βδομάδες προ των περσινών εκλογών, παρότι δημοσκοπικά έπαιρνα έδρα. Για εκείνο το συγκεκριμένο διάστημα είχα σταματήσει να δημοσιογραφώ!

Ως δημοσιογράφος (παγίως αντικυβερνητικός) έχω «χτυπηθεί» ανηλεώς από το σύστημα έως σήμερα καθόσον έχω ενοχλήσει πάμπολλες φορές το «κυβερνητικό τόξο» το οποίο έκανε ότι μπορούσε για να απομονώσει την «φωνή» μου. Ευτυχώς δίχως επιτυχία, παρότι το πλήρωσα πάρα πολύ ακριβά από την τσέπη μου μέχρι σήμερα!
[/SIZE].
Παλι καλα που δεν ανηκεις πουθενα
Reply With Quote