View Single Post
  #24  
Παλιό 11-07-2013, 01:33
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: Interphone F4 βλάβη και εγγύηση

Επειδή μάλλον βλέπετε τα πράγματα όπως θέλετε, και ειλικρινά δεν μπορώ να κάτσω να παίξω αυτό το "παιχνίδι" απαντάω πολύ συγκεκριμένα και όποιος άλλος έχει ερώτημα, μπορεί επισήμως να μας το αναφέρει στο email του site μας.

@thodoras.. Το θέμα σου το έχουμε δεί, αναλύσει σε άλλο post, έχεις αποδεχθεί αυτά που έχω γράψει και έχουν γίνει, και πίστευα οτι τελείωσε εκεί η ιστορία. Για ποιο λόγο το αναφέρεις πάλι, σε θέμα άλλο, δεν το έχω καταλάβει. Είπαμε, είχες ένα πρόβλημα, σε βοηθήσαμε ώς έπρεπε στο θέμα της αντικατάστασης, έμεινες ευχαριστημένος. Μια χαρά ! Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε ; Κρίνεις σωστό σε κάθε θέμα για Interphone ή οτιδήποτε άλλο να γράφεις το ίδιο ; Πές μου πως αλλιώς να σε βοηθήσω και θα το κάνω. Είναι σαν να έχεις ένα πρόβλημα με τη μοτοσυκλέτα σου πχ, και σε κάθε post που ανεβάζει κάποιος χρήστης, να γράφεις για το πρόβλημά αυτό που έχεις.

@georgios..το ύφος μου δεν θα είναι ειρωνικό, δεν θα μιλήσω περι "θαυμάτων", αλλά ακριβώς όπως έχουν τα πργάματα και με αποδείξεις εαν χρειαστεί. Όπως είναι κατανοητό, η κάθε εταιρία παίρνει τα feedback των πελατών της για να κάνει τα προϊόντα της καλύτερα.Απόλυτη φυσική εξέλιξη.. Υπήρξε πρόβλημα σε κάποιες συσκευές με ορθή χρήση τα οποία και σαν MotoRAID έχουμε αλλάξει φυσικά, αλλά υπήρξαν και περιπτώσεις όπου τα βίσματά ήταν τελείως διαλυμένα. Ακόμα και σε αρκετές από αυτές τις περιπτώσεις καταφέραμε και τα αλλάξαμε, εξαντλώντας τα περιθώρια που μας έδινε ο κατασκευαστής. ΔΕΝ γίνεται όμως να γίνουν σε όλα. Αυτό θέλω να καταλάβετε. Πιστέψτε με, οτι αν δείτε τι βίσματα έχουν έρθει πίσω, πόσο διαλυμένα είναι, θα εκπλαγείτε, και δεν θα πιστέψετε οτι έγινε !! ΔΕΝ μπορεί η μονάδα να γίνει RAMBO, δεν γίνεται αυτό !!
Όλο αυτό το concept λοιπον, οδήγησε στον ανασχεδιασμό και την έλευση της έκδοσης ΧΤ, και γιατι χαλούσαν τα βίσματα, αλλά αι για να υπάρχει όσο το δυνατόν λιγότερη επαφή του πελάτη με αυτά και με το βάλε-βγάλε ! Επειδή ο κατασκευαστής λοιπον δεν ξέρει αν είσαι ούνος ή όχι, και πως χειρίζεσαι τη συσκευή σου, προσπαθεί να την προστατεύσει με αυτό τον τρόπο. Θεωρώ αυτό το βήμα απόλυτα φυσιολογικό.. Το ίδιο και με τις μοτοσυκλέτες, και με τα πάντα..
Αν οποιοσδήποτε θέλει να κάνει την μονάδα του ΧΤ, μπορεί να πάρει το κεφαλοακουστικό ΧΤ, και να την μετατρέψει πολύ απλά.
Τα ίδια προβλήματα έχουν και οι Midland, με δεκάδες κεφαλοακουστικά που έχουν σπάσει. Άλλα έχουν αλλαχτεί σε εγγύηση, άλλα όχι. ΔΕΝ ΕΪΝΑΙ όλες οι καταστάσεις ίδιες..

-------Το θέμα περί φαινόμενης απειλής..δυστυχώς εδώ δεν έχω λόγια..δεν μπορώ να σχολιάσω κάτι αν εσύ βλέπεις αυτό το πράγμα σαν απειλή.. Βλέπεις κάπου να κάνουμε λόγο για μήυνυση ; Βλέπεις κάτι κακό; Βλέπεις κάτι περίεργο; Είπα κάτι για μήνυση ; Ο καθένας όπως πολύ σωστά ελέχθηκε πιο πάνω είναι υπεύθυνος γι'αυτά που γράφει.. το αν είναι αληθή ή όχι, δεν θα το κρίνω εγώ, θα φανεί με τον χρόνο..
αν θέλεις μπορώ πολύ εύκολα να στο αναλύσω και αυτό (μην μου ζητήσεις να το κάνω τώρα ) και να είσαι 100% οτι θα αλλάξεις γνώμη σε dt.

-------Το τρίτο που δυστυχώς διαπιστώνω είναι οτι δεν γνωρίζεις οτι είμαι εδω κατά 95% ώς μοτοσυκλετιστής και τελευταία ιδιότητα μου είναι η εμπορική. Δες τα πιο πάνω post, και σίγουρα μπορείς να πάρεις διαβεβαιώσεις από πολλά μέλη γι'αυτό. Προφανώς δεν γνωρίζεις οτι έχω χρησιμοποιήσει και Midland, και Starcom, και Interphone και πολλές άλλες επικοινωνίες.. όπως έχω χρησιμοποιήσει και Touratech, και Wunderlich, και Twalcom, και AltRider..και Michelin, και Metzeler κλπ κλπ κλπ... άρα, ΝΑΙ, μπορώ να έχω την δική μου ολοκληρωμένη γνώμη για πάρα πολλά πράγματα, και λόγω δοκιμής σε συνθήκες, και λόγω του εμπορίου όπου έχω δοκιμάσει ένα κάρο πράγματα..
Αλλά αν την πώ εγώ, θα είμαι ο "έμπορος" που θα μιλάει, αν την πει κάποιος άλλος, θα είναι η "αντικειμενική γνώμη". Αυτό δυστυχώς είναι δύσκολο να γίνει αντιληπτό.

Πίστεψε με, ούτε όρεξη έχω να γράφω εδώ τέτοια ώρα, ούτε μου λείπει η δημοσιότητα, ούτε είμαι τέτοιος άνθρωπος. Αλλά από τη στιγμή που λέγονται αναλήθειες, φυσικά και θα πάρω θέση.

Τέλος, για το θέμα των Interphone, έχουμε 1-2-3-5-10 περιπτώσεις όπου έχουμε αντιμετωπίσει με τον πιο άμεσο τρόπο στα πλαίσια του εφικτού (δεν είμαστε οι κατασκευαστές) όταν υπάρχει πρόβλημα . Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος ο οποίος να μην έχει εξυπηρετηθεί. Οι εύκολες περιπτώσεις με τις εύκολες, και οι πιο δύσκολες, με περισσότερη καθυστέρηση. Έχουμε όμως άλλες 195 περιπτώσεις τα τελευταία 2 χρόνια όπου δεν υπήρξε το παραμικρό πρόβλημα. Χαίρομαι πάρα πολύ που μου δίνετε αυτές τις "ευκαιρίες" να μιλήσω λίγο πιο ελεύθερα, και ειλικρινά θα χαρώ σε οποιονδήποτε έχει πρόβλημα να τον βοηθήσω. Γιατι πολύ απλά μπορώ και θέλω να το κάνω.
Reply With Quote