View Single Post
  #117  
Παλιό 12-07-2009, 19:37
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς BMW Γερμανίας

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Εκτός από τα ψυχολογικά προβλήματα που πρέπει να ξεπεράσω κατά τα λεγόμενα του αφτερ σειλ σέρβις του κυρίου μπρα που με έκρινε ως ψυχοπαθή . εκτός το ότι πρέπει να ξεπεράσω το ότι έδωσα 25500 ευρώ για να παρο ένα σαράβαλο με δυο ρόδες. Καλούμε να ξεπεράσω και τον τραυματισμό που μου προκάλεσε η μοτοσικλέτα με αποτέλεσμα να στερούμε το δικαίωμα να εργάζομαι για να συντηρήσω την οικογένεια μου.
Ανταλλακτικό πέταξε τα λάδια του επάνω στον τροχό με αποτέλεσμα να γλιστρήσει η μοτοσικλέτα να πέσουμε κάτω και να πιάσει το πόδι μου προκαλώντας τραύματα και να με σύρει για μια μικρή διαδρομή μέχρι να ακινητοποιηθεί. Το ότι δεν έσπασε το κόκαλο αλλά και δεν κοπήκαν οι μις του ποδιού μου με πιθανότητα να μείνω ανάπηρος οφείλετε στο ότι πάντα φορώ ρούχα και μπότες μοτοσικλέτας και η μπότα έσωσε το πόδι μου. Μετά από μερικές ήμερες που μπόρεσα να ανεβώ στην μοτοσικλέτα

διαβάζοντας προσεκτικά τι ποστ σου, βγάζω συμπέρασμα ότι οπωσδήποτε ταλαιπορήθηκες, αλλά μάλλον κάπου υπερβάλλεις. Εάν κατάλαβα καλά, λόγω της BMW είσαι ανήμπορος να συντηρείς την οικογένειά σου, αλλά μετά από δεκαήμερο καβαλάς [με χαμηλή ταχύτητα βέβαια] την μηχανή? Οι μύες τελικά δεν κόπηκαν, το κόκκαλο δεν έσπασε, μπότες είχες ευτυχώς, άρα?

Μαζί σου για όποιο πρόβλημα θα έχεις με την μηχανή σου, αλλά να γράφουμε τίμια πράγματα...... Δεν υπερασπίζομαι ούτε BMW ούτε KTM, αλλά ο λόγος πρέπει να είναι ΟΡΘΟΣ.

[Και επειδή και εγώ [περίπου σαν τον κ. Βαγιανέλη] εργάζομαι με κόσμο, ξέρω από πρώτο χέρι, ότι όταν ο πελάτης έχει προκαταβολικά θυμώσει, ότι και να του προτείνεις [ακόμα και "ευτυχώς δεν χτύπησες, κατά τα άλλα, φέρε την μηχανή να σου την φτιάξουμε"] με όλη την ειλικρίνεια, ο θυμωμένος πελάτης δεν θα ευχαριστηθεί και πιθανόν και θα διαστρευλώσει στα λεγόμενα προσδίδοντας έναν υποτιθέμενο ειρωνικό τόνο...]
Reply With Quote