View Single Post
  #19  
Παλιό 24-10-2013, 23:15
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Ελεύθεροι δρόμοι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο,

μην μου το λες εμενα, γνωριζω πολυ καλα τον δρομο.......30 χρονια πηγαινοερχομαι στο λιμανι του Κατακολου................
Τωρα πια βεβαια παω απο την Κορινθου-Καλαματας και στριβω για Καλο Νερό.........τα ιδια Κμ, υψηλοτερες ταχυτητες, ασφαλεια ΚΑΙ πανακριβα διοδια ...........τα οποια σαν ''βλακας'' παντα πληρωνω......

Αλλα, ο νομος ειναι νομος, δικαιος/αδικος αυτος ειναι και επιλογη υπακοης σε νομους δεν επιτρεπεται ουτε νομικα αλαλ ουτε ηθικα. Αλοιμονο δλδ.......

Πες με βλακα, ηλιθιο και οτι αλλο θελεις, δεν μπορω και δεν μου παει η συνειδηση μου να ''τουφεκαω'' στα διοδια.
Ειναι σαν να κλεβω λεμονια απο το σουπερ μαρκετ.......ετσι αισθανομαι.

Αλλα αυτος ειμαι εγω.........


Γιώργο σε τέτοιους δρόμους δε νομίζω να παραπονιούνται πολλοί που τα πληρώνουν. Κι αν το κάνουν, ας δοκιμάσουν τον αντίστοιχο παλιο. Θα κάψουν τα λεφτά των διοδίων σε βενζίνη και θα κάνουν και μισή ώρα παραπάνω (για Καλαμάτα ας πούμε κι αν βγουν στην Τρίπολη, για όλο το δρόμο από τον παλιό από την κόρινθο δεν το συζητάω καν).
Κι εγώ εκεί κάτω κινούμαι όλη μου τη ζωή, από το Μελιγαλά είμαι κι έχω ζήσει εποχές Κωλοσούρτη κι Αχλαδόκαμπου. Η γυναίκα από Γαστούνη και πάλι προτιμώ τον ίδιο δρόμο με 'σένα.
Στην Κορίνθου -Πατρών (που την αποφεύγουμε όσο μπορούμε) γιατί να πληρώνουμε;
Στα Τέμπη;;;
Στη Στυλίδα;;;

Στην Αττική Οδό καθημερινά τόσοι και τόσοι χρήστες πληρώνουν αγόγγυστα (ή και βαρυγκωμόντας πλέον) και την προτιμούν από τους δρόμους που αποφεύγουν και για λόγους ασφάλειας και για συντομία σε χρόνο.


Δεν έχω ασχοληθεί με το κίνημα, όπως κι αν λέγεται, ότι κι αν ευαγγελίζεται.
Όμως όταν χρησιμοποιώ αυτούς τους δρόμους δεν πληρώνω.
Κι όσο για τα πρόστιμα, έχουν γνώση οι φύλακες
Reply With Quote