View Single Post
  #179  
Παλιό 28-06-2013, 13:59
g.b.spyropoulos Ο/Η g.b.spyropoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2012
Περιοχή: ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Μoto: GS ADVENTURE 1200 08
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή Απάντηση: ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ

Σαν η αρχή αυτής της κουβέντας μια και εγώ άνοιξα αυτό το θέμα kαι έχοντας διαβάσει ότι έχει ειπωθεί μέχρι στιγμής θα ήθελα και εγώ με σεβασμό να πω την γνώμη μου για το θέμα . Καταρχήν να πω ότι μέσα στην ασχετοσύνη μου μπορώ να πω ότι από όσα άκουσα συμφωνώ με όλους κάτι το όποιο φαίνεται να είναι λίγο σουρεαλιστικό .
Η δική μου γνώμη είναι ότι καταρχήν όλοι αυτοί οι δρόμοι μας ανήκουν διότι έχουν γίνει για να καλύψουν πρώτα δίκες μας ανάγκες και όχι της κατασκευαστικής εταιρείας .Για τον λόγο αυτό θα πρέπει να μάθουμε εάν ακόμα χρωστάμε για τον δρόμο και πόσα και όχι να πληρώνουμε έτσι από φόβο .
Δεύτερον ότι μας ανήκουν γιατί είναι δικά μας χρήματα είτε μέχρι στιγμής είτε από εδώ και περά και θα τους κάνουμε ότι εμείς θέλουμε ως λαός και κοινωνία και ότι μπορούμε .
Εγώ προσωπικά δεν πληρώνω διότι έχω μόνο χρήματα για να βάλω βενζίνη και να βγω για λίγο από την φυλακή της Αθήνας δεν μπορεί κανείς να σταματήσει αυτήν μου την ανάγκη και επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς την νομοθεσία και την σύμβαση που έχει κάνει η εταιρεία δεν μένει παρά να το διαπιστώσω σε ένα δικαστήριο γιατί μονό εκεί μπορεί πραγματικά να βρεθώ αντιμέτωπος και να ανοίξουν δημόσια σε δικαστήριο αυτές οι συμβάσεις που για τις οποίες ακούγονται πολλά διαφορετικά πράγματα .
Αλλά γενικά πιστεύω ότι θα πρέπει να δείξουμε ότι υπάρχουμε ως άνθρωποι και ότι δεν μπορούν να μας οδηγούν όπου κάποιοι θέλουν και κυρίως σε καταστάσεις που και να θέλουμε δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε .
Reply With Quote