View Single Post
  #328  
Παλιό 12-08-2013, 20:23
nvythoul Ο/Η nvythoul βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Πειραιας
Μoto: R 1200 GS - R 1200 RT
Μηνύματα: 573
Προεπιλογή Απάντηση: Lone Rider – 2013 North..North...North…..

Καλησπέρα απο Μολόνια.
Το τουρ συνείζεται ετσι για να προβληματίζω τον φίλο μου τον Τεό.

31η ημέρα 11/08/2013
Αφήνω την ωραία Νυρεμβέργη και κατηφορίζω πρός Μπολόνια για τον τελευταίο σταθμό διανυκτέρευσης πριν πάρω το καράβι από Ανκώνα.
Η διαρομη χαρά θεού το μποτιλιάρισμα όμως φοβερό, καμιά εικοσαριά χλμ πριν το Μόναχο εως το σημείο που χωρίζεται ο δρόμος προς Ινσμπουργκ και Σαλτμουργκ (εκει προβληματηστικα ποιόν δρόμο ν' ακολουθήσω)
Ο Ελληνάρας όμως αναψε τα αλάρμ και την γνωστή μέθοδο που μάλλον άρεσε και σε κάτι γερμαναράδες και με πήραν απο πίσω.
Τα τοπία μαγευτικάκαθ' οδόν από το πέρασμα της Αυστρίας και της Ιταλίας μέχρι το Μπολζάνο. Καποια στιγμή μια πινακίδα εδειχνε προς Δολομίτες και ασχημες σκέψεις άρχισαν να περνούν απο το μυαλό μου, ευτύχως όμως λόγω ηλικίας σκέπτομαι αργα και συνέχισα τον κατήφορο μετα 35 τρανταπεντάρια τις θερμοκρασίας.
Νάμαι λοιπόν κατα τις 15:00 στην πανέμορφη Μπολόνια, μπανάκι βούρ στην πόλη και επίσκεψη στον παιδικό μου φίλο.
Ωραία περνάμε συνοπτικές διαδικασίες πάλι, άλλη μία μέρα στην Μπολόνια.
Το πρωι στο ασανσερ του ξενοδοχείου ακούω Ελληνικά από ένα ζευγάρι, Ελληνες ; ναι Ελληνες με μηχανή και μέλος του GSFORUM, o Asotosios με την συντροφό του και την Moto Guzzi.
Τελικά αυτό δεν ειναι Φορουμ με τόσα μέλη εχουμε καταντήσει περισσότεροι και απο την Ευρωπαική Ενωση.
Δεν τολμάς πλέον να μιλήσεις πουθενά κι αμέσως γίνεσαι αντιληπτός.
Να ειναι καλά τα παιδιά καλό τους ταξίδι και να το ευχαρηστηθούν.

Reply With Quote