View Single Post
  #15  
Παλιό 11-07-2013, 16:06
phoenix Ο/Η phoenix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: Χαλκίδα
Μoto: R1200GS/05 βυζαντινο
Μηνύματα: 4,316
Προεπιλογή Απάντηση: Προγραμματισμος BMW 1200 GSA 2008

τον μοναδικο που μαχομαι εγω ειναι η κακη πλευρα του εαυτου μου
τωρα στο θεμα
αρχικα θα σου πω το εξεις εχω κανει αναβαθμηση στον εγκεφαλο σε εξουσιοδωτημενο καταστημα κρατησανε την μηχανη μια ωρα και μιση συνδεδεμενη σβησαν το παλιο και φορτωσαν χαρτη του 2011 (μαλον απο οτι καταλαβα αλαξε προμηθευτη η bmw γενικα και ο καινουργιος εβγαλε χαρτες για ολα τα μοντελα απο 2004) Ενα αλλο που
φυσικα μετα απο συζητηση καταλαβα ειναι οτι απο τα 100 αλογα στα 105 η εταιρεια το καταφερε δινωντας αλλον χαρτη και περιπου 200-300 στροφες παραπανω(μοντελα04-05-06-07 με 08-09 φυσικα ανεβαζοντας τον κοφτη)
ειναι κατανοητο για πιο λογο το κανει αυτο η εταιρεια( δεν μπορει να σου δωσει ενα μοτο και να σου πει παρε και 20 προγραματα να εχεις να παιζεις δε θα πουλησει τιποτα για τα επομενα 5 χρονια και ετσι πρεπει να γινετε διοτι η τεχνολογια κοστιζει)
απο την αλλη υπαρχουν και ανθρωποι που πειραματιζονται και βρισκουν λυσεις σαν και αυτους που δουλευουν για την καθε εταιρεια και εξελισουν
με τον κινητηρα μποξερ τα πραγματα ειναι απλα αλλα υπαρχει μια σημαντικη παραμετρος τα καυσαερια σε σχεση με την αεροελαιοψυξη
εκει εγκειτο ολα!!!
φαντασου ο καταλυτης που εχει πανω το μοτο ανεβαζει την θερμοκρασια του μποξερ κατα μια μπαρα αν δεν τον ειχε ο κινητηρας θα ζουσε ακομα πιο πολυ απο το προκαθοριζμενο θα τραβαγε περισσοτερο αλλα τι καυσαερια!!!θα εβγαζε
ακομα υπαρχουν τα μεμ τζετ παουερ κομαντερ εταιρειες ολοκληρες που φτιαχουν παραλληλους εγκεφαλους!!!!νομιζεις οτι αυτη δεν μπορουν να ανοιξουν τον μαμα εγκεφαλο και να τον αλαξουν απο μεσα?και βεβαια μπορουν αλλα δεν επιτρεπετε για αυτο τον λογο σου φτιαχνουν κατι αλλο δικο τους και σου το πουλανε
φυσικα αν θα κρατησει και ποσο το μοτερ αυτο δε το ξερει κανενας και εχει να κανει με το χερι του καθενος εχει αλαξει χαρτογραφηση η οχι!!!
Reply With Quote