View Single Post
  #193  
Παλιό 30-04-2013, 01:20
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: Επειδη το καλοκαίρι ειναι κοντα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Alkinoos Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας κ τις ευχές σας αλλα το μηχανάκι κάτι ΔΕΝ έχει.
Δεν ξέρω τι, αλλα κάτι λείπει.
Η ποδιά η μεγάλη θα μπει σε χρώματα μαυρο κ θα συνεχίζει μέχρι το διπλό στάντ. Ειναι θέμα ημερών κ κατα πάσα πιθανότητα θα μπει το Σάββατο (όχι το μεγάλο, το επόμενο) μαζί με τα λάδια κ το φιλτρο λαδιού.

Τα κάγκελα σε μπλε χρώμα δεν ειναι άσχημη ιδέα αλλα δεν θα ειναι τόσο διακριτικά όσο θα ήθελα κ γι αυτό απέρριψα την ιδέα εδώ κ πολύ καιρό.

Η σελα δεν θέλει κάτι. Η κόκκινη ρηγα ειναι too much πιστεύω κ θα δώσει όγκο στο πίσω μέρος το οποίο δεν ειναι θεμιτό.

Σίγουρα λείπουν τα καπακια των πεταλούδων κ φαίνονται σα γκρι τσουτσες μέσα στη μαυρίλα αλλα θα μπουν κ αυτά, δεν ειναι θέμα.

Ισως φταιει η Εξατμιση...
Μήπως να βάλω την ίδια σε carbon?

Ισως φταίει που δεν έχω τα κάγκελα πίσω κ "χάνει" η μηχανη;

Πραγματικά δε ξέρω. Με έχει προβληματίσει τόσο που σκέφτομαι ακόμα κ χρώμα να αλλάξω στα πλαστικα.
Δεν ειναι ότι δεν μου αρέσει, απλά αυτό που βλέπω, δε με ενθουσιάζει όσο θα ήθελα.



Χαίρομαι που το γράφεις!
Κι εμένα δε μου αρέσει καθόλου.
Το βασικό βέβαια είναι να αρέσει σε εσένα, ειδικά μετά από τόση δουλειά.
Αν θες άποψη, επειδή το ψάχνεις, στη γράφω πιο κάτω:

Τη βρίσκω κραυγαλέα σε κάποια τμήματα (πλαστικά εμπρός, ειδικά η απόχρωση του μπλε δε λέει καθόλου, επίσης το χρώμα του υποπλαισίου δεν είναι ωραίο που πάει να ταιριάξει με μεγάλα κομμάτια της μηχανής.... Δεν είναι τυχαίο που στις επιλογές τις BMW υπάρχουν μόνο ουδέτερα χρώματα, όπως το ασημί, ή το σκούρο μεταλλικό σε adve & triple black).
Σε κάποια άλλα η μουντίλα είναι ανεξήγητη... Το πίσω πλαστικό που βάφτηκε μάυρο ματ, χάνεται τελείως.
Τα μαύρα ματ κάγκελα με αυτά τα καπάκια της wunderliht, επίσης χάνονται. Τα καπάκια δε, είναι ότι πιο κακόγουστο κυκλοφορεί σε αξεσουάρ.... Δικαιολογούνται μόνο σε foul adventure καταστάσεις , όπου μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για φόρτωμα. Για βολταράκια και καφέ, ακόμα και για ταξίδια εντός συνόρων, ή εντός Ευρώπης, δε λένε.
Το μπαράκι στο τιμόνι, να πάει στο πυρ το εξώτερον!!!


Η εξέτμισή σου "κολολέει" λέμεεεε!
Τα σπάει! Λαιμοί , σωλήνες, τα πάντα

Η ποδιά , όταν μπει, καλό είναι να μην είναι μαύρη μαυρίλα.
Σε κάποια σημεία, όπως αυτά του υποπλαισίου, των σιδεριών στα κάγκελα κλπ, ακολούθησε της επιλογές του εργοστασίου. Έχουν ψαχτεί πολύ μέχρι να καταλήξουν σε κάτι, το οποίο δεν άλλαξε σε μια δεκαετία κυκλοφορίας
Παίξε με τα χρώματα στα πλαστικά και μη φορτώνεις με σιδεριές το μηχανάκι.



Τη γνώμη μου στην είπα και σίγουρα θα διαφωνήσουν οι περισσότεροι



Πάντως να ξέρεις, εσύ φταις για τον πανικό που θα γίνει στο θέμα σου
Ας μην ρώταγες
Reply With Quote