View Single Post
  #13  
Παλιό 28-01-2009, 12:54
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: Ποσοι απο εσας αγαπατε το travel enduro;

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wet & dirty Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορώ να πω οτι ειμαι λιγο λάτρης τον off καταστάσεων.αλλα ειναι ενα θέμα για πολλές ώρες κουβέντας!!!για εμένα το enduro ειναι ελευθερία
θέλω να φεύγω απο την αθήνα και να χάνομαι μεσα σε πικνά δάση και αγρια ποτάμια!!οχι για να δω τις χωμάτινες αποδόσεις μου σαν οδηγός,αλλα για την ηρεμία και την γαλήνη που σου δινει η αγρια φύση!!
δεν μπορώ να βάζω πρόγραμμα σε μία εκδρομή στο βουνό όταν δεν ξέρω τη θα συναντήσω.....΄(δυστηχός δεν μπορώ να μπαίνω σε πρόγραμμα)
όσο για το σχολείο που έχω περάσει ειναι με τον Τζίμη Πρέτζα (μιλάμε για πολλά χρόνια πριν)όταν είχα τα κατσικάκια μου!!!αγαπημένος μου προοριμός ειναι τα βουνά της Πινδου - οροσειρά Αγράφων,την διαδρομη αυτή όποιος δεν την έχει κανει να βάλει προγραμμα να την κάνει!!

αυτα τα λίγα όλα τα άλλα σε κανένα καφε που θα έχουμε ώρα να το αναλυσουμε καλήτερα!!!
Θα συμφωνησω μαζι σου.
Ο κυριος λογος που μου αρεσει το travel enduro ειναι γιατι μου αρεσει το βουνο. Ετυχε να συνδυαζεται με την μηχανη.
Η οδηγηση στο χωμα ομως σε βοηθαει να γινεις καλυτερος οδηγος και στην ασφαλτο γιατι σε μαθαινει να ελεγχεις καλυτερα την μηχανη. Εγω τουλαχιστον το εχω νιωσει πολυ.
Προγραμμα βαζω,δυστυχως ή ευτυχως, στις διαδρομες μου, γιατι δεν εχω πολυ χρονο να χαθω και να μεινω πανω στο βουνο και ο,τι ωρα κατεβω.
Λογω οικογενειακων υποχρεωσεων πρεπει η περιπετεια να εχει ημερομηνια και ωρα ληξης!
Reply With Quote