View Single Post
  #26  
Παλιό 27-05-2009, 12:19
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Πόσο συχνά την πλένετε;

εσύ μπορεί να μπορείς
εγώ όχι

δεν κάνουμε ίδια δουλειά

αλλά και αν είχα λίγο χρόνο δυο μέρες τη βδομάδα, δεν νομίζω να το έκανα, υπάρχουν χιλιάδες άλλα πράγματα να κάνω (μεταξύ αυτών και να την χρησιμοποιώ την μηχανή)

η αλήθεια είναι ότι κοροϊδεύω έναν γείτονα (με ένα φτιαγμένο Rover huchback) ο οποίος δεν δείχνει να κάνει τίποτα άλλο στη ζωή του εκτός από το να πλένει το αυτοκίνητο και να το οδηγεί μόνο βράδυ (προφανώς πάει στις γνωστές άτυπες "επιδείξεις", όπου το πόσο tunning έχεις κάνει και πόσα βινύλια έχεις βάλει σχετίζεται αντιστρόφως ανάλογα με το μέγεθος του πέους)... α και να φωνάζει στην μάνα του (που αν ήμουν στη θέση της θα είχε φάει τα χαστούκια της ζωής του)... ο τύπος αυτός έπλενε το αυτοκίνητο του ΚΑΘΕ μέρα (σπανίως μέρα παρά μέρα) κανονικά με σαπουνάδα, κρέμες κλπ. για 2-3 ώρες (ή και τέσσερις!) και άσχετα με το αν έξω έβρεχε (!) ή οτιδήποτε

προφανώς δεν είχε προλάβει να κάτσει τίποτα πάνω του (κόκος σκόνης κλπ.) και το συνεχές πλύσιμο έκανε πια... κακό

πολλές φορές σκέφτηκα να του πετάξω μια σακούλα σκ*τ* έτσι για να ΕΧΕΙ ένα λόγο να πλύνει το αυτοκίνητο αλλά τελικά δεν το έκανα... εξάλλου τώρα 1-2 χρόνια μετά, έχει αραιώσει (τώρα είναι περισσότερο στο 2-3 φορές τη βδομάδα "μόνο")

ο τύπος εμφανώς δεν έχει να κάνει τίποτα άλλο με τη ζωή του

δεν σε παραλληλίζω με αυτόν βέβαια (αυτό έλειπε - θέλω να πιστεύω ότι ο τύπος είναι εξαίρεση), απλά αναφέρω τον μόνο (άλλο) άνθρωπο που ξέρω να πλένει έτσι το όχημα του, απλά ως εξήγηση/δικαιολογία στο γιατί δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνετε αυτό το πράγμα τόσο συχνά

η GS είναι απόλυτα δικαιολογημένη να είναι και βρωμιάρα ενίοτε
Reply With Quote