View Single Post
  #1  
Παλιό 14-02-2012, 11:38
kwstas Ο/Η kwstas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: Orestiada
Μoto: R1200GSA
Μηνύματα: 2,726
Προεπιλογή Ι LOVE BΑRCΑ (9/2011)

Καλημερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες

Λιγα λογια για το ταξιδι :

Με την γυναικα μου (Γεωργια) η Βαρκελωνη ηταν η πολη που θελαμε να επισκεφτουμε πριν αρχισουμε τα ταξιδια με τη μηχανη...ξερετε τουριστικα γραφεια, γκρουπακια κτλ.

Το ερεθισμα το πηρα απο τον φιλο μου Πασχαλη απο Δραμα ο οποιος το πραγματοποιησε πριν 3 χρονια, τον γνωρισα στο camping της Καβαλας γυρνωντας απο τις διακοπες του 2010 (Λευκαδα-Παργα) οπου ηταν το πρωτο μακρυνο ταξιδι μας εντος Ελλαδας με τη μηχανη.
Ο Πασχαλης ειναι γειτονακι του θειου μου στο camping και μολις ακουσε οτι ειμαστε με μηχανη κτλ μας ειπε για το ταξιδι, ενυπωσιαστηκαμε, τα ειπαμε-τα ξαναειπαμε... οι επισκεψεις πιο συχνες αναπτυξαμε μια καλη φιλια και ευχομαι να ταξιδεψουμε μαζι καποια στιγμη!

Χριστουγεννα 2011 η πρωτη αποδραση εκτος χωρας με αυτοκινητο στην Βουδαπεστη οπου εσπασε ο παγος...μπηκε το 2012και αρχισε η αναζητηση χοντρης μιας και το ΚΤΜ 990 ΑDV που ειχα ειναι πολυ σκληρο για τετοια ταξιδια.

Διακοπες-υποχρεωσεις κτλ περνανε ο Αυγουστος μπηκε, ειχαμε προγραμματισει να φυγουμε μεσα Σεπτεμβρη και πεφτει η κεραμιδα απο την πεθερα στην Γεωργια :
Η παρουσιαση της μεταπτυχιακης σου εργασιας δεν ειναι Σεπτεμβρη???Που να μεινει μυαλο και για αυτο εμεις ημασταν ήδη αλλου, τελικα ανακοινωνεται ημ/νια παρουσιασης για 21/9 και προγραμματιζουμε αναχωρηση για 1/9 ετσι ωστε να προλαβουμε την παρουσιαση (διαφορετικα θα το καναμε αντιστροφα)

Συνεχεια το απογευμα απο το σπιτι με φωτο
Reply With Quote