View Single Post
  #509  
Παλιό 20-07-2011, 10:49
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: Ειδική προσφορά/έκπτωση της "Motion n' Style AE" αποκλε

Μόλις επέστρεψα κι εγώ από τη Motion n' Style Αγ.Στεφάνου !! Η μπουμπού βρισκόταν εκεί από τη Δευτέρα το βράδυ για να τη βρει την Τρίτη το πρωί κρύα ο μαστρο-Θανάσης και να μπορέσει να ανοίξει απευθείας τα κύλινδρα για να παραγγείλει τυχόν καπελότα.

Όπως μου είπε, μετά τις μετρήσεις, όλα τα διάκενα βρίσκονταν ακριβώς στη μέση των προβλεπόμενων - από τον κατασκευαστή - ορίων. Άρα δε χρειάστηκε καμία απολύτως ρύθμιση. Να γιατί CPS !!!

Μπήκαν επιτέλους τα ημι-συνθετικά Motul 5100 15W-50 τα οποία κατ'αρχήν άλλαξαν εντελώς (μα εντελώς όμως) τον ήχο του boxer... τον έκαναν πιο γλυκό. Κι ο ίδιος ο Θανάσης εντυπωσιάστηκε... έκανα σωστή επιλογή λοιπόν... μένει τώρα να δω αν και πόσο θα "τσιμπάει" καθώς και πως συμπεριφέρεται μέσα στην πόλη με 40oC... κοντός ψαλμός...

Πέραν των λαδιών... αλλάχτηκε φίλτρο αέρα, φίλτρο λαδιού και μπουζί (στα 10άρια αλλάζονται κάθε 20.000km - λίγο υπερβολικό κατά την προσωπική μου γνώμη) !! Επίσης μπήκαν λάδια/βαλβολίνες στο σασμάν... το οποίο έγινε "βούτυρο" πλέον... και έγιναν όλοι οι απαραίτητοι έλεγχοι σε σασμάν, συμπλέκτη, φρένα, διαφορικό... κ.ο.κ.

Σύνολο 163,88 € με την έκπτωση λόγω GSForum (το κόστος των λαδιών δεν συμπεριλαμβάνεται καθώς τα είχα πάει εγώ) !!

Νίκο/Δημήτρη ευχαριστώ για την προσπάθεια και τις εκπτώσεις!!

Last edited by CPretenteriS; 20-07-2011 at 10:53.
Reply With Quote