View Single Post
  #16  
Παλιό 27-06-2013, 17:48
tor Ο/Η tor βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2012
Περιοχή: Ν.ΣΜΥΡΝΗ
Μoto: GS 1200 ADV 08
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή Απάντηση: BMW είναι ωραίο είναι.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GSMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μπροσρινό μέρος Δέλτα μπουκάλες τιμόνο τροχοί φρένα

και ο πίσω τροχός ειναι από Rockster 1150 δεδομένου ότι η πίσω ζάντα είναι 5,5 inches ηκώνει διάσταση 190-55-17

αυτό δίνει μεγάλη δυνατότητα κλήσης θέλει προσοχή γιατί μπορεί να σε σηκώσει στον αέρα αν βρει βιαίως ο κύλινδρος κάτω και να σαβουρδιαστείς

αυτό είναι και ο λόγος που δε πάω κολλητά σε κερμπ


Έχω τα μαύρα πλαστικά προστατευτικά αλλά το δεξί το χω "φάει" και ράγισε οπότε θα το αλλάξω

Αυτό που κάνω πλέον είναι να στρίβω έχοντασ σαν οδηγό το γόνατο το οποίο έχω βρει τη θέση που πρέπει να είναι για να βρίσκεται λιίίγα εκατοστά ποιο έξω από το κύλινδρο

Είχα δοκιμάει και με τα 180-55 αλλά τα τελείωνα και υπήρχε κίνδυνος να; πέσω γι αυτό έβαλα τα Dunlop gp 211 racer αλακή γόμα μπροστά μεσαια πίσω

Ο λόγος που έκανα τη μετατροπή ήταν γιατί ήθελα ένα μηχανάκι για όλα

ήθελα για κάθε μέρα(κάνω 2500 χιλ κάθε μήνα λόγω δουλειάς και ήθελα για δέκα φορές που θα μπω π΄λιστα να μη πάρω άλλο μηχανάκι

Έτσι ξεκίνησα με βάση ένα απλό gs1150 (χωρίς σεβρό) για να έχω προστασία και άνεση on-off αλλά γεωμετρία και κράτημα street

ξεκίνησα προ πενταετίας το project είναιto 2o μηχανάκι το πρώτο ήταν από r1150r τα street κομμάτια και το πούλησα σε φίλο λόιγω ανάγκης...

έχει γέλιο να βλέπεις τους άλλους με τα rrr να σε κοιτάναι παράξενα στην αρχή και με πολλά ερωτιματικά μετά το τέλος του sesion

Ξέχασα να πω ότι και οι αναρτήσεις είναι από rockster WP pυθμιζόμενες η πίσω ένα πόντο ψηλότερη ......

για καλύτερη κατανομή βάρους από κινητήρα είναι μαμά με φίλτρο πρόγραμμα και τ'ωρα πλέον ολόσωμη LASER HOT CAM

Τέλος το διαφορικό είναι από r1100gs με βήμα 33/11 αντι για 31/11 που έχει το gs και είναι απελπιστικά μακρύ,,,
Reply With Quote