GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 27-11-2011, 13:29
msmanos Ο/Η msmanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή Ταρακούνημα από απότομο άνοιγμα γκαζιού σε ρελαντί ( GS 1200ADV )

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα του Forum.Έδώ και 4 μήνες είμαι κάτοχος ενός gs 1200adv και ήμουν στη φάση στρωσίματος και όπως καταλαβαίνετε δεν ήμουν για πολλά ανοίγματα του γκαζιού,ολα ήταν normal.Εδώ και 2 εβδομάδες που ασ το πούμε ξεθάρεψα,παρατήρησα όταν είμαι σταματημένος και η μηχανή είναι στο ρελαντί,όταν τις κάνω απότομα ανοιγμα γκαζιού,στο πίσω μερος της μηχανής από την πλευρά τις εξάτμισης ένα ταρακούνημα και με πα'ιρνει από αριστερά.όχι τρελλο αλλα αισθητό.΄΄Ειναι κάτι φυσιολογικό λόγω των κυβικών και η δυναμη που βγάζει μιας και ειναι κ η εξατμιση απο εκει η να ανησυχώ? Παλία είχα ενα varadero 1000 και δεν είχα παρατηρήσει κατι ανάλογο.εν τω μεταξύ μου έχουν μπει ιδέες γιατί πριν κάνα μήνα ενώ ημουν σταματημένος έχασα τη ισοροπια μου και δεν μπορούσα να συγκρατησω την μηχανή (σε όλους μας πιστευω εχει τυχει αυτό) και μου πεσε.Ευτυχώς εβαλα όλες μου τις δυναμεις και έπεσε σιγα σιγα σχεδον ######κα και ευτυχως δεν έπαθε ουτε μια γρατζουνιά.Αλλα τώρα μ αυτη τη παρατηρηση που εκανα με το αποτομο γκαζι μου εχουν μπει ιδεες.Δεν πιστευω παντως να επαθε απο το πεσιμο κατι γιατι ηταν σχεδον ανεπαισθητο.Θα ήθελα την γνωμη σας η την εμπειρία σας πάνω σ υτο το θεμα.
Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
βαλιτσα 1200adv GAGARIN Ζήτηση 0 12-09-2011 00:18
1150adv η 1200adv?? PACO Γενικά - Μοτοσυκλέτα 9 24-06-2010 23:09
διακοπες κατα το ανοιγμα του γκαζιου... ace_gln Τεχνικά θέματα διάφορα 18 30-03-2010 12:05
αυτοματο ανοιγμα γκαραζ απο BMW F800S Alext Αστεία Video 9 12-10-2009 16:21
τρίξιμο σε ανοιγμα του γκαζιου arisp Τεχνικά θέματα διάφορα 4 25-09-2009 13:46


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!