GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #11  
Παλιό 16-08-2012, 03:56
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: Lone Rider II - Βόρεια και όπου με βγάλει

Τι θα μου μείνει;;

Πολλά..

Ο Bata στη Σερβία, που του είπα ότι θα τον πάρω τηλ, μόλις φτάσω στην πόλη του και αυτός με περίμενε στην είσοδο της πόλης, μισή ώρα πριν φτάσω, για να με προυπαντήσει. Μετα το τραπέζι που μου έκανε, και επειδή δεν μπορούσε να το ξενυχτήσει γιατι δούλευε, ξεκουβάλησε τον αδερφό του απο τη Νις για να με βγάλει έξω.
Απίστευτη φιλοξενία...

Οι Κροάτες στην Οχρίδα, που αφού μου δώρισαν το μπλουζάκι, με έβαλαν να τους υποσχεθώ, ότι θα τους επισκεφθώ όποτε περάσω από το Zagreb...

Το "Α Greco" με συνοδεία χαμόγελου,που άκουγα παντού στα Βαλκάνια, όταν δήλωνα έλληνας..
Μεγάλο κεφάλαιο η Ελλάδα στα Βαλκάνια, ας ελπίσουμε να μη το σπαταλήσουν οι σοφοί που μας κυβερνούν...

Το "αους γκρίχελαντ" που άκουγα στην Αυστρία, με έκπληξη, λες και η Ελλάδα είναι κάπου στην Ασία και όχι δίπλα τους..

Το βρετανικό χιούμορ, ένα βράδυ με τον John, τον David τον Ian και τις γυναίκες τους..
Αν βρεθείτε ποτέ με παρέα Βρετανών αφεθείτε και απολαυστε τους, απλά απίστευτοι..

Το Montenegro..
Έτσι απλά.. Μία χώρα, μία πίστα σε ένα μαγευτικό περιβάλλον..

Τα εκατοντάδες νεόκτιστα και εντυπωσιακά τζαμιά, όπου υπάρχει μουσουλμανικός πληθυσμός στα Βαλκάνια...

Κάτι πάει να κάνει το οργανωμένο Ισλάμ εκεί, και ελπίζω οι ηγέτες της Ευρώπης να το έχουν πάρει χαμπάρι..

Το χαμόγελο μου, όταν σκεφτόμουν ότι υπάρχουν κάποιοι εκεί πίσω στην πατρίδα, που βλέπουν τα Βαλκάνια σαν adventure trip..
Αν εξαιρέσεις την βραδινή οδήγηση στο Κόσοβο, ποτέ δεν αισθάνθηκα ότι έκανα κάτι extreme..

Η κροάτισα με τον ξενώνα στο πλίτβιτσε..
Μου είπε νο ρουμς, και της απάντησα ότι είναι η Τρίτη στη σειρά που μου το λέει αυτό. Η ώρα ήταν ήδη 9 και γω πολύ κουρασμένος.
Τρελάθηκε να με εξυπηρέτησει. Πήρε 4 ξενώνες τηλ... Τζίφος.. Μου λέει θα πάρω άλλους 2, και αν δεν βρούμε, θα σου στρώσω ένα στρώμα στο κελάρι μας και θα κοιμηθείς.. Μία νύχτα είναι θα περάσει.. Εννοείται ότι δεν θα πληρώσεις τίποτα..
Τελικά βρέθηκε δωμάτιο, και ο άντρας με πήγε 10 χλμ για να μου δείξει πού είναι..

Η Λάουρα..
Χωρίς λόγια..

Η κατανάλωση βενζίνης, πηγαίνοντας, όσο μπορούσα σε όλη τη διαδρομή..











Ότι όλα διαλύθηκαν εκτός από τη μηχανη..







Αυτά και άλλα πολλά, που θα βγαίνουν στην επιφάνειαε τον καιρό, και θά με κάνουν να χαμογελώ..

Last edited by teo71; 16-08-2012 at 04:27.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:43.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!