GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Previous Post   Next Post Next
  #1  
Παλιό 07-07-2013, 22:30
FZMAN Ο/Η FZMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΜΑΡΟΥΣΙ
Μoto: YAMAHA FAZER S2
Μηνύματα: 331
Προεπιλογή ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 22/6/13 - 29/6/13

Δύο χρόνια έχουν περάσει απ΄την τελευταία φορά που οι ρόδες της μηχανής μου πέρασαν για τελευταία φορά τα σύνορα της Ελλάδας και η θέληση μου για άλλο ένα ταξίδι στο εξωτερικό ήταν πολύ μεγάλη.
Βέβαια είναι και η κρίση στη μέση που με τις περικοπές σε μισθούς και την αβεβαιότητα που υπάρχει σε καθημερινή βάση για τις δουλειές μας με έκανε να είμαι πολύ συγκρατημένος ως προς την επιλογή του μέρους που θα πήγαινα.
Οι προσκλήσεις αρκετές απο αρκετούς φίλους αλλά δυστυχώς το budget μικρό οπότε θα έπρεπε να αρκεστώ σε κάποιο εύκολο και φθηνό προορισμό.
Η Βουλγαρία ήταν η χώρα που με κέρδισε μιας και είχε τα απαραίτητα ώστε να γίνει ένα εύκολο και οικονομικό ταξίδι.
Έτσι λοιπόν το Σάββατο 22/6 ετοιμαστήκαμε εγώ και η καλή μου :wub: για ένα εβδομαδιαίο ταξίδι στην γειτονική μας χώρα.


Η διαδρομή της πρώτης μέρας θα ξεκινούσε απο Αθήνα με τελικό προορισμό το Ακριτοχώρι του νομού Σερρών, μια περιοχή που είναι 25 χλμ μακριά απ΄τον Προμαχώνα που θα πέρναγα την επόμενη ημέρα.
ΕΔΩ [/url]η διαδρομή.
Εδώ στη Λαμία για ανεφοδιασμό

Εδω περνώντας απ΄την Ελασσόνα μιας και η διαδρομή μου δεν είχε καθόλου εθνική

Πανέμορφη διαδρομή με πολύ πράσινο


Αφού προσπάθησα ανεπιτυχώς ( δεν πειράζει την άλλη φορά) να βρω τον φίλο μου τον Πέτρο ( fournaris) μιας και πέρασα απ΄το χωριό του συνέχισα την διαδρομή μου και αργά το μεσημέρι έφτασα στο

όπου και έκανα στάση για καφέ.
Η ζέστη πάντως ήταν αρκετή και ένας παγωμένος καφές ήταν ότι καλύτερο.

Έτσι λοιπόν αφού δροσίστηκα συνέχισα την διαδρομή μου και μετά απο λίγο έφτασα στο

όπου βρήκα και το ξενοδοχείο που είχα κλείσει για εκείνη την βραδιά.

Ο Αλέξανδρος φανατικός μοτοσυκλετιστής που οι καταστάσεις τον έκαναν να πουλήσει την μοτοσυκλέτα του ( άντε σύντομα και με άλλη) με εξυπηρέτησε απίστευτα καλά και βέβαια το δωμάτιο μου είχε την καλύτερη θέα στην λίμνη Κερκίνη που ήταν εκεί δίπλα.



Μάλιστα το βράδυ για να είμαι ήσυχος αν και υπήρχε ιδιωτικός χώρος στάθμευσης ο Αλέξανδρος κανόνισε και έβαλα την μηχανή στην πίσω μεριά του ξενοδοχείου βάζοντας γύρω γύρω το αυτοκίνητο του αλλά και του πατέρα του.

Το απογευματάκι λοιπόν αφού έκανα ένα ντουζάκι περπάτησα μέχρι το χωριό ( περίπου700 μέτρα απ΄το ξενοδοχείο) για να πάω στην ταβερνούλα που είχε για φαγητό.



Έτσι λοιπόν επέστρεψα αργότερα στο ξενοδοχείο μου για να ξεκουραστώ μιας και η αυριανή μέρα θα ήταν πολύ σημαντική μέρα για εμένα.
Reply With Quote
 


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:00.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!