GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 02-07-2011, 14:55
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Elov Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω δύο στην ηλικία που συζητάμε και δεν τα στέλνω στα επισόδεια.
Δεν μου φταίνε σε τίποτα τα παιδιά μου να πάνε να βγάλουν το φίδι από την τρύπα για κάτι/κάποιους που ΕΓΩ ψήφισα.


υ.γ. Εσύ Βαγγέλη τα παιδιά σου τα έστειλες;;;;
Σου απάντησα φίλε μου με την ερώτηση που έκανα πιο πριν. Όμως αν το παιδί μου και μέσα από την δική του κρίση αποφασίσει να συμμετάσχει δεν θα είμαι εγώ που θα του απαγορεύσω. Ίσως έκανα λάθος με την λέξη "επεισόδια". Διαδήλωση όμως και Αντίδραση θα ήταν πιο σωστά.
  #12  
Παλιό 02-07-2011, 15:03
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Δεν νομίζω ότι 15χρονα κάνουν τις καταστροφές. Κι αν ακόμη υπάρχουν ανάμεσα στους "μπαχαλάκηδες" κάποιος τα καθοδηγεί.

Το νόημα της "επιστολής" είναι το κακό που κάνει στον ψυχισμό των παιδιών η εικόνα της υπέρμετρης βίας κατά πολιτών εκ μέρους αυτών που πληρώνονται από τους γονείς τους κι υποτίθεται ότι υπάρχουν για να προστατεύουν το λαό.

Απξιώνεται η ελληνική αστυνομία στο σύνολό της κι αποκτά status εχθρού του πολίτη. Μακροπρόθεσμα εγκυμονεί κινδύνους αυτή η αντίληψη. Χάνει το νόημα της η έννοια του μέτρου σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής και των αντιδράσεων. Η δική μου γενιά, των 40 και κάτι ψιλά μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον σχετικά ήρεμο με μία απίφαση ευημερίας.

Τα σημερινά 15χρονα βιώνουν σε πολλές περιπτώσεις την απόγνωση των γονιών τους και τη βία από την πλευρά της πολιτείας, βία οικονομική, βία αξιακή και τελευταία και βία φυσική.

Οφείλουμε να αντιληφθούμε ότι αν δεν κάνουμε κάτι, μιά γενιά θα μεγαλώσει χαμένη ανάμεσα στην ανέχεια και τη ριζοσπαστικοποίηση.
  #13  
Παλιό 02-07-2011, 15:04
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

το θεμα μας ειναι τι απανταμε στα παιδια που εχουν αποριες ...σαν γονεις
μην ξεφυγουμε παλι......γιατι ειναι ενδιαφερον θεμα
  #14  
Παλιό 02-07-2011, 15:28
kostaskyriakos Ο/Η kostaskyriakos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2011
Περιοχή: ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μoto: 1200 gs adv
Μηνύματα: 512
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Οταν θα καταλάβεται ότι το θέμα δεν είναι ΄'οι μπάτσοι'' αλλα οι εκάστοτε πολιτικοί ,που προσπαθουν να απροσανατολίσουν την κοινή γνώμη ,όπως καλη ώρα ...τότε ξαναμιλάμε!!!!Ξεκολάτε ρε ΕΛΛΗΝΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣ!!!!
  #15  
Παλιό 02-07-2011, 19:05
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος δεν καταλαβαίνει πόσο κακό κάνει στην εικόνα της αστυνομίας η πρακτική κι οι συμπεριφορά των ΜΑΤ, και πόσο εξαγριώνει μερίδα κατά τ'άλλα νομοταγών πολιτών, είτε ανήκει στα ΜΑΤ είτε δε μπορεί να αντιληφθεί αυτό που έρχεται. Και δε θα φταίνε ούτε τα καλόπαιδα ούτε οι γονείς τους. Και δε μιλάω για τους "αγνώστους" σε μας αλλά "γνωστούς" σε κάποιους άλλους....


Αλήθεια ο αρχηγός της ΕΛΑΣ που είναι, να μας πει αν είχαν εντολές για τέτοια χρήση βίας ή ήταν "μεμονωμένα" περιστατικά....
ο αρχηγος της αστυνομιας ειναι τσιρακι της εκαστοτε κυβερνησης!
κατα συνεπεια κανει οτι αυτοι του πουν...
απ οτι φαινεται του ειπαν να διαλυθει ο κοσμος με καθε κοστος και να μην παρει εκταση η διαδηλωση...
το θεμα που πρεπει να προσεξουμε ειναι να μην απαξιωθουν οι χιλιαδες αστυνομικοι που ζουν και εργαζονται αναμεσα μας σε οποια ομαδα κι αν αυτοι εργαζονται!
  #16  
Παλιό 02-07-2011, 19:44
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ο αρχηγος της αστυνομιας ειναι τσιρακι της εκαστοτε κυβερνησης!
κατα συνεπεια κανει οτι αυτοι του πουν...
απ οτι φαινεται του ειπαν να διαλυθει ο κοσμος με καθε κοστος και να μην παρει εκταση η διαδηλωση...
το θεμα που πρεπει να προσεξουμε ειναι να μην απαξιωθουν οι χιλιαδες αστυνομικοι που ζουν και εργαζονται αναμεσα μας σε οποια ομαδα κι αν αυτοι εργαζονται!

Ο κόσμος Κώστα ξέρει κι εκτιμάει! και ξεχωρίζει! Οπότε ας προσέξουν οι φίλοι μας αστυνομικοί να μην τους απαξιώσουν οι συμπεριφορές ορισμένων ομάδων και μεμονωμένων ατόμων με άλλου είδους παραβατικές συμπεριφορές.
  #17  
Παλιό 02-07-2011, 19:50
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ortho Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο κόσμος Κώστα ξέρει κι εκτιμάει! και ξεχωρίζει! Οπότε ας προσέξουν οι φίλοι μας αστυνομικοί να μην τους απαξιώσουν οι συμπεριφορές ορισμένων ομάδων και μεμονωμένων ατόμων με άλλου είδους παραβατικές συμπεριφορές.
ο κοσμος δυστυχως τις περισσοτερες φορες τσουβαλιαζει...
γι αυτο και αντι να μενουν στη μνημη καλες πραξεις και συμπεριφορες,μενουν μεμονωμενες παραβατικες η υπερβολικες συμπεριφορες!
  #18  
Παλιό 02-07-2011, 21:28
Vagelis Gar Ο/Η Vagelis Gar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: Τρίκαλα
Μoto: Γριά
Μηνύματα: 2,014
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ο κοσμος δυστυχως τις περισσοτερες φορες τσουβαλιαζει...
γι αυτο και αντι να μενουν στη μνημη καλες πραξεις και συμπεριφορες,μενουν μεμονωμενες παραβατικες η υπερβολικες συμπεριφορες!
Όπως επίσης τσουβαλιάζουν και οι αστυνομικοί
Γενικά το τσουβάλιασμα ως λαός το έχουμε στο DNA μας
  #19  
Παλιό 02-07-2011, 21:56
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
ο κοσμος δυστυχως τις περισσοτερες φορες τσουβαλιαζει...
γι αυτο και αντι να μενουν στη μνημη καλες πραξεις και συμπεριφορες,μενουν μεμονωμενες παραβατικες η υπερβολικες συμπεριφορες!

Εχεις δει από τα ΜΑΤ καλές πράξεις;! οπως το να περάσουν στο απέναντι πεζοδρόμιο κανένα γεροντάκι; χωρίς να το κυνηγάνε εννοείται!

Η πολιτεία για κάποιο λόγο μετράει τα ΜΑΤ στην αστυνομία, δεν είναι όμως, είναι δύναμη καταστολής, δεν εξυπηρετεί τον πολίτη, εξυπηρετεί την εξουσία και τους σκοπούς της.
  #20  
Παλιό 03-07-2011, 00:01
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Eυχαριστώ τους φίλους μας τους μπάτσους

Πρώτα από όλα αναγκαστικά δεν με διαβάζεις. Μπορείς να βλέπεις "NLS" πάνω αριστερά και να πηγαίνεις στο επόμενο post.

Επίσης και εγώ σε διάβασα χωρίς να ξέρω ότι θα αντιμετωπίσω ένα τρομερά κοντόφθαλμο και μονοδιάστατο post που δείχνει άνθρωπο που μάλλον δεν έχει καταλάβει τι συμβαίνει γύρω του. Δεν με υποχρέωσε κανείς να σε διαβάσω πάντως.

Πέρα από αυτό, ένα forum έχει "κάθε καρυδιάς καρύδι" που εφόσον κρατάει τους όρους του forum, καλά κάνει και είναι. Αν δεν σου αρέσω δεν πειράζει, έχει εκατοντάδες άτομα εδώ.

Από εκεί και πέρα με εντυπωσιάζεις που έχεις διαβάσει τα πόσα (είναι κάνα δυο χιλιάδες;...) post μου και έχεις δει ότι δεν έχω ξεκινήσει αρκετά και δεν έχω προσφέρει είτε με τα λίγα (κατά το συμπέρασμα σου) δικά μου threads είτε με όσα έχω ανταπαντήσει άλλων. (Εδώ που τα λέμε μου χαλάει πολύ τα στατιστικά όποιος διαβάσει τι γράφω απέναντι στον GeorgeP αυτά τα χρόνια) Τέσπα.

Να σημειώσουμε ότι το "άλλαξε πλευρό φίλε μου" είναι αρκετά πιο μαλακό από κάτι τέτοιο: "Αν πάλι είσαι άνεργος, άεργος, αργόσχολος,τεμπέλης και από οτι φαίνεται δεν σου αρέσει το τάβλι για να παιρνάς την ώρα σου, αλλά προτιμάς να σπαμάρεις στο φόρουμ" ...αφού υπονοείς ότι κάτι από αυτά είμαι και βγάζεις και συμπέρασμα τι κάνω στο forum.

BTW με 99 posts από το 2009 δεν ξέρω τι ακριβώς προσφέρεις εσύ στο forum... ησυχία;

"Οι απόψεις των άλλων"; Θέλεις να σεβαστώ εγώ τις απόψεις σου (αν βλέπεις ότι δεν τις σέβομαι επειδή τις κριτικάρω) όταν το post σου που απαντάω είναι αυτό εσύ που δεν έχεις σεβαστεί το post της Γιαγιάς Αρκούδας; Μπα; Ενδιαφέρον δεν λέω.

Α έχω παιδάκι όχι σε αυτή την ηλικία ακόμα, αλλά τις σκέψεις για τέτοια θέματα τις κάνει κάποιος από... την εγκυμοσύνη (με φόβο).

Χαίρομαι που τα παιδιά σου τα "οδηγείς" σωστά. Πραγματικά. Άσε εμάς να κάνουμε το αντίστοιχο όπως θεωρούμε εμείς καλύτερα.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Elov Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή σε διαβάζω αναγκαστηκά (ανάμεσα στα άλλα ποστ) μια και γράφεις παντού και πάντα σε όλα τα θέματα και έχω διαπιστώσει οτι σου αρέσει αντί να παραθέτεις την γνώμη σου, να απαντάς με υπονοούμενα και εριστικά και ειρωνικά.Θα πρότεινα να σταματήσεις τις κρίσεις των άλλων και να γράφεις μόνο την άποψή σου.Και αυτό ΟΧΙ πάντα γιατί μπορεί να γίνεις κουραστικός.
Αν πάλι είσαι άνεργος, άεργος, αργόσχολος,τεμπέλης και από οτι φαίνεται δεν σου αρέσει το τάβλι για να παιρνάς την ώρα σου, αλλά προτιμάς να σπαμάρεις στο φόρουμ, (γιατί κανένα δικό σου θέμα δεν έχεις ανεβάσει, όλων των ΑΛΛΩΝ κριτικάρεις), ε τότε να είσαι λίγο πιο κόσμιος στους χαρακτηρισμούς σου και στις απόψεις σου έναντι των άλλων.
Άλλωστε εγώ παραπάνω έκρινα τα 13/15 χρονα γιατί για αυτά μιλάει το θέμα.Αν πάλι νομίζεις οτι δεν τα στέλνει ο πατέρας, αλλά την κοπανάνε μόνα τους, ΠΑΛΙ ο πατέρας φταίει που έίναι ανίκανος να τα μαζέψει από το να καταστρέφουν την δημόσια περιουσία και να "χαλάνε τον κόσμο".
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Για τους φίλους της κλασσικής erasel Μουσική 2 13-04-2011 01:35
Για τους φίλους που μεγάλωσαν με τα καμπόϋκα.... frits Διάφορα 9 28-03-2011 22:21
Για τους φίλους με F 800 GS!!! gelasios Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 1 18-03-2011 17:59
Για τους ...μικρούς μας φίλους!!!(f800gs) vasorfa Ασφάλεια και τεχνικές οδήγησης 6 30-09-2010 21:41
Άμα έχεις τέτοιους φίλους, τι τους θέλεις τους εχθρούς; georgekostas Κόσμος 1 09-12-2009 03:31


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:40.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!