GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιό 04-08-2011, 16:50
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

μην τσιμπατε με τον ηπειρωτη......τοσα ταξιδια στην ευρωπη ,γινονται χωρις κρανος ?????
πλακα κανει,αλλα λιγοι τον καταλαβαινουν....ειναι και απο την ηπειρο(μην ξεχνιομαστε)
Reply With Quote
  #112  
Παλιό 04-08-2011, 16:56
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Εγώ τσιμπάω. Ας έχει ευθύνη για τις κουβέντες του. Δηλαδή τώρα μου λες μετά από πέντε σελίδες που στις τρεις του την λένε ότι καταλάβαμε λάθος;
Ξέρετε και εγώ αν έχω ή όχι χιούμορ. Αλλά εγώ διάβασα κάτι απειλητικό και δεν γουστάρω ούτε για αστείο τέτοια πράγματα. Ή τέσπα όποιος θέλει να πει κάτι τέτοιο σοβαρά και έχει και τα ανάλογα να το υποστηρίξει να μου το πει με PM να το ρυθμίσουμε το θέμα.

Α και εγώ από κάπου είμαι, δεν φύτρωσα.
Reply With Quote
  #113  
Παλιό 04-08-2011, 17:03
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ τσιμπάω. Ας έχει ευθύνη για τις κουβέντες του. Δηλαδή τώρα μου λες μετά από πέντε σελίδες που στις τρεις του την λένε ότι καταλάβαμε λάθος;
Ξέρετε και εγώ αν έχω ή όχι χιούμορ. Αλλά εγώ διάβασα κάτι απειλητικό και δεν γουστάρω ούτε για αστείο τέτοια πράγματα. Ή τέσπα όποιος θέλει να πει κάτι τέτοιο σοβαρά και έχει και τα ανάλογα να το υποστηρίξει να μου το πει με PM να το ρυθμίσουμε το θέμα.

Α και εγώ από κάπου είμαι, δεν φύτρωσα.
Εάν είχες προσωπική επαφή με τον ναπο....θα καταλαβαινες τι εννοώ
Πλάκα κάνει,αν και το θέμα δεν προσφέρετε .....
Δεν το παίζω δικηγόρος,αλλα σε συμβουλευω να μην τσιμπας και φτιαχνεσαι τσάμπα(αυτός σίγουρα γελάει)...
Reply With Quote
  #114  
Παλιό 04-08-2011, 17:03
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από NLS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κααααλά. "ΑΟΥΑ".

Στην αρχή έχουμε κάτι που δεν είδα μόνο εγώ σαν απειλή αλλά όπως φαίνεται και άλλοι (αν θες να εξηγήσεις και τι ήταν αν δεν ήταν απειλή, θα ήταν ακόμα καλύτερα - αν δεν σε κουράζω δηλαδή).

Μετά αφού είδες ότι το κλίμα δεν σε παίρνει και δεν σε βρήκε ούτε ΕΝΑΣ σωστό ενώ ταυτόχρονα σου έδειξαν ότι δεν είναι και ΔΙΚΑΙΩΜΑ σου το θέμα κράνος.... γυρίσαμε σε επιδέξια μπαλώματα, όπου το "κράνος δεν έχω φορέσει ποτέ ούτε θα φορέσω" συμπληρώθηκε/μεταλλάχτηκε με ένα "Ναι το Honda όταν το οδηγώ το θέλει το κράνος συμφωνώ απόλυτα μαζί σου". Θεώρησες δηλαδή ότι τώρα είπε ο κόσμος οκ, δεν εννοούσε ο napo "πάντα" με το "πάντα" αλλά μόνο όταν οδηγεί... κάτι άλλο (!?). Κάτι που ακόμα και αν ισχύει φυσικά δεν δικαιολογεί τίποτα. Δεν ζητάει το honda το κράνος. Το κεφάλι το ζητάει. Τι λέω εγώ τώρα ε.

Μετά συνεχίζεις με το γνωστό κόμπλεξ, λες και είπε κανείς ότι έχει σχέση με τη BMW το αν θα έχεις το νιονιό να βάλεις κράνος ή όχι. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο.

Και τελικά με το τελευταίο post το γυρνάμε και διακριτικά σε χιούμορ για να αλλάξει το κλίμα.

Ελπίζω να πιάσει εκεί που σε ενδιαφέρει (στους υπόλοιπους δηλαδή). Σε μένα δεν έπιασε. Και μην ξεχάσεις να μου πεις γιατί... "δεν με ξεχνάς". Α και ξέρω τη φράση να μην ξύνομαι στην γκλίτσα του τσοπάνη και πότε λέγεται και τι εννοεί. Οπότε άσε τα μπαλωματάκια σε μένα. Να έχεις ευθύνη για ότι λες. ΜΠΟΡΕΙΣ;

Μην ξύνεσαι φίλε μου στην γκλίτσα του τσοπάνη.
Γιατί θα γράψω αυτό που δεν θέλεις να το δείς .

Πρεβεζιάνος με κράνος δεν υπάρχει και ούτε θα υπάρξει. Εμείς είμαστε ελεύθεροι και περήφανοι Άνθρωποι και μας αρέσει να φλερτάρουμε με το χάρο. Για το λόγω αυτό τον παλεύουμε αντρίκια στα μαρμαρένια αλώνια.
Kόμπλεξ Hondaκιας δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας. Άλος πηγαίνει στο λαστιχά και μετά καλεί την οδική να τον πάει σπίτι του. Αυτό γιατί δεν είχες το θάρρος να το γράψεις. Μου έγραψες ότι κινδυνεύεις απο τα μυαλά μου στο δρόμο εάν μου έρθει μπούρπουλας στο κεφάλι. Ειδικά εσύ δεν κινδυνεύεις. Εγώ είμαι γυριστρούλης και εσύ πάσχεις απο αγοραφοβία. Για το λόγω αυτο και δεν συμετέχεις σε κάποια κοινωνική εκδήλωση.
Θα είναι τιμή μας να σε γνωρίσουμε τελικά απο κοντά. Και όταν σε γνωρίσουμε να έρθεις ντιμένος με όλα τα αξεσουάρ του καλού μοτοσυκλετιστή.
Καλή σου ξεκούραση
Reply With Quote
  #115  
Παλιό 04-08-2011, 17:09
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Θα μας διάβαζει ο συχωρεμενος απο εκει ψηλά που είναι και θα γελάει
Μπ@υρδελο το κάναμε το θέμα με τον νεκρό..να γιατί GSFORUM
Reply With Quote
  #116  
Παλιό 04-08-2011, 17:11
napgeo Ο/Η napgeo βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΠΡΕΒΕΖΑ
Μoto: HONDA ΝΤ700
Μηνύματα: 8,106
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας διάβαζει ο συχωρεμενος απο εκει ψηλά που είναι και θα γελάει
Μπ@υρδελο το κάναμε το θέμα με τον νεκρό..να γιατί GSFORUM

Συμφωνώ και εδώ εγώ κλείνω..............................
Reply With Quote
  #117  
Παλιό 04-08-2011, 17:13
NLS Ο/Η NLS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: BMW R1200GS (από τους βλάκες που την είχαν πάρει καινούρια)
Μηνύματα: 4,915
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Τι από αυτά δεν ήθελα να δω;

Ότι κάλεσα την οδική (και την ακύρωσα μετά από 5 λεπτά) γιατί είχε κουνηθεί λίγο ο διακόπτης του μοτέρ; (και φαινόταν ευθεία αλλά δεν ήταν)

Ότι δεν πάω στους καφέδες; (έχω πάει σε έναν υπόψη) Ξέρεις μπορεί να μην είναι αγοραφοβία... μπορεί να είναι άλλοι αδιανόητοι λόγοι...

- Ότι δουλεύω μέχρι το βράδυ (ίσως φταίει ότι τρώω χρόνο και εδώ μέσα).

- Ότι όταν γυρίσω προτιμώ να κάτσω με τον τρίχρονο γιο μου.

- Ή αν βγω μπορεί να θέλω να δω κάναν ΠΡΟΫΠΑΡΧΟΝΤΑ κολλητό μου (που συνήθως και με αυτούς 10 μιλάμε, 1 βρισκόμαστε). Χωρίς παρεξήγηση δεν ΨΑΧΝΩ για νέους φίλους, είχα ήδη από πριν. Αν προκύψει κανείς θα γίνει όχι με το ζόρι.

...μπορεί ίσως λέω, να είναι τίποτα από αυτά. Μια και έχει αναφερθεί τόοοσες φορές λες και είναι υποχρεωτικό αν είμαι μέλος εδώ να καταθέσω στεφάνι. Εμένα μου αρκεί να περνάω κάποιο χρόνο μου εδώ online και να σέβομαι τη δουλειά Νίκου κ' Σία.

Τέσπα, κατάλαβα, αουα.
Reply With Quote
  #118  
Παλιό 04-08-2011, 18:07
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μας διάβαζει ο συχωρεμενος απο εκει ψηλά που είναι και θα γελάει
Μπ@υρδελο το κάναμε το θέμα με τον νεκρό..
ας το κλείσουμε γιατί διαπιστώνω ότι ο καθένας σχολιάζει αυτά που τον συμφέρει να σχολιάσει και κάποιος ίσως το κάνει με περισσότερη επιμέλεια από κάποιον άλλο και ο νοών...νοείτω, και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.....
σε άλλο ανεξάρτητο thread, θα μπορούσαμε να ξεσπαθώσουμε....
Reply With Quote
  #119  
Παλιό 04-08-2011, 18:13
jmar Ο/Η jmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: R 1200 GS '09
Μηνύματα: 4,932
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Ελεος πια!!! σεβαστειτε το θεμα!! ενα παλικαρι εχασε την ζωη του κι εμεις τσακωνομαστε στην πλατη του!!!
Reply With Quote
  #120  
Παλιό 04-08-2011, 20:08
ortho Ο/Η ortho βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ, ΚΑΡΕΑΣ
Μoto: F 650 GS 2001, tweety!
Μηνύματα: 7,766
Προεπιλογή Απάντηση: Νεκρός 25 χρονος με 1200 gs στα Χανιά

Κανένας δεν τσακώνεται στη πλάτη του νεκρού παληκαριού φίλε μου.
Ολοι συμμεριζόμαστε τον πόνο της οικογένειάς του κι όπως κάθε φορά ευχόμαστε να είναι το τελευταίο θύμα στους δρόμους.

Κι αυτό όμως όπως κάθε θέμα, ευχάριστο ή δυσάρεστο είναι το έναυσμα για ανταλλαγή πληροφοριών κι απόψεων κι ενίοτε οδηγεί σε αντιπαραθέσεις.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Bαλιτσες για Gs 1200 - ADV 1200 με βασεις κουτσαφτης βασιλης Πωλήσεις αξεσουάρ/ανταλλακτικών μοτοσυκλετών 9 19-03-2012 23:33
Πρόβλημα σε 1200 GS με την ηλεκτρονική πλακέτα (εγκέφαλος ) nvythoul Τεχνικά θέματα διάφορα 25 28-07-2011 00:55
Εγκαίνια νεας αντιπροσωπίας ΚΤΜ Ηράκλειο με εκδηλώσεις. Markas Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 0 06-07-2011 13:25
βαλιτσες αλουμινενιες για 1200 με εκδορα kostas-patra Διαδικτυακές αγορές - Ευκαιρίες 5 15-04-2010 23:02
Microsoft: αντιμέτωπη με ηλεκτρονικό "ζιζάνιο" 17 ετών των Windows MARK Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 2 06-02-2010 12:12


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:25.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!