GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιό 26-11-2009, 15:26
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

εμενα αυτο που με ενδιαφερη,ειναι το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ της εκδρομης,το οποιο ΔΕΝ βλεπω( καποιον) να ποσταρηασχοληστε με λογια και υποθεσεις,μου ειπε,του ειπα...................λαμψη καταντησαμε.ελατε να μαζευτουμε,να παμε την βολτιτσα μας(να φαμε και να πιουμε),να κανουμε πλακα στον ΓΙΩΡΓΗ για το VARKADEROκαι θα τα λυσουμε ολα μεταξυ μας










P.S. και αν ειστε καλα παιδακια,θα σας δειξω το αγορι που θα κοιμηθη ΑΓΚΑΛΙΑ με τον ντινοπουλο.............................
  #92  
Παλιό 26-11-2009, 15:35
EOD-K9 Ο/Η EOD-K9 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ R1200GS
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 7,584
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09



Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω
Βρε είστε τελείως τρελοί !!!!!!!!

Είστε ικανοί να ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ για το αν πάτε με διανυκτέρευση ή χωρίς

βρε θα με τρελάνετε ????!!!!

οποίος θέλει να πάει με διανυκτέρευσή ας πάει ποιος θέλει να πάει αυθημερόν πάλι καλά

Δεν ξέρω βρε παιδιά μακάρι να μπορούσα να πάω μια εκδρομή έστω και χωρίς διανυκτέρευση και εσείς........................... ακόμα δεν κατάλαβα το λόγο που παιδιαρίζετε

Άντε καλά να περάσετε (που ειναι δεδομενο )


ΕΕΕΕΕ και φώτο για να ζηλέψουμε ..................................(και οι οκτροι μας )
  #93  
Παλιό 26-11-2009, 15:42
wolferin Ο/Η wolferin βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 2,944
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

μιας και πλατιασαμε να πω κι εγω μια γνωμη,

εντυπωση μου ειναι οτι δεν εγινε προσπαθεια να καπηλευθει η εκδρομη απο κανεναν,απλα να επιμηκυνθει.

ο γραπτος λογος οντως μπορει να παρεξηγηθει,γι αυτο και τετοια θεματα λυνονται face to face,

τελος παντων νομιζω οτι το θεμα εκλεισε εχτες στην Αιγλη.

καλο θα ηταν οπως ημασταν μια παρεα μεχρι προχθες ετσι και να παραμεινουμε,ολοι φιλοι της μηχανης και των ταξιδιων,
και να μην αφηνουμε μικροθεματα ή μικρο-παρεξηγησεις να χαλανε αυτο το υπεροχο κλιμα
  #94  
Παλιό 26-11-2009, 16:06
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παροιμία λέι: ''Η στραβή μέρα από το πρωί φαίνεται''. Με το που ποσταρίστηκε η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή στον ΚΟΣΜΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ άρχισαμε τις παρατηρήσεις. Ο ΚΟΣΜΑΣ δεν είναι ΜΑΝΗ αλλά ΑΡΚΑΔΙΑ. Τα χλμ είναι 221 ή 245 ή 205 κοκ. Λές και μιά διαφορά 20-30χλμ είναι πρόβλημα για τους μηχανόσαυρους (όρος Carduelis αν δεν απατώμαι). Οχι είναι μέσω διοδίων ή είναι από το σπίτι μου ή είναι από την Κωλοπετινίτσα. Μήπως πρέπει να την κάνουμε διήμερη με διανυκτέρευση στην Δημητσάνα/Στεμνίτσα/Βυτίνα/Κοσμά;
Αποτέλεσμα η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή, που μπορεί κατά τον αρχικό σχεδιασμό του διοργανωτή της να είχε έναν free χαρακτήρα, έτσι χωρίς πρόγραμμα και πολλά πολλά, να χάσει τον σκοπό της, το ενδιαφέρον της και να καταντήσει θέμα για συζητήσεις, να αποσυρθεί ο διοργανωτής, να αναλάβει άλλος στη θέση του κλπ.
Κατά την άποψη μου για το μέλλον, όσοι έχουν κάτι να προσφέρουν σε διοργάνωση εκδρομής καλό θα είναι να έχουν δια ζώσης επαφή με τον διοργανωτή να συζητάνε τις λεπτομέρειες/παρατηρήσει/ διορθώσεις ή αν δεν είναι εφικτό τότε μέσω της τεχνολογίας.(τηλ. sms, email, tv conference) και μετά τα ποσταρίσματα.

καλα δεν νομιζω το προβλημα να ηταν που ειπα οτι ο ΚΟσμας δεν ειναι στη Μανη...αφου δεν ειναι!!!!για να σας κανω την ζωη ποιο ευκολη το ειπα και να μην ψαχνατε στην Μανη για Κοσμα...
  #95  
Παλιό 26-11-2009, 16:14
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από wolferin Εμφάνιση μηνυμάτων
μιας και πλατιασαμε να πω κι εγω μια γνωμη,

εντυπωση μου ειναι οτι δεν εγινε προσπαθεια να καπηλευθει η εκδρομη απο κανεναν,απλα να επιμηκυνθει.

ο γραπτος λογος οντως μπορει να παρεξηγηθει,γι αυτο και τετοια θεματα λυνονται face to face,

τελος παντων νομιζω οτι το θεμα εκλεισε εχτες στην Αιγλη.

καλο θα ηταν οπως ημασταν μια παρεα μεχρι προχθες ετσι και να παραμεινουμε,ολοι φιλοι της μηχανης και των ταξιδιων,
και να μην αφηνουμε μικροθεματα ή μικρο-παρεξηγησεις να χαλανε αυτο το υπεροχο κλιμα
Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του Πάνου.Εχθές μαζευτήκαμε στον καφέ τα είπαμε αυτά που έπρεπε να πούμε(οι παρεξηγήσεις εγώ αυτό που ξέρω λύνονται με διάλογο κοιτώντας ο ένας τον άλλο στα μάτια) και συνεχίζουμε......Τώρα ας προχωρήσουμε στον προγραμματισμό να έχουμε ένα μπούσουλα το πώς θα κινηθούμε ώστε αν υπάρχουν και άλλοι συνάδελφοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν να κάνουν τα κουμάντα τους .
  #96  
Παλιό 26-11-2009, 16:15
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα αυτο που με ενδιαφερη,ειναι το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ της εκδρομης,το οποιο ΔΕΝ βλεπω( καποιον) να ποσταρηασχοληστε με λογια και υποθεσεις,μου ειπε,του ειπα...................λαμψη καταντησαμε.ελατε να μαζευτουμε,να παμε την βολτιτσα μας(να φαμε και να πιουμε),να κανουμε πλακα στον ΓΙΩΡΓΗ για το VARKADEROκαι θα τα λυσουμε ολα μεταξυ μας
χα χα εδω γελασαμε!!!!!!! eat my dust punk!!!!


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
P.S. και αν ειστε καλα παιδακια,θα σας δειξω το αγορι που θα κοιμηθη ΑΓΚΑΛΙΑ με τον ντινοπουλο.............................
Καλα αυτος εχθες στον καφε μου συζητουσε για εκεινα τα ξε........λα που διασκεδαζα με τους λιμενεργατες τότε, που θα τα βρει αυτες ¨η φίλες τους να παρει καμια μαζι του στον Κοσμα!!! Τωρα το γυρισε σε................. αγορι? Πολυ γρηγορη η μετάλλαξη του Ντινόπουλου!!! Ο καλος ο μύλος............!!!!!!

Last edited by GeorgeP; 26-11-2009 at 16:17.
  #97  
Παλιό 26-11-2009, 16:27
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Φίλοι και συμφορουμίτες μου, επιτρέψτε να σας στενοχωρήσω και εγώ με τη σειρά μου λίγο...

Λέω να σας στενοχωρήσω, γιατί πιστεύω πως όσοι έχουν παρακολουθήσει αυτό το θέμα μέχρι στιγμής, αντί να χαρούν για την διοργάνωση άλλης μιας πολλά υποσχόμενης εκδρομής, συχτηρίζουν και έρχονται σε αντιπαράθεση μεταξύ τους για πράγματα ανούσια και ανυπόστατα, δημιουργώντας εντυπώσεις, καταστάσεις, προηγούμενα και αφήνοντας υπόνοιες για την λειτουργία του φόρουμ και των μελών του...

Στο δια ταύτα λοιπόν. Αν και λέω άν κατάλαβα καλά, το πρόβλημα δημιουργήθηκε και έφτασε στο σημείο να μήνει ξεκρέμαστη η εκδρομή, επειδή κάποια μέλη απόφάσισαν να στηρίξουν την ημερήσια εκδρομή έχοντας την δυνατότητα μιας ή δύο διανυκτερεύσεων;;; Και αυτό θεωρείτε παρέμβαση στην οργάνωση και στον υπεύθυνο που πόσταρε το θέμα;;; Μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει(όχι απαραίτητα κακό) και πήρε το πράγμα την τροπή που πήρε...

Μερικά γεγονότα εν συντομία και επανέρχομαι...

1ον
2ήμερη εκδρομή στα Καλάβρυτα από τον φίλο μας Διονύση!!!!
Κάποια μέλη ακολούθησαν το πρόγραμμα της διήμερης κανονικά. Κάποιοι άλλοι ήρθαν μόνο το Σάββατο, άλλοι μόνο Κυριακή, άλλοι έμειναν σε άλλο χωριό, άλλοι έφαγαν αλλού, άλλοι πήγαν και μια βόλτα παραπάνω, άλλοι...
Παρόλα αυτά, περάσαμε όλοι καλά, διατηρήθηκαν και δημιουργήθηκαν νέες φιλίες, δεν παρεξηγήθηκε κανείς με κανέναν και λέγαμε βούρ για την επόμενη...
Ά, μην το ξεχάσω!!! Ένα μεγάλο συγνώμη στον Διονύση που παρόλο που είχε ποστάρει αυτός την εκδρομή, για διάφορους λόγους, πολλά μέλη στην εκδρομή, ευχαριστούσαν και εμένα, τον Δημήτρη και τον Νίκο μαζί με αυτόν...

2ον
2ήμερη εκδρομή στον Πλάτανο από τον φίλο μας Γιώργο!!!!!
μια από τα ίδια...
και παρόλα αυτά πάλι δεν υπήρξαν παρεξηγήσεις αντίθετα όλα μέλι γάλα!!!

3ον
ημερήσια στον Κοσμά από τον φίλο μας Σωτήρη!!!!!!!!!
...βλέπε όλες τις προηγούμενες σελίδες του θέματος...


και επανέρχομαι γιατί σας κούρασα....

3 εκδρομές με ίδια χαρακτηριστικά σχεδόν, και ενώ στις 2 όλα πήγαν καλά στην 3η έγινε μπάχαλο...

Βλέπετε κάποια διαφορά που το προκάλεσε αυτό το μπάχαλο;;;

Εγώ πάντως καμία, αντιθέτως βλέπω μια μικρή ομοιότητα...








ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ!!!!!

Γιατί αλλού που είχαμε έναν ραγιά για να κανονίζει μόνος του που θα πάμε και τι θα κάνουμε, δεν μίλαγε κανένας και ακολουθούσαμε το πρόγραμμα κατά γράμμα, αλλιώς δεν είχαμε δικαίωμα συμμετοχής...

Και καταλήγω πως καλή η ελευθερία και η ισότητα αρκεί να μην παρεξηγούνται. Άν υπάρχει καλή διάθεση όλα πάνε καλά και βρίσκονται εναλακτικές και δε χαλάμε τις καρδιές μας, άν θέλουμε να δημιουργούμε εντυπώσεις και να τρογώμαστε μεταξύμας, αλλίμονό μας...

αυτά τα ολίγα, αν σας στενοχώρησα σχωράτε με και εγώ σας αγαπάω!!!

Last edited by skippybi; 26-11-2009 at 16:31.
  #98  
Παλιό 26-11-2009, 16:36
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Ρε παιδια πραγματικα διαβαζω οσο μπορω προσεκτικα ολα τα ποστ...νομιζω οτι εχετε χασει την ουσία.το θεμα ειναι να πατε μια εκδρομη να ευχαριστηθείτε την διαδρομη ειτε ειναι αυτη παρασκευη με 2 μηχανες ειτε ειναι Σαββατο με 50 μηχανες ειτε κυριακη και ας ειναι μια μηχανη..τι σας νοιάζει ποιος θα διανυκτερευσει και ποιος οχι μαζι θα κοιμηθητε????!!!βαλτε το mood σας ψηλα αφηστε οτι εχει υποθη πισω και περάστε ομορφα.Αυτο που πρεπει να σας απασχολη ειναι ολη η διαδρομη να εχει ασφαλη χιλιομετρα!!!δεν μπορω να διαβαζω ρε παιδια τετοια κατινιστικα πραγματα..μοτοσυκλετιστες ειμαστε οχι κομμωτριες


καλα να πατε και καλα να γυρίσετε να περάσετε όμορφα να μαζέψετε εμπειρίες να μας τις μεταφερετε με τις φωτογραφίες σας!!!

keep driving συντροφοι!!!!!!
  #99  
Παλιό 26-11-2009, 16:42
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Ρε παιδια, ειστε στα καλα σας; Παρεξηγιεστε γιατι καποιοι θελουν να μεινουν ενα βραδυ παραπανω απο τους αλλους αντι να χαιροσαστε; Σε ολες τις εκδρομες γινεται αυτο και δεν υπαρχουν ουτε αρχηγηλικια, ουτε εγωισμοι ουτε γκρινιες. Αν ειμαι Πατρα Σαββατο βραδυ θα ερθουμε με τον αδερφο μου. Αντε στηστε τη να βλεπουμε κιεμεις οι μακρινοι και να χαιρομαστε.
  #100  
Παλιό 26-11-2009, 16:43
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον Σωτήρη, τόσο εμού προσωπικά όσο και του Νίκου (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ), ο φίλος Σωτήρης εμμένει στην αρχική του απόφαση και τελικώς δεν θα συμμετάσχει στην εκδρομή.

Η εκδρομή θα διεξαχθεί κανονικά και παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν τη συμμετοχή τους είτε πρόκειται για μονοήμερη είτε για διήμερη.

Παρακαλούνται θερμά όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν, να προσέλθουν στον αποψινό καφέ στην "Αίγλη" για τις τελικές λεπτομέρειες.

Πρόγραμμα, διαμονή, κλπ, αύριο, μετά την αποψινή συνάντηση.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα αυτο που με ενδιαφερη,ειναι το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ της εκδρομης,το οποιο ΔΕΝ βλεπω( καποιον) να ποσταρηασχοληστε με λογια και υποθεσεις,μου ειπε,του ειπα...................λαμψη καταντησαμε.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από S.T Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του Πάνου.Εχθές μαζευτήκαμε στον καφέ τα είπαμε αυτά που έπρεπε να πούμε(οι παρεξηγήσεις εγώ αυτό που ξέρω λύνονται με διάλογο κοιτώντας ο ένας τον άλλο στα μάτια) και συνεχίζουμε......Τώρα ας προχωρήσουμε στον προγραμματισμό να έχουμε ένα μπούσουλα το πώς θα κινηθούμε ώστε αν υπάρχουν και άλλοι συνάδελφοι που επιθυμούν να συμμετάσχουν να κάνουν τα κουμάντα τους .

Το νέο πρόγραμμα της εκδρομής εδώ !
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια πολλά στους Ανάργυρος, Δαμιανός, Κοσμάς, Μαυρίκιος !!!!!!!!! riko46 Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 4 01-07-2009 11:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:57.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!