GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #161  
Παλιό 14-07-2013, 20:42
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Και παλι στην παρεα. Με μπολικο υλικο απο το μερος δευτερο "η πορεια προς το μαγκανταν". Αλλα και σημειωσεις πλεον. Η περιγραφη δεν θα ειναι "απο στηθους" πια και παρακαλω να κριθει με λιγοτερη επιεικια.
Reply With Quote
  #162  
Παλιό 14-07-2013, 20:46
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Οχι να μην νομιζουν καποιοι οτι θα τη βγαλω "χωρις εικονες". Απλα δεν εχω τον εξοπλισμο για να τις κατεβαζω σε αναλυση και να τις στελνω. Οχι πως ειμαι εξπερ αλλα θα τα ψιλοκαταφερνα. Κι αυτο το σμαρτφον το πηρα χωρις τη μικρο καρτα του και μονο για το ρημαδοιντερνετ κανει κι αυτο οπου το βρισκω. Σημερα βρηκα παντως και θα το ξενυχτησω.
Reply With Quote
  #163  
Παλιό 14-07-2013, 20:46
mario Ο/Η mario βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: R1200GS Adv.
Μηνύματα: 6,828
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Για δώσε.....

Στάλθηκε από το σούπερ ντουπερ κινητό μου!
Reply With Quote
  #164  
Παλιό 14-07-2013, 20:52
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Πρωτα απο ολα ενα μεγαλο μπραβο στον τελη που οπως βλεπω τα παει εξαιρετικα. Μπραβο τελη. Ευχομαι ολοψυχα ολα να κυλησουν ομαλα και χωρις απροοπτα και το ταξιδι να ολοκληρωθει οπως ακριβως το ονειρευτηκες. Δυστυχως δεν καταφεραμε να τα πουμε ουτε στο μαγκανταν (στο λωτο για εκεινη την παγωμενη βοτκα) ουτε on the road (προηγουμαι κατα ενα μηνα περιπου). Ραντεβου στην κοζανη. Νικος
Reply With Quote
  #165  
Παλιό 14-07-2013, 20:54
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από nkavoura1970 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρωτα απο ολα ενα μεγαλο μπραβο στον τελη που οπως βλεπω τα παει εξαιρετικα. Μπραβο τελη. Ευχομαι ολοψυχα ολα να κυλησουν ομαλα και χωρις απροοπτα και το ταξιδι να ολοκληρωθει οπως ακριβως το ονειρευτηκες. Δυστυχως δεν καταφεραμε να τα πουμε ουτε στο μαγκανταν (στο λωτο για εκεινη την παγωμενη βοτκα) ουτε on the road (προηγουμαι κατα ενα μηνα περιπου). Ραντεβου στην κοζανη. Νικος
αψογος......
Reply With Quote
  #166  
Παλιό 14-07-2013, 20:59
Magelanos Ο/Η Magelanos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2010
Περιοχή: Athina
Μoto: Κ1200S
Μηνύματα: 846
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Reply With Quote
  #167  
Παλιό 14-07-2013, 21:06
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Μουτρο για να μην το ξεχασω η τζι ες 800 πραγματικα ειναι ενα μηχανακι στα μετρα μου και ιδιως σε ενα χρωμα καλαματα λαδι νομιζω με εκανε για λιγο να ξεχασω το μεγαλο μου ερωτα την παλια αρ 100 τζι ες. Θα σου εκμυστηρευτω κατι. Το χειμωνα που μας περασε φλερταρα ελαφρα με μια τζι ες 1150 σαλονικιωτικη καπου στα 3700 ευρω. Ο κυριος πηρε ενα μεγκα σκουτερ χοντα ΣΗ300 και το εδινε. Ο μητσος με το βαραντερο που δεν ειναι σαν καινουργιο, ειναι καλυτερο απο καινουργιο μου ειπε οτι ηταν καλυτερο κι απο το δικο του. Λιγο η αναβλητικοτητα μου, λιγο οτι ο κυριος γιωργος ειχε υπηρεσια εκεινες τις μερες εμεινα με το φρεεγουιντ. Αλλιως θα ειχα βμω τωρα, δεν θα ειχε μαγκανταν, ομως...
Reply With Quote
  #168  
Παλιό 14-07-2013, 21:08
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Οχι, μην στραβωνετε αμεσως, δεν υπονοω κατι για το 1150. Δεν θα ειχα λεφτα για μαγκανταν, αυτο ηθελα να πω...
Reply With Quote
  #169  
Παλιό 14-07-2013, 21:18
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Μαγγελανε, για το εξαιρετικο ταξιδι σου στη ρωσια, οχι μονο κοιταζουμε αλλα ΒΛΕΠΟΥΜΕ κιολας με τον ιδιο τροπο, θα το διαπιστωσεις οταν καποια στιγμη ανεβασω κι εγω τις φωτο απο το ταξιδι μου στην ευρωπαικη ρωσια. Και οι δυο ομως παραλειψαμε κατι σπουδαιο (εγω λιγο παραπανω γιατι κατεβαινα απο το μουρμανσκ ετσι κι αλλιως). Τα νησια σολοβετσκι. Εγω παναθεμα το πηγα στο λιμανι στο κεμ αλλα δεν βρηκα ουτε καραβι ουτε δωματιο... Α, και κατι ακομα οι μποτες μου φετος σκιστηκαν ακριβως με τον ιδιο τροπο!
Reply With Quote
  #170  
Παλιό 14-07-2013, 21:30
nkavoura1970 Ο/Η nkavoura1970 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2013
Περιοχή: Kozani
Μoto: Suzuki XF 650 Freewind
Μηνύματα: 243
Προεπιλογή Απάντηση: Στο Magadan, μεσω ...Μογγολιας !

Θα επαναλαβω για μια ακομη φορα κι ας γινομαι κουραστικος ποσο πολυ σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας και κυριως για την υπομονη να συνεχιζετε να διαβαζετε τις σκεψεις που η διμηνη περιηγηση δημιουργησε. Θελω να πω κατι και θα το γραψω με κεφαλαια: ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΩ ΑΘΛΟ ΑΞΙΟΜΝΗΜΟΝΕΥΤΟ ΚΙ ΟΥΤΕ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΕΥΣΗΜΑ. Μηχανακια εχουμε κι οι ροδες τους για να γυρνανε ειναι. Κι αν τυχον το διαβα μας συνανταει και κανεναν χωματοδρομο, ε γι αυτο βγηκαν τα λαστιχα με τακουνια. Με αυτα τα σχολια που διαβαζω, διαπιστωνω πως το δυσκολο δεν θα ειναι να επιστρεψω, δυσκολο ειναι οι λεξεις και κυριως οι εικονες (προσεχως) να καταφερουν να ικανοποιησουν τις προσδοκιες που αθελα μου εδω και τοσες μερες δημιουργησα. Νικολαος Ι. Καβουρας
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:02.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!