GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 25-11-2009, 15:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου γνώμη για μια όμορφη βόλτα που φαίνεται οτι ακυρώθηκε (και δεν λύθηκε το θέμα επειδή κάποιος θα πάρει τη θέση του Σωτήρη, απλά τακτοποιήθηκε):
Θα πρέπει κάθε φορά να σεβόμαστε τον κόπο και το άγχος όποιου διοργανώνει κάτι, είτε πρόκειται για πολυήμερο ταξίδι είτε για βραδυνή σουβλακοσυνάντηση. Δυό πράγματα ζητάει εξάλλου: καλή παρέα και καλή διάθεση. Συμβουλές, γνώμες, διευκρινήσεις, αλλαγές κλπ όχι μόνο είναι καλοδεχούμενες κάθε φορά αλλά και επιβάλλονται. Επιβάλλεται όμως και να γίνονται με τέτοιο τρόπο που να μην "ξενερώνουν" όποιον κατέθεσε την αρχική ιδέα, ούτε να ενοχλούν όποιον θέλει να διαφοροποιηθεί σε κάτι.
Επίσης απαραίτητη προυπόθεση σε κάθε επικοινωνία μας, ακριβώς επειδή γίνεται γραπτά και καραδοκεί η παρεξήγηση, είναι η ευγένεια. Πράγματα που στον προφορικό λόγο θα δημιουργούσαν χαμόγελο, στο γραπτό με ένα κόμμα μπρός πίσω ή μια λέξη άστοχη μπορούν να δημιουργήσουν παρεξήγηση.
Τα μεγάλα παιδιά δεν έχουν πρόβλημα τότε να σηκώσουν το τηλέφωνο, να στείλουν ένα mail, ένα πμ, ή τέλος πάντων να βρουν τρόπο να δώσουν λύση...
Νομίζω πως όλοι είμαστε στο συγκεκριμένο φόρουμ από αγάπη στο μοτοσυκλετισμό και την καλή παρέα, ασχέτως επαγγέλματος, ηλικίας και μάρκας μοτοσυκλέτας.
Νοτη,

συμφωνω απολυτως μαζί σου!!

Ω γέγονε..γέγονε αγαπητε γιατρέ μου, ο Σωτηρης ηταν, ειναι και θα παραμεινει φιλος, συνοδοιπόρος, συνταξιδευτής οποιες κι αν ειναι οι αποφάσεις του!!! Η εκδρομη ΔΕΝ ακυρωθηκε!!
Προχωράμε μπροστά, γιαυτο κοιταξε να δηλωσεις συμετοχη μην ερθω και σου κανω κανενα............ εμβόλιο!!! (με όλο το θαρρος της συντροφικότητος και φιλιας, εστω και εκ του μακρόθεν, που διακατεχει τα μελη του φορουμ)

Last edited by GeorgeP; 25-11-2009 at 15:44.
  #72  
Παλιό 25-11-2009, 15:54
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Προς τιμήν του ο soter επικοινώνησε μαζί μου να μου λύσει τις όποιες απορίες που, εμένα και μερικών άλλων φίλων, είχαν δημιουργηθεί.
Του εξήγησα και απο το τηλ ότι ζήτησα , έστω και για μονοήμερη εκδρομή, ένα πρόγραμμα, λόγω υποχρεώσεων που ήθελα να κανονίσω εγκαίρως μόνο και μόνο για να βρεθω με τη παρέα.... Ως πιο "νέος" δεν απαίτησα κάτι, απλά το ζήτησα.... Το ζήτησα μάλιστα δημόσια για να καλύψω πιθανές εύλογες απορίες τρίτων και επειδή το τελευταίο διάστημα είχα και πολύ δουλειά και άλλα (1200GS) καυτά θέματα που δεν μου άφηναν χρόνο για τη παρέα...
Μάλλον έπεσα στη μέση της κουβέντας για τις πιθανές σας διανυκτερεύσεις η οποία σας δημιούργησε και κάποια ένταση...
Αυτά λοιπόν προς διευκρίνηση πιθανών παρεξηγήσεων οι οποίες σαφώς δεν υφίστανται τουλάχιστον από τη μεριά μου....

Και για τον φίλο essel που ρωτάει, να ξέρει ότι η οργάνωση της εκδρομής στο Λουτράκι ήταν για μένα άψογη και ο ρόλος του ως "σκούπα", με τον "αρχηγό" soter μπροστά, ήταν για μένα καταλυτικός για την ανασφάλεια που ένιωθα ως "νέος" στις εκτός Αθηνών εξορμήσεις..... και απο κοντά θα του εξηγήσω και το γιατί....και λέω απο κοντά διότι το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί.....
  #73  
Παλιό 25-11-2009, 16:17
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από από διάφορους προβλιματισμούς μου και όριμη σκέψη ε΄γω παιδες αποχορώ από την εκδρομή όποιος θέλει να την κάνει και για όσες μέρες θέλει, συγνώμη σε όσους προσδοκούσαν την βόλτα αυτή, αλλά προέκηψαν άλλα θέματα
Ευχαριστώ.
Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον Σωτήρη, τόσο εμού προσωπικά όσο και του Νίκου (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ), ο φίλος Σωτήρης εμμένει στην αρχική του απόφαση και τελικώς δεν θα συμμετάσχει στην εκδρομή.

Η εκδρομή θα διεξαχθεί κανονικά και παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να δηλώσουν τη συμμετοχή τους είτε πρόκειται για μονοήμερη είτε για διήμερη.

Παρακαλούνται θερμά όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν, να προσέλθουν στον αποψινό καφέ στην "Αίγλη" για τις τελικές λεπτομέρειες.

Πρόγραμμα, διαμονή, κλπ, αύριο, μετά την αποψινή συνάντηση.
  #74  
Παλιό 25-11-2009, 16:25
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Η παροιμία λέι: ''Η στραβή μέρα από το πρωί φαίνεται''. Με το που ποσταρίστηκε η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή στον ΚΟΣΜΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ άρχισαμε τις παρατηρήσεις. Ο ΚΟΣΜΑΣ δεν είναι ΜΑΝΗ αλλά ΑΡΚΑΔΙΑ. Τα χλμ είναι 221 ή 245 ή 205 κοκ. Λές και μιά διαφορά 20-30χλμ είναι πρόβλημα για τους μηχανόσαυρους (όρος Carduelis αν δεν απατώμαι). Οχι είναι μέσω διοδίων ή είναι από το σπίτι μου ή είναι από την Κωλοπετινίτσα. Μήπως πρέπει να την κάνουμε διήμερη με διανυκτέρευση στην Δημητσάνα/Στεμνίτσα/Βυτίνα/Κοσμά;
Αποτέλεσμα η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή, που μπορεί κατά τον αρχικό σχεδιασμό του διοργανωτή της να είχε έναν free χαρακτήρα, έτσι χωρίς πρόγραμμα και πολλά πολλά, να χάσει τον σκοπό της, το ενδιαφέρον της και να καταντήσει θέμα για συζητήσεις, να αποσυρθεί ο διοργανωτής, να αναλάβει άλλος στη θέση του κλπ.
Κατά την άποψη μου για το μέλλον, όσοι έχουν κάτι να προσφέρουν σε διοργάνωση εκδρομής καλό θα είναι να έχουν δια ζώσης επαφή με τον διοργανωτή να συζητάνε τις λεπτομέρειες/παρατηρήσει/ διορθώσεις ή αν δεν είναι εφικτό τότε μέσω της τεχνολογίας.(τηλ. sms, email, tv conference) και μετά τα ποσταρίσματα.
  #75  
Παλιό 25-11-2009, 17:00
steliosx Ο/Η steliosx βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγία Παρασκευή
Μoto: BMW F650GS'08 (twin), ΧΤ500'01
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Καλησπέρα σε όλους

Αν και από την αρχή του σχετικού post είχα δηλώσει τον ενθουσιασμό μου για την ευκαιρία να συμμετάσχω στην συγκεκριμένη εξόρμηση, δυστυχώς δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω λόγω φόρτου εργασίας. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια άλλη φορά.


Σχετικά με το όλο θέμα που έχει δημιουργηθεί, πιστεύω ότι ένα πολύ απλό πράγμα (μία μονοήμερη εκδρομή σε ένα καταπληκτικό μέρος), εξελίχθηκε από ένα ευχάριστο event σε ένα σχετικό πολυπλεγμένο πεδίο αντιπαράθεσης και διαφωνίας. Νομίζω ότι δεν τα χρειαζόμαστε αυτά. Πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να κάνουμε την ζωή μας απλή και ευχάριστη, όχι...

Ελπίζω να μην θεωρηθεί ότι κάνω κατάχρηση του post, ή ότι είμαι θρασύς που καταθέτω την σκέψη μου, καθώς είμαι πολύ νέος στο forum, αλλά κάποια πράγματα με προβλημάτισαν. Εύχομαι σε όσους πάνε στον Κοσμά να περάσουν καλά και να μας μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους.
  #76  
Παλιό 25-11-2009, 17:08
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

O φίλος Καρδερίνας (Carduelis) λάλησε σοφότατα και επισήμανε πάρα πολύ σωστά τα σημεία διένεξης και οφείλω να γράψω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί του. Ο Soter3gm όμως που δεν ήθελε να φτάσει τα πράγματα στα άκρα και με απόλυτο σεβασμό στον χώρο άφησε την εκδρομή να την πραγματοποιήσει όποιος θέλει και όπως θέλει. Εγώ θα ήθελα μια διευκρίνιση εδώ γιατί έγιναν αυτά σε ένα post ενός φίλου; Eδώ έχουμε δει και διαβάσει ακόμα ΚΑΙ παράλληλες εκδρομές και ακόμα έχουμε ζηλέψει με περιπέτειες φίλων που ποστάρονται τετελεσμένες μήπως η διαχείριση επιθυμεί μια διαφορετική συμμετοχή από τα μέλη που δεν είναι Αξιωματούχοι (με την καλή έννοια) μήπως δεν είναι και πολύ free τελικά η όλη κατάσταση; Γιατί εάν υπήρχε πρόβλεψη για κάποιο άλλο 2ήμερο ή 3ήμερο προορισμό θα μπορούσε χωρίς πρόβλημα (όπως έχει ξαναγίνει) να ποσταριστεί χώρια!

ΥΓ. Εάν κάποιος προγραμματίζει να φτιάξει, ας πούμε, μία πίτα για τους φίλους του είναι πολύ διαφορετικό να του ζητάει κάποιος ένα κομμάτι από το να θέλει δύο πίτες με διαφορετική γέμιση από άλλο φούρνο, αυτά για τους φουρναρέους για τους μυλωνάδες έχω άλλα!
  #77  
Παλιό 25-11-2009, 17:23
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Βρε συνάδερφοι, δεν τα αφηνουμε τωρα ολα αυτα και τις αναλυσεις και να αρχισουμε να οργανωνόμαστε να παμε να περασουμε καλα, να γραψουμε ωραια κμ κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.!!!

Ειπαμε ω γέγονε γέγονε!!!!

Ειμαι σιγουρος και ο Σωτηρης αυτο θέλει, να περασουμε ΟΛΟΙ καλα και να γυρισουμε ΟΛΟΙ με ασφαλεια!!!
  #78  
Παλιό 25-11-2009, 17:57
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Πολλά λόγια χωρίς λόγο …

Σε μια μονοήμερη κάποιοι θα πάνε απ’ την προηγουμένη ….

Και λοιπόν ;;;

Ποια εκδρομή χάλασε και πώς ;;;;;

Με το να πάνε κάποιοι από Σάββατο, αποκλείει στους άλλους να πάνε την Κυριακή ;;;;

Το «μη αξιωματούχοι» το αντιπαρέρχομαι …

Η εκδρομή στα Καλάβρυτα έγινε από μέλος (Dionisis)

και στην Ο. Ναυπακτία πάλι από μέλος, από τον (Georgekostas) …

Και οι δύο με μεγάλη επιτυχία ….

Όσον αφορά τις μέρες …

Στα Καλάβρυτα ξεκίνησε ημερήσια και κατέληξε διήμερη …

Και τι έγινε ;;;; Χάλασε η εκδρομή ;;;;

Ή πρέπει να παρεξηγηθούμε με τον vpentza, που πήγε πριν από τους άλλους στα Καλάβρυτα ;;;

Ή πρέπει να παρεξηγηθούμε με τον Kas, που πήγε απ’ την Παρασκευή ενώ οι υπόλοιποι Σάββατο ;;;

Σημειωτέον, ότι o Kas, έφυγε απ’ τα Καλάβρυτα Δευτέρα …

Και για να μην μακρηγορώ,

το ίδιο συνέβη και στην Ο. Ναυπακτία …

Άλλοι πήγαν από Παρασκευή,

άλλοι Σάββατο/Κυριακή,

άλλοι Σ/Κ/Δ

και άλλοι μόνο Σάββατο ή μόνο Κυριακή ….

Κ ολοκληρώνω,

ποιο είναι το μεμπτό ;;

Ότι ορισμένοι φίλοι μας θα πάνε απ’ την προηγουμένη στον Κοσμά

και θα συναντηθούν όλοι μαζί την Κυριακή το πρωί ;;;;

Και αυτό έπρεπε να ποσταριστεί αλλού ;;;;

Γιατί, «ματιασμένοι» είμαστε ;;;

Ή για να πάνε 2-3-5 άτομα απ’ την προηγουμένη,

έπρεπε να πάρουν την άδεια του Σωτήρη,

ή του Διονύση στα Καλάβρυτα,

ή του Georgekostas στην Ο. Ναυπακτία ;;;

Λοιπόν μην μεγαλοποιούμε το πράγματα

ή καλύτερα, μην «δημιουργούμε» απ’ τα ανύπαρκτα …

Μέχρι στιγμής, ΟΛΕΣ οι εκδρομές,

έχουν κυλήσει ο#### ….

Ας συνεχίσουμε έτσι κ στο μέλλον ….
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
  #79  
Παλιό 25-11-2009, 17:59
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Η παροιμία λέι: ''Η στραβή μέρα από το πρωί φαίνεται''. Με το που ποσταρίστηκε η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή στον ΚΟΣΜΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ άρχισαμε τις παρατηρήσεις. Ο ΚΟΣΜΑΣ δεν είναι ΜΑΝΗ αλλά ΑΡΚΑΔΙΑ. Τα χλμ είναι 221 ή 245 ή 205 κοκ. Λές και μιά διαφορά 20-30χλμ είναι πρόβλημα για τους μηχανόσαυρους (όρος Carduelis αν δεν απατώμαι). Οχι είναι μέσω διοδίων ή είναι από το σπίτι μου ή είναι από την Κωλοπετινίτσα. Μήπως πρέπει να την κάνουμε διήμερη με διανυκτέρευση στην Δημητσάνα/Στεμνίτσα/Βυτίνα/Κοσμά;
Αποτέλεσμα η ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ εκδρομή, που μπορεί κατά τον αρχικό σχεδιασμό του διοργανωτή της να είχε έναν free χαρακτήρα, έτσι χωρίς πρόγραμμα και πολλά πολλά, να χάσει τον σκοπό της, το ενδιαφέρον της και να καταντήσει θέμα για συζητήσεις, να αποσυρθεί ο διοργανωτής, να αναλάβει άλλος στη θέση του κλπ.
Κατά την άποψη μου για το μέλλον, όσοι έχουν κάτι να προσφέρουν σε διοργάνωση εκδρομής καλό θα είναι να έχουν δια ζώσης επαφή με τον διοργανωτή να συζητάνε τις λεπτομέρειες/παρατηρήσει/ διορθώσεις ή αν δεν είναι εφικτό τότε μέσω της τεχνολογίας.(τηλ. sms, email, tv conference) και μετά τα ποσταρίσματα.
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές, με μερικές επισημάνσεις: Ο Κοσμάς είναι στην Αρκαδία και όχι στην Μάνη, πώς να το κάνουμε;
Ο προγραμματισμός μιας εκδηλώσεως, συναντήσεως, εκδρομής, κοκ, είναι απαραίτητος, ελαχιστοποιώντας έτσι τις οποιεσδήποτε αναποδιές από όπου κι΄αν προέρχονται.
Για το θέμα της προσφοράς, είναι πάντοτε θεμιτή και ευπρόσδεκτη. Κανείς δεν είναι παντογνώστης και η βοήθεια των υπολοίπων είναι πάντα καλοδεχούμενη.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από steliosx Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλους

Αν και από την αρχή του σχετικού post είχα δηλώσει τον ενθουσιασμό μου για την ευκαιρία να συμμετάσχω στην συγκεκριμένη εξόρμηση, δυστυχώς δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω λόγω φόρτου εργασίας. Ελπίζω να τα καταφέρω κάποια άλλη φορά.


Σχετικά με το όλο θέμα που έχει δημιουργηθεί, πιστεύω ότι ένα πολύ απλό πράγμα (μία μονοήμερη εκδρομή σε ένα καταπληκτικό μέρος), εξελίχθηκε από ένα ευχάριστο event σε ένα σχετικό πολυπλεγμένο πεδίο αντιπαράθεσης και διαφωνίας. Νομίζω ότι δεν τα χρειαζόμαστε αυτά. Πρέπει να βρίσκουμε τρόπους να κάνουμε την ζωή μας απλή και ευχάριστη, όχι...

Ελπίζω να μην θεωρηθεί ότι κάνω κατάχρηση του post, ή ότι είμαι θρασύς που καταθέτω την σκέψη μου, καθώς είμαι πολύ νέος στο forum, αλλά κάποια πράγματα με προβλημάτισαν. Εύχομαι σε όσους πάνε στον Κοσμά να περάσουν καλά και να μας μεταφέρουν τις εντυπώσεις τους.
Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου Στέλιο και σε περιμένουμε σε μια από τις επόμενες.
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
O φίλος Καρδερίνας (Carduelis) λάλησε σοφότατα και επισήμανε πάρα πολύ σωστά τα σημεία διένεξης και οφείλω να γράψω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί του. Ο Soter3gm όμως που δεν ήθελε να φτάσει τα πράγματα στα άκρα και με απόλυτο σεβασμό στον χώρο άφησε την εκδρομή να την πραγματοποιήσει όποιος θέλει και όπως θέλει. Εγώ θα ήθελα μια διευκρίνιση εδώ γιατί έγιναν αυτά σε ένα post ενός φίλου; Eδώ έχουμε δει και διαβάσει ακόμα ΚΑΙ παράλληλες εκδρομές και ακόμα έχουμε ζηλέψει με περιπέτειες φίλων που ποστάρονται τετελεσμένες μήπως η διαχείριση επιθυμεί μια διαφορετική συμμετοχή από τα μέλη που δεν είναι Αξιωματούχοι (με την καλή έννοια) μήπως δεν είναι και πολύ free τελικά η όλη κατάσταση; Γιατί εάν υπήρχε πρόβλεψη για κάποιο άλλο 2ήμερο ή 3ήμερο προορισμό θα μπορούσε χωρίς πρόβλημα (όπως έχει ξαναγίνει) να ποσταριστεί χώρια!

ΥΓ. Εάν κάποιος προγραμματίζει να φτιάξει, ας πούμε, μία πίτα για τους φίλους του είναι πολύ διαφορετικό να του ζητάει κάποιος ένα κομμάτι από το να θέλει δύο πίτες με διαφορετική γέμιση από άλλο φούρνο, αυτά για τους φουρναρέους για τους μυλωνάδες έχω άλλα!
Φίλε Πέτρο, θες να μας εξηγήσεις τί ακριβώς εννοείς με το: "γιατί έγιναν αυτά σε ένα post ενός φίλου;" Ποιά είναι τα "αυτά"; Μήπως εννοείς το ποστάρισμα του Στράτου ο οποίος ήθελε να επεκτείνει την διάρκεια μιας όμορφης εκδρομής και σε περισσότερα μέλη;

Για το θέμα της διαχείρισης, μιας και είσαι από τα πρώτα -σχεδόν ιδρυτικά μέλη- της παρέας μας, σε ποιό σημείο μέχρι σήμερα αντιλήφθηκες ότι "η διαχείριση επιθυμεί μια διαφορετική συμμετοχή από τα μέλη που δεν είναι Αξιωματούχοι". Μήπως συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο; Επειδή ίσως δεν αντιλήφθηκα ακριβώς τα γραφόμενά σου και ίσως να παραννοώ κάποια πράγματα, θα ήθελα να με διαφωτίσεις...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε συνάδερφοι, δεν τα αφηνουμε τωρα ολα αυτα και τις αναλυσεις και να αρχισουμε να οργανωνόμαστε να παμε να περασουμε καλα, να γραψουμε ωραια κμ κ.λ.π., κ.λ.π., κ.λ.π.!!!

Ειπαμε ω γέγονε γέγονε!!!!

Ειμαι σιγουρος και ο Σωτηρης αυτο θέλει, να περασουμε ΟΛΟΙ καλα και να γυρισουμε ΟΛΟΙ με ασφαλεια!!!
Έτσι ακριβώς είναι Γιώργο μου και όσον αφορά στα αισθήματα του Σωτήρη, δεν έχω καμμία αμφιβολία!
  #80  
Παλιό 25-11-2009, 20:14
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από portman Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη εχω χασει πολλα ποστ λογω φορτου εργασιας αν μπορει καποιος ας μου δωσει πληροφοριες για την εκδρομη στον κοσμα.. Μερες κτλ! Ευχαριστω


Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή αυθημερόν

Αναχώρηση Κυριακή πρωί - επιστροφή αυθημερόν

Αναχώρηση Σάββατο πρωί - επιστροφή Κυριακή (μία διανυκτέρευση)


.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια πολλά στους Ανάργυρος, Δαμιανός, Κοσμάς, Μαυρίκιος !!!!!!!!! riko46 Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 4 01-07-2009 11:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:16.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!