GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 02-12-2011, 16:24
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από sliv Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια , πηγα σημερα και αλλαξα τακακια μπροστα.... στη χοντρη ...(129€) εκανα και τον ελεγχο ...ολα ΟΚ !!!!!

τι λετε αξιζει να βαζεις τα ακριβα τακακια (brembo χρυσα) ....?


Τα 'χρυσά' έβαλες με €129?
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 02-12-2011, 16:43
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ Ο/Η ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2011
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: ΒΜW G650GS,orient luxus 26'-adve
Μηνύματα: 342
Cool Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Παιδιά διάβασα σε ξένο FORUM(chaingang) πως η αντίστοιχη BMW Αμερικής σε σχέση με την BMW Motorrad Hellas δίνει 3 χρονάκια εγγύηση ή 36000 χλμ. δεν ξέρω αλλά.......
Οσον αφορά τις αντιπροσωπείες εγώ σε 2 που έχω πάει (η μια έκλεισε κιόλας η άλλη με ξεκεφάλιασε οικονομικά) δεν έχω ακόμα βρεί λύση σε ενα θέμα που έχει η γαϊδούρα μου δεν ξέρω αλλά.....όταν βρω χρόνο λέω να περάσω μια βόλτα από το συνεργείο των συνφορουμιτών....
...κατα τα άλλα ευχαριστούμε για την προσφορά που υπάρχει ήδη εδώ και ένα μήνα σε αντιπροσωπεία στο Γέρακα
...συμφωνώ σε όλα με τον geopoumid

Last edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ; 02-12-2011 at 16:56.
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 02-12-2011, 17:29
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Strats Εμφάνιση μηνυμάτων
"Μιανου του χάριζαν ένα γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια"...
α ρε παιδιά...

Μπράβο στη BMW για το δωράκι
Κι εγώ θα συμπληρώσω... "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κwλους"...

Δεν μπορεί να αγοράζεις μηχανή των 20-25.000 € και να συζητάς γιατί σου 'κανε 20% στο λάδι και όχι 30%... δηλαδή γιατί δε σου έκανε άλλα 10 € έκπτωση στην αλλαγή λαδιών...την οποία κάνεις κάθε 5.000km...

Αν δηλαδή σου λείπουν 10 € κάθε 5.000km δηλαδή κάθε 3-5 μήνες, τότε γιατί πήρες μηχανή των 20-25.000 € και δεν έπαιρνες ένα Beverly των 3.500 €, να σου μείνουν και κάβα 17-22.000€??

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά ούτε εγώ τα βρίσκω στο δρόμο... αλλά νομίζω ότι γινόμαστε λίγο υπερβολικοί...

Anyway, μέσα στο Δεκέμβρη θα κάνω κι εγώ χρήση της έκπτωσης για το service των 30.000km.

Ευχαριστώ.
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 02-12-2011, 17:46
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ θα συμπληρώσω... "τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κwλους"...


Δεν μπορεί να αγοράζεις μηχανή των 20-25.000 € και να συζητάς γιατί σου 'κανε 20% στο λάδι και όχι 30%... δηλαδή γιατί δε σου έκανε άλλα 10 € έκπτωση στην αλλαγή λαδιών...την οποία κάνεις κάθε 5.000km...

Αν δηλαδή σου λείπουν 10 € κάθε 5.000km δηλαδή κάθε 3-5 μήνες, τότε γιατί πήρες μηχανή των 20-25.000 € και δεν έπαιρνες ένα Beverly των 3.500 €, να σου μείνουν και κάβα 17-22.000€??

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά ούτε εγώ τα βρίσκω στο δρόμο... αλλά νομίζω ότι γινόμαστε λίγο υπερβολικοί...

Anyway, μέσα στο Δεκέμβρη θα κάνω κι εγώ χρήση της έκπτωσης για το service των 30.000km.


Ευχαριστώ.
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ 20.000 ΚΑΙ 25.000 ΜΟΤΕΡΙΑ ?
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ.
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΝΤΑΕΥΡΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΛΗΛΕΓΓΥΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΒΑΤΑ.......ΠΡΟΣ ΣΦΑΓΗ.........ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ.......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΕΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΕΩ......
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 02-12-2011, 18:02
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geopoumid Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ 20.000 ΚΑΙ 25.000 ΜΟΤΕΡΙΑ ?
ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ.
ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΝΤΑΕΥΡΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΛΗΛΕΓΓΥΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΥΠΟΨΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗΜΕΝΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΒΑΤΑ.......ΠΡΟΣ ΣΦΑΓΗ.........ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟ.......ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΕΤΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΕΩ......
Λοιπόν...

Κατ' αρχήν μη μου βάζεις κεφαλαία τα οποία υποδηλώνουν φωνή, γιατί δεν τρομάζω...εκτός αν έχει κολλήσει το CAPS LOCK στο πληκτρολόγιό σου, οπότε ανακαλώ...

Δεύτερον... κοιτάζοντας το προφίλ σου είναι γεγονός ότι δε βλέπω τι μηχανή έχεις...



Σκεπτόμενος λοιπόν ότι γράφτηκες στο GSForum και με δεδομένο ότι δεν παρέχεις καμία σχετική πληροφορία, υποθέτω ότι έχεις μία μηχανή BMW... Αν κάνει 10, 15, 20 ή 25 χιλιάρικα δεν μπορώ να το ξέρω... πάντως δεν έχεις ούτε παπάκι των 1.000 € ούτε σκουτεράκι των 3.000 €...

Φίλε μου είμαι ο πρώτος που συμφωνώ στο να ψαχνόμαστε και να μην πηγαίνουμε σαν πρόβατα επι σφαγής γι αυτό και δουλεύω το e-bay εδώ και 8 χρόνια αν θυμάμαι καλά... και φέρνω πράγματα απέξω... Μέχρι πότε...?? Μέχρι να βάλουν κάποιοι μυαλό ή... να κλείσουν και να ανοίξουν άλλοι αντ' αυτών με νέα μυαλά... Αλλά το να σου κοστίζει η αλλαγή λαδιών 50 ή 55 € αντί 60 € (παραθέτω τυχαία νούμερα), δε νομίζω ότι κάνει τη διαφορά... Να μου πεις ότι θα κάνουμε κάτι ώστε μία ESA να την αγοράζουμε 500 € αντί 3.000 €, να το καταλάβω...

Φιλικά ΠΑΝΤΑ...
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 02-12-2011, 18:10
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από CPretenteriS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν...


Κατ' αρχήν μη μου βάζεις κεφαλαία τα οποία υποδηλώνουν φωνή, γιατί δεν τρομάζω...εκτός αν έχει κολλήσει το CAPS LOCK στο πληκτρολόγιό σου, οπότε ανακαλώ...

Δεύτερον... κοιτάζοντας το προφίλ σου είναι γεγονός ότι δε βλέπω τι μηχανή έχεις...


Σκεπτόμενος λοιπόν ότι γράφτηκες στο GSForum και με δεδομένο ότι δεν παρέχεις καμία σχετική πληροφορία, υποθέτω ότι έχεις μία μηχανή BMW... Αν κάνει 10, 15, 20 ή 25 χιλιάρικα δεν μπορώ να το ξέρω... πάντως δεν έχεις ούτε παπάκι των 1.000 € ούτε σκουτεράκι των 3.000 €...

Φίλε μου είμαι ο πρώτος που συμφωνώ στο να ψαχνόμαστε και να μην πηγαίνουμε σαν πρόβατα επι σφαγής γι αυτό και δουλεύω το e-bay εδώ και 8 χρόνια αν θυμάμαι καλά... και φέρνω πράγματα απέξω... Μέχρι πότε...?? Μέχρι να βάλουν κάποιοι μυαλό ή... να κλείσουν και να ανοίξουν άλλοι αντ' αυτών με νέα μυαλά... Αλλά το να σου κοστίζει η αλλαγή λαδιών 50 ή 55 € αντί 60 € (παραθέτω τυχαία νούμερα), δε νομίζω ότι κάνει τη διαφορά... Να μου πεις ότι θα κάνουμε κάτι ώστε μία ESA να την αγοράζουμε 500 € αντί 3.000 €, να το καταλάβω...


Φιλικά ΠΑΝΤΑ...
Η ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΥΣΕΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΩΡΑ μικρα ευχαριστω
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 02-12-2011, 18:17
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geopoumid Εμφάνιση μηνυμάτων
Η ΜΟΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΥΣΕΣ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΩΡΑ μικρα ευχαριστω
Την Καλησπέρα μου στην Κρήνη...
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 02-12-2011, 20:04
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από squad Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι καταλαβαινω,ο ελεγχος ειναι προαιρετικος.η μαμα δεν bmw δεν αναγκαζει κανενα καταστημα να τον κανει..κακο ομως αυτο.
Λοιπόν αυτό μου φαίνεται περίεργο....
Σήμερα πήρα τηλ στα κεντρικά για τον έλεγχο. Με ρώτησαν πού μένω (Περιστέρι) κι άρχισαν να απαριθμούν τους επίσημους εμπόρους της Αττικής....
Τους ευχαρίστησα και είπα (όπως μου υπέδειξαν) ότι θα επικοινωνήσω απευθείας με αυτόν από τον οποίο την αγόρασα.
Εκείνο που εννοώ, είναι ότι αφού "παίζει "παντού η προσφορά της BMW στην Αθήνα, γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο και στην επαρχία;
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 02-12-2011, 21:13
manos bmw Ο/Η manos bmw βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μoto: BMW R nineT
Μηνύματα: 264
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από forester Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν αυτό μου φαίνεται περίεργο....
Σήμερα πήρα τηλ στα κεντρικά για τον έλεγχο. Με ρώτησαν πού μένω (Περιστέρι) κι άρχισαν να απαριθμούν τους επίσημους εμπόρους της Αττικής....
Τους ευχαρίστησα και είπα (όπως μου υπέδειξαν) ότι θα επικοινωνήσω απευθείας με αυτόν από τον οποίο την αγόρασα.
Εκείνο που εννοώ, είναι ότι αφού "παίζει "παντού η προσφορά της BMW στην Αθήνα, γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο και στην επαρχία;
Τι εννοείς οτι δεν συμβαίνει στην επαρχία; Στα Χανιά συμβαίνει.
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 02-12-2011, 21:15
forester Ο/Η forester βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μoto: R 1200 GS Triple Black και μπλουζάκια ΚΤΜ
Μηνύματα: 4,214
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Παραπονιούνται από Θεσ/νικη, Λάρισα, Πάτρα....
Αν δεις πιο πάνω παλιότερα ποστ θα καταλάβεις.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέος Επικεφαλής της BMW Motorrad Hellas Strats Διάφορα 8 06-11-2011 23:30
1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ TDM HELLAS γιαγια αρκουδα Διάφορα 8 10-08-2010 19:57
Ευχές από την BMW Motorrad Hellas προς το φόρουμ μας .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 17 04-01-2010 21:34
ΒΜW HELLAS - Δελτίο τύπου ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 14 30-09-2009 13:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:48.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!