GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 28-08-2013, 21:21
AKIS_21 Ο/Η AKIS_21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: athina
Μoto: Gs 1200 adv 07 K1200 rs. 97
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από commander Εμφάνιση μηνυμάτων
εχετε καταλαβει οτι ενας "προβληματισμος" και καλα ταχα μου ταχα μου αυτου νου του θρεντ και του συντάκτη του εχει βαλει στην πλειοψηφια του ανθρωπους που μονο το "βρακι" που λεει ο λογος δεν εχουμε αλλάξει να τσακωνομαστε...........ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.....Σταματηστε τωρα που ειναι νωρις γιατι μετα θα βαρυνει πολυ η καρδια μας
Απο ποιον μπορει να είμαι υπό κινούμενος για να γράψω αυτο εκτός απο τον εαυτό μου?
Οτι θες να πεις μπορω να σε βοηθήσω να το καταλάβεις αν απο οτι έγραψα δεν κατάλαβες.
Αν αυτο προκαλεί ένταση γίνεται επειδη κάποιου του χαλάνε την ηρεμία σορρυ αλλα έχω την άποψη μου και ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 28-08-2013, 21:24
gepol Ο/Η gepol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Athens
Μoto: Honda ST 1300 Pan European
Μηνύματα: 1,483
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Αντε παλι με την διοικηση ....χαχα

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 4
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 28-08-2013, 21:41
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Ναι ξερω πεταγομαι σαν την τσου τσου....
Ναι ξερω ειμαι ασχετος απο μεγαλου κυβισμου μηχανες και ακομα καλα καλα δεν εχω καβαλησει το funduraki μου..
Ναι ξερω δεν εχω παει σε ΚΑΜΙΑ εκδρομη με κανενα παρα μονο με τον εαυτο μου.
Αλλα ξερω οτι οδηγω 22 χρονια μηχανακια-μηχανες..
Ξερω οτι λογο δουλειας (μεχρι και 16 ωρες συνεχομενες δουλευα για 2 χρονια με μηχανακι) εχω κανει χιλιαδες χιλιομετρα στην ζουγκλα της Αθηνας...εχω χασει τα μαλλια μου φορωντας κρανος ΠΑΝΤΑ.Ειμαι 40 χρονων ανθρωπος και πολυ εμπειρος οδηγος σε πολλα οχηματα.
Επισης δεν ξερω κανενα σας απο κοντα,ειμαι στο φορουμ καμια 20αρια μερες οποτε και ειμαι αντικειμενικος.Διαβαζω το νημα απο την αρχη με πολυ ενδιαφερον και πιστευω οτι ο AKIS_21 εχει ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο.
Προσοχη δεν πιανομαι απο το συγκεκριμενο περιστατικο,που αλλωστε δεν το ξερω.
Πιστευω ομως οτι ενηλικες ανθρωποι ειμαστε...εξηγηστε μου για πιο λογο θα ζητησουν τα ρεστα απο τον διοργανωτη και ποιος???
Ο διοργανωτης πασχιζει και χανει ωρες ΤΟΥ (και χρηματα πολλες φορες)ωστε να οργανωσει μια εκδρομη επειδη γουσταρει να το κανει αυτο και θελει να βοηθησει φιλαρακια του να περασουν καλα...Αλλα ως εκει...δεν συνοδευει 15χρονα ουτε 17χρονα που πανε 15μερη εκδρομη.ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ με φιλαρακια και ταξιδευει μαζι τους.
Οτι και να συμβει κανενας δεν θα ρωτησει τον διοργανωτη ΓΙΑΤΙ δεν φοραγε full face κρανος και μποτες ο Μπαμπης...ο Μπαμπης ειναι 40 χρονων ανθρωπος και αν δεν εχει το μυαλο (η τα χρηματα)για τα βασικα κακο του κεφαλιου του.Δεν μπορει να κοβετε η παρεα στην μεση μονο κα μονο λογο εξοπλισμου...που στο φιναλε μπορει να μην μπορει να τον αγορασει καποιος(εγω ας πουμε 400 ευρω για κρανο δεν μπορω και ΔΕΝ θα εδινα)αυτο φιλοι μου ειναι τουλαχιστον ρατσιστικο.
Στο μυαλο μου την εκδρομη την ειχα αλλιως απο οτι διαβαζω εδω....κανονες ειχα μονο στο στρατο που τελειωσα,κανονες εχω στην δουλεια μου...κανενας δεν θα μου βαλει κανονες στην βολτα μου...
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Last edited by mpampis; 28-08-2013 at 21:43.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 28-08-2013, 22:12
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
.............
Η ουσία ειναι οτι δε μπορείς και δε πρεπει να επιβαλεις κανόνες ασφαλείας σε κανέναν.........................
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι ξερω πεταγομαι σαν την τσου τσου....
Ναι ξερω ειμαι ασχετος απο μεγαλου κυβισμου μηχανες και ακομα καλα καλα δεν εχω καβαλησει το funduraki μου..
Ναι ξερω δεν εχω παει σε ΚΑΜΙΑ εκδρομη με κανενα παρα μονο με τον εαυτο μου.
Αλλα ξερω οτι οδηγω 22 χρονια μηχανακια-μηχανες..
Ξερω οτι λογο δουλειας (μεχρι και 16 ωρες συνεχομενες δουλευα για 2 χρονια με μηχανακι) εχω κανει χιλιαδες χιλιομετρα στην ζουγκλα της Αθηνας...εχω χασει τα μαλλια μου φορωντας κρανος ΠΑΝΤΑ.Ειμαι 40 χρονων ανθρωπος και πολυ εμπειρος οδηγος σε πολλα οχηματα.
Επισης δεν ξερω κανενα σας απο κοντα,ειμαι στο φορουμ καμια 20αρια μερες οποτε και ειμαι αντικειμενικος.Διαβαζω το νημα απο την αρχη με πολυ ενδιαφερον και πιστευω οτι ο AKIS_21 εχει ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο.
Προσοχη δεν πιανομαι απο το συγκεκριμενο περιστατικο,που αλλωστε δεν το ξερω.
Πιστευω ομως οτι ενηλικες ανθρωποι ειμαστε...εξηγηστε μου για πιο λογο θα ζητησουν τα ρεστα απο τον διοργανωτη και ποιος???
Ο διοργανωτης πασχιζει και χανει ωρες ΤΟΥ (και χρηματα πολλες φορες)ωστε να οργανωσει μια εκδρομη επειδη γουσταρει να το κανει αυτο και θελει να βοηθησει φιλαρακια του να περασουν καλα...Αλλα ως εκει...δεν συνοδευει 15χρονα ουτε 17χρονα που πανε 15μερη εκδρομη.ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ με φιλαρακια και ταξιδευει μαζι τους.
Οτι και να συμβει κανενας δεν θα ρωτησει τον διοργανωτη ΓΙΑΤΙ δεν φοραγε full face κρανος και μποτες ο Μπαμπης...ο Μπαμπης ειναι 40 χρονων ανθρωπος και αν δεν εχει το μυαλο (η τα χρηματα)για τα βασικα κακο του κεφαλιου του.Δεν μπορει να κοβετε η παρεα στην μεση μονο κα μονο λογο εξοπλισμου...που στο φιναλε μπορει να μην μπορει να τον αγορασει καποιος(εγω ας πουμε 400 ευρω για κρανο δεν μπορω και ΔΕΝ θα εδινα)αυτο φιλοι μου ειναι τουλαχιστον ρατσιστικο.
Στο μυαλο μου την εκδρομη την ειχα αλλιως απο οτι διαβαζω εδω....κανονες ειχα μονο στο στρατο που τελειωσα,κανονες εχω στην δουλεια μου...κανενας δεν θα μου βαλει κανονες στην βολτα μου...
ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΛΟΠΡΟΕΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
To ερώτημα φίλοι δεν είναι αν κάποιος βάζει κανόνες ή έχει απαιτήσεις από τους συνταξιδευτές του, αλλά αν αυτά που ζητάει είναι σωστά και στα πλαίσια της λογικής - άλλο πράγμα με τι ύφος το κάνει- αυτό είναι το δένδρο που βλέπετε και χάνετε το δάσος.

Προσωπικά αν πάω σε εκδρομή και διαπιστώσω π.χ ότι κάποιος είναι ξεκράνωτος ή μυρίζει οινόπνευμα θα πω ή εγώ ή αυτός. Σεβαστή η ελευθερία του κάθε ένα άλλα όταν μπαίνουμε σε μία ομάδα αρχίζουμε και θυσιάζουμε κάποια από τα θέλω μας, αν δεν μπορούμε να το κάνουμε πάμε μόνοι μας.

Όχι και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος..
(τι να κάνω ΑΚΙS_21 μου αρέσουν οι παροιμίες )

Τέλος σε κάθε πράξη που κάνει κάποιος με ενδιαφέρει και το κίνητρο του, γιατί το κάνει ; Γιατί πιστεύει ότι είναι το σωστό, γιατί έτσι ικανοποιεί τον εγωισμό του, γιατί θέλει να την σπάσει στον απέναντι.

Σταματώ εδώ γιατί φωνάζει ο Commander....

Last edited by frits; 28-08-2013 at 22:27.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 28-08-2013, 22:21
R21 Ο/Η R21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: trikala
Μoto: R1200GS LC
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε απο τι αλλο μια την έχουμε την τρέλα
Κ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΙΣΤΑ
Reply With Quote
  #86  
Παλιό 28-08-2013, 22:23
mpampis Ο/Η mpampis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2013
Περιοχή: αγιοι αναργυροι
Μoto: Funduro 650st
Μηνύματα: 246
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων

Προσωπικά αν πάω σε εκδρομή και διαπιστώσω π.χ ότι κάποιος είναι ξεκράνωτος ή μυρίζει οινόπνευμα θα πω ή εγώ ή αυτός. Σεβαστή η ελευθερία του κάθε ένα άλλα όταν μπαίνουμε σε μία ομάδα αρχίζουμε και θυσιάζουμε κάποια από τα θέλω μας, αν δεν μπορούμε να το κάνουμε πάμε μόνοι μας.

Όχι και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος..
(τι να κάνω ΑΚΙS_21 μου αρέσουν οι παροιμίες )
σε αυτο συμφωνω απολυτα...αλλα με καποιο μετρο...αλλο το ξεκρανωτος και αλλο το μετριας ποιοτητας κρανος και αν ειναι ανοιχτο,αλλο το αν θα παει με τζιν και να μην φοραει στολη...αυτο εννοω.
Μην φτανουμε στα αλλα ακρα...σαγιοναρα,βερμουδα και πετσετα στη σελα με μια μπυρα στο χερι...ειπαμε σε λογικα πλαισια δεν δεχομαι κανονες.
Reply With Quote
  #87  
Παλιό 28-08-2013, 22:38
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mpampis Εμφάνιση μηνυμάτων
σε αυτο συμφωνω απολυτα...αλλα με καποιο μετρο...αλλο το ξεκρανωτος και αλλο το μετριας ποιοτητας κρανος και αν ειναι ανοιχτο,αλλο το αν θα παει με τζιν και να μην φοραει στολη...αυτο εννοω.
Μην φτανουμε στα αλλα ακρα...σαγιοναρα,βερμουδα και πετσετα στη σελα με μια μπυρα στο χερι...ειπαμε σε λογικα πλαισια δεν δεχομαι κανονες.
Reply With Quote
  #88  
Παλιό 28-08-2013, 22:39
peterv Ο/Η peterv βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Athens
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 1,668
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Καλησπέρα και απο εμένα.

Το θέμα που θίγεται στο συγκεκριμένο νήμα ειναι μεγάλο και διαχρονικό....

Ξεκίνησε από το ήθος και τους τρόπους ...... Που απο ότι διαβάζω εδω 4 σελίδες στην πορεία δεν διαφωνεί κανείς περί της μη καλής πρόθεσης ΟΛΩΝ ανεξαιρέτως όσων έγραψαν εδω μέσα. Λίγο για τρόπους μιλάτε αλλά κανένας δεν καταλογίζει πρόθεση.

Το θέμα όμως καταλήγει μέσα απο τα γραφόμενα σας στο αν τελικά πρέπει ή όχι να ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ μέτρα ασφαλείας (ακόμα και με ποινές αποκλεισμού) σε μια ομαδική , παρεϊστικη (ή όχι) εκδρομή.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ !!!!

Και οι δύο απόψεις έχουν τα δίκια τους.

Θα παραθέσω ενα δυο παραδείγματα απο προσωπικές εμπειρίες από αυτές που όλοι έχουμε ζήσει λίγο ή πολύ στην μοτοσυκλετιστική μας πορεία , μπάς και και βγάλουμε καμμια άκρη.

Α) απίστευτη εμπειρία σε training , με σιδηρά πειθαρχεία η οποία με βοήθησε να κάνω πράγματα με την μηχανή που δεν πίστευα ότι μπορώ να κάνω. Με ασφάλεια, ανεκτίμητη εμπειρία !!!

Β) ένιωσα μεγάλη μοναξιά όταν στην πρώτη μου μοτοεκδρομή αρχαριος με TRANSALP σε αλλο σύλλογο στην εθνική για Ναύπακτο οι γρήγοροι εξαφανίστηκαν δίνοντας ραντεβού στο Ρίο. Τους είχα τόσο ανάγκη δίπλα μου !!!

Γ) πιο έμπειρος μερικά χρόνια αργότερα ... Με εκνεύριζαν οι πολυπληθής ομαδικές εκδρομές που όταν ξεκινάει ο πρώτος στο βενζινάδικο για να φύγει φθάνει ο τελευταίος να γεμίσει βενζίνη. Άλλος θέλει στάση για τσιγάρο , άλλος για κατούριμα ..... Καλύτερα μόνος με κανα δυό ακόμα το πολύ που ταιρίαζουμε οδηγικά.... Πάμε για άλλες εμπειρίες !!!!

Ολες οι παραπάνω περιπτώσεις είναι σωστές αλλά ταυτόχρονα και λάθος.

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΈΣ ΜΑΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ!!!.

Η ανάγκη μας καθορίζει ποιό είδος εκδρομής θελουμε να πάμε, όταν δεν ακούμε και δεν υλοποιούμε την δική μας ανάγκη όλα μας φταίνε. Ο συνταξιδιώτης μας που πάει περίεργα, ο δρόμος που έχει κακοτοπιές, ο καιρός και πολλά άλλα....

Για να καταλήξω και εγω την πολυλογία μου , δεν υπάρχει σωστή εκδρομή ή λάθος.
Ο διοργανωτής την φαντάζεται "ΈΤΣΙ" (όπως και αν ειναι αυτό) , κρίνω και αποφασίζω αν αυτό για ΕΜΈΝΑ στην φάση που είμαι και με την διάθεση που έχω μου πάει ή όχι.
Αν αποφασίσω λάθος και πιεστώ στην εκδρομή τότε θα κουραστώ - εκνευριστώ εύκολα για διάφορους λόγους και η εκδρομή θα γυρίσει εναντίον μου.

Η μοτοσυκλέτα έχει να κάνει πολύ με τα δικά μας όρια, το ωραίο σε αυτήν είναι ότι σε μαθαίνει να τα σέβεσαι , το άσχημο είναι ότι αυτή η μάθηση ειναι θέμα "ΖΗΤΗΜΑ ΖΩΗΣ ή ΘΑΝΑΤΟΥ" για έναν μοτοσυκλετιστή.

Καλό είναι λοιπόν να ακουμε τις ανάγκες μας και να τις βάζουμε σε προτεραιότητα (με την καλή έννοια) και εδώ μέσα στο φόρουμ.
Δόξα τον Θεό είμαστε αρκετοί και υπάρχει τεράστια γκάμα για ότι τραβάει η ψυχή μας.
Μπορούμε να επιλέξουμε ή να οργανώσουμε ότι τραβάει η ψυχή μας !!!!

Μπράβο Πασχάλη για το τρέξιμο που ρίχνεις και τα όρια που βάζεις για να ειναι όλοι ασφαλείς και να περάσουν καλά. Σου εύχομαι (όπως και όλοι εδώ μέσα) να πάνε όλα καλά για όλους τους συμμετέχοντες !!!

Μπράβο και σένα Ακη21 που έχεις βρεί κολλητούς μέσα από την παρέα και έχεις το κέφι και την όρεξη να εκδραμεις μαζί τους. Καλά κανεις και λες αυτό που σε ενοχλεί, (μεσα από τις αντιθέσεις κερδίζουμε νέα πραγματα και εμπειρίες). Μην χάσεις την ανάγκη σου ακολούθησέ την και σου ευχομαι να περάσεις καταπληκτικά στην εκδρομή !!!!

εύχομαι να είναι πάντα έτσι ζωντανή και καλοδιάθετη όλη η παρέα εξομαλινοντας διαφορές και αντιθέσεις , που πάντα υπάρχουν και θα υπάρχουν σε τόσο πολυπληθείς ομάδες όπως το GSForum.

Καλό βράδυ


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Reply With Quote
  #89  
Παλιό 28-08-2013, 23:33
lepanto Ο/Η lepanto βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μoto: GS1200 ADV
Μηνύματα: 4,603
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Οταν καλοί φίλοι βρίσκονται μέσα απο ένα forum
Attached Images
File Type: jpg uploadfromtaptalk1377721340908.jpg (76.3 KB, 70 views)

Last edited by lepanto; 28-08-2013 at 23:48.
Reply With Quote
  #90  
Παλιό 28-08-2013, 23:49
commander Ο/Η commander βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: κηφισια
Μoto: GS 115Ο ADV DESIERTO 3
Μηνύματα: 12,382
Προεπιλογή Απάντηση: Ηθος και τρόποι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από AKIS_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο ποιον μπορει να είμαι υπό κινούμενος για να γράψω αυτο εκτός απο τον εαυτό μου?
Οτι θες να πεις μπορω να σε βοηθήσω να το καταλάβεις αν απο οτι έγραψα δεν κατάλαβες.
Αν αυτο προκαλεί ένταση γίνεται επειδη κάποιου του χαλάνε την ηρεμία σορρυ αλλα έχω την άποψη μου και ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ
[B]οριστε........αυτο ειναι το αντίθετο απο αυτο που θες να περάσεις με τα μνμ σου......


[/B]
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:55.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!