GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιό 25-02-2011, 23:20
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
Προς τους φίλους "Tsompanis" και "Vag": η εποχή Παπανδρέου (Motosport) πέρασε ανεπιστρεπτί.Για μένα,καλώς.Δεν είναι έτσι τα πράγματα όπως τα νομίζετε.Δεν έχετε ζήσει από"μέσα" τη διαδικασία δημιουργίας/έκδοσης ενός ειδικού εντύπου.Προσοχή:δεν δικαιολογώ κακές πρακτικές και "λαμογιές".Ομως μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Υ.Γ.
Οι περιβόητες "παλιές καλές εποχές" ποιές ήταν τελικά;Για βοηθάτε λίγο γιατί τώρα κοντά στα 50 έχω αρχίσει να μπερδεύομαι

καταρχήν μιλάω πάντα σαν αναγνώστης.
λες,ότι δεν είναι τα πράγματα όπως τα νομίζουμε...
πως τα νομίζουμε δηλαδή?
ότι διαβάζουμε κάτι που είναι τέλειο αλλά εμείς το βλέπουμε αδιάφορο?

εγώ τουλάχιστον, θεωρώ ότι η ύλη του ήταν πλέον κοροϊδία και έχω το δικαίωμα να το πω,απο την στιγμή που τόσα χρόνια το αγόραζα κανονικά με τον όβολο μου και κατάλαβα ότι πατούσαν πάνω μου.

για παλιές και καινούργιες εποχές δεν ξέρω,αλλά ξέρω σίγουρα ότι πλέον θα πρέπει να αξίζει τα λεφτά του το όποιο περιοδικό για να το αγοράσω.
όπως το msn και το bike που λεει ο Κίμωνας
Reply With Quote
  #42  
Παλιό 26-02-2011, 20:44
loulou1100gs Ο/Η loulou1100gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-Κέντρο, πιό κέντρο δεν γίνεται...
Μoto: R1100GS-XRV 650 και NX650 Dominator-ΧRV 750 RD 07-XTZ 750 Super Tenere
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsompanis Εμφάνιση μηνυμάτων
ότι διαβάζουμε κάτι που είναι τέλειο αλλά εμείς το βλέπουμε αδιάφορο?

εγώ τουλάχιστον, θεωρώ ότι η ύλη του ήταν πλέον κοροϊδία και έχω το δικαίωμα να το πω,απο την στιγμή που τόσα χρόνια το αγόραζα κανονικά με τον όβολο μου και κατάλαβα ότι πατούσαν πάνω μου.

για παλιές και καινούργιες εποχές δεν ξέρω,αλλά ξέρω σίγουρα ότι πλέον θα πρέπει να αξίζει τα λεφτά του το όποιο περιοδικό για να το αγοράσω.
όπως το msn και το bike που λεει ο Κίμωνας
1.To "διάβασες" ναι, το οδήγησες,όχι:πώς το βλέπεις "αδιάφορο";Σου επέβαλε ποτέ έντυπο-ελληνικό ή ξένο άποψη-όχι βέβαια.
2."Η ύλη ήταν πλέον κοροϊδία":απλά σταματάς να το αγοράζεις,καταναλωτής είσαι ουδείς σε υποχρεώνει
3."Να αξίζει τα λεφτά του"...Μάλιστα...Ποιά τα 5,90 € της τελικής τιμής περιπτέρου όταν ΜΟΝΟ το κόστος εκτύπωσης για κάθε τεύχος ανέρχονταν τελευταία στα 4,80 € το τεύχος;
4."MSN"-"Bike"...μάλιστα...Κώστα μου μπορεί ο "Tm" να σε βεβαιώσει ότι πολλοί ξένοι συντάκτες κατ' επανάληψη ζητούσαν την γνώμη των δικών μας συντακτών μάλιστα δε στις παρουσιάσεις μοντέλων στο εξωτερικό όλοι κάνανε "γκρουπάκια" για να δούν τι θα πούν και οι Ελληνες.Αφήστε το καλύτερα...

Υ.Γ.
Αναζητούνται τεύχη της "Μοτοτεχνικής Επιθεώρησης" σε οποιαδήποτε κατάσταση προκειμένου να φωτοτυπηθούν για λόγους αρχειοθέτησης
Reply With Quote
  #43  
Παλιό 26-02-2011, 21:44
tsompanis Ο/Η tsompanis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: ioannina
Μηνύματα: 3,084
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από loulou1100gs Εμφάνιση μηνυμάτων
1.To "διάβασες" ναι, το οδήγησες,όχι:πώς το βλέπεις "αδιάφορο";Σου επέβαλε ποτέ έντυπο-ελληνικό ή ξένο άποψη-όχι βέβαια.
2."Η ύλη ήταν πλέον κοροϊδία":απλά σταματάς να το αγοράζεις,καταναλωτής είσαι ουδείς σε υποχρεώνει
3."Να αξίζει τα λεφτά του"...Μάλιστα...Ποιά τα 5,90 € της τελικής τιμής περιπτέρου όταν ΜΟΝΟ το κόστος εκτύπωσης για κάθε τεύχος ανέρχονταν τελευταία στα 4,80 € το τεύχος;
4."MSN"-"Bike"...μάλιστα...Κώστα μου μπορεί ο "Tm" να σε βεβαιώσει ότι πολλοί ξένοι συντάκτες κατ' επανάληψη ζητούσαν την γνώμη των δικών μας συντακτών μάλιστα δε στις παρουσιάσεις μοντέλων στο εξωτερικό όλοι κάνανε "γκρουπάκια" για να δούν τι θα πούν και οι Ελληνες.Αφήστε το καλύτερα...

Υ.Γ.
Αναζητούνται τεύχη της "Μοτοτεχνικής Επιθεώρησης" σε οποιαδήποτε κατάσταση προκειμένου να φωτοτυπηθούν για λόγους αρχειοθέτησης

Φίλε και συνονόματε καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις και προς θεού δεν βγάζω άχρηστους τους συντάκτες.αντιθέτως θα έλεγα κάποιοι ήταν και ο λόγος που αγόραζα μέχρι πρότινος το εν λόγω και όχι μόνο περιοδικό.
όπως ο κόκκαλης με το χιούμορ του,ο ερμήλιος,ο τρελαμένος μπόσμος,ο Μανιάτης,ο δεδεβέσης κ.λ.π

ας το αναλύσουμε λοιπόν όπως το έγραψες

1. Μου εκθείασαν την άποψή τους .αδιάφορο το εκλαμβάνω αναγνωστικά.

2. Αυτό ακριβώς είπα.σαν αναγνώστης σταματώ να το αγοράζω.απλά έτυχε να ποσταριστεί το θέμα και απλά είπα την γνώμη μου

3.το κοστολόγιο δεν σταματά στην εκτύπωση και ο τζίρος όλοι ξέρουμε απο που έρχεται...εξάλλου αυτό γίνονταν πάντα.Άλλο τώρα που λιγόστεψαν οι αιμοδότες.

4.θα συμφωνήσω ότι υπάρχουν αξιόλογοι συντάκτες αλλά ίσως δεν τους αφήνουν να εκφραστούν ελεύθερα.
Reply With Quote
  #44  
Παλιό 26-02-2011, 22:56
GSMAN Ο/Η GSMAN βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ωροπός
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή Απάντηση: ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ

Απο τους ανθρωπους του 0-300 εμαθα καποια πραγματα που μου σωσαν τη ζωη.... και σημερα εχω ενα γιο που τον βλεπω και καμαρωνω!!

Στεναχωρεθηκα ελπιζω να μη σταματησουν και τις εκπαιδευσεις γιατι πολλα παιδακια θα παραμηνουν ζωντανοι χαρη στα σχολεια αυτα...

Οι ανθρωποι εχουν προσφερει εργο και οσοι εχουν τελειωσει τα καλιφορνια το ξερουν

Οσο για το παουερ μπαικς ηταν το αγαπημενο μου στεναχωρεθηκα ιδιαιτερα που το εμαθα ρε πστ μου τα εχω ολα απο το 1ο τευχος...

Απο εδω και στο εξης τα αγγλικα μας μειναν
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:18.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!