GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 12-08-2009, 01:48
edmark Ο/Η edmark βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαματα
Μoto: R1200GS 12/2008 Facelift
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από fidemporas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λες το έχω και εγώ... νόμιζα ότι είναι κακή χρήση ...
Αλλά τώρα αρχίζω να το ξανασκέφτομαι... Μιλάμε για ελάχιστη χρήση ... τύπου 2-3 ταξίδια ...
Μπαταρία 6-7 ώρες ... αρκετά ικανοποιητική ....

Ωραία συσκευή αλλά δεν ξέρω αν ο σχεδιασμός της έχει να κάνει με την ταλαιπωρία που έχει ο μοτοσυκλετισμός...( αντοχές ... )
Λοιπον σας καταθετω και εγω την εμπειρια μου, εχω το BT2 απο την αγορα την ομαδικη και μπηκε σχετικα δυσκολο στο BMW AIRFLOW κρανος μου, με καθημερινη χρηση και βαλε βγαλε και μεσα εξω πισω-βαλιτσο και βαλε αγκονα, ακουμπα τραπεζι καναπε-κτλ εχει αντεξει σχετικα καλα, εαν εξαιρεσεις το γεγονος οτι τα ηχεια ξεκολλανε απο το εσωτερικο του κρανος, λογου ιδρωτα-γυαλια ηλιου-βαλε βγαλε 30-40 φορες την ημερα? αυτο το ελυσα με θερμοκολλα, οκ μεχρι εδω τωρα ως προς το " χανεται ο ηχος" αυτο οφειλεται στο ακρο-βισμα που μπαινει στο δεκτη αυτη η φιξαρισμενη γωνια του βισματος πολλες φορες οταν βαζω το κρανος στην βαλιτσα πισω ζουπιεται/λυγιζει απο το καπακι τις βαλιτσας οταν το κλεινω (λογου ανερπακης χορου βαλιτσας) εδω θελει μονο λιγο λεπτο χειρισμος ετσι ωστε να μην κοπουν τα καλωδια εσωτερικα οπως αναφερει ο φιλος παραπανω, το επαθα με το BT Single την πρωτη εβδομαδα που το ειχα και ο φιλος Γ.Σαββιδης μου τα αλλαξε με καινουργια επιτοπου...κατ'εμε το BT γενικοτερα εχει ευκολο ζευγαρωμα, αριστο ηχο, ευκολη χρηση, αλλα υστερει σε πιοτητα σχεδιασμου και δεν εχουν προσεξει το βισμα τις βασης η οποια θα αντεχε για παντα εαν ηταν αλλιως η συνδεσιμοτητα του...κατ'αλλα ειναι ενα καλο πακετακι
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 12-08-2009, 01:58
vellos Ο/Η vellos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ATHINA
Μoto: R-1200-GS
Μηνύματα: 414
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Εγώ την πήρα μαζί με το κράνος (μεταχιρισμένα ελάχιστα και τα 2)Μέχρι στιγμής (χτυπάω ξυλο)δεν έχω πρόβλημα γιατί τα βάζω στη βαλίτσα με προσοχή.Αυτονομία περίπου 5 ωρες.
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 12-08-2009, 10:35
yannis Ο/Η yannis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Κερατσίνι Far-west
Μoto: F 800 GS._ Αα, ξέχασα. BMW !!!!!
Μηνύματα: 2,987
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από edmark Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον σας καταθετω και εγω την εμπειρια μου, εχω το BT2 απο την αγορα την ομαδικη και μπηκε σχετικα δυσκολο στο BMW AIRFLOW κρανος μου, με καθημερινη χρηση και βαλε βγαλε και μεσα εξω πισω-βαλιτσο και βαλε αγκονα, ακουμπα τραπεζι καναπε-κτλ εχει αντεξει σχετικα καλα, εαν εξαιρεσεις το γεγονος οτι τα ηχεια ξεκολλανε απο το εσωτερικο του κρανος, λογου ιδρωτα-γυαλια ηλιου-βαλε βγαλε 30-40 φορες την ημερα? αυτο το ελυσα με θερμοκολλα, οκ μεχρι εδω τωρα ως προς το " χανεται ο ηχος" αυτο οφειλεται στο ακρο-βισμα που μπαινει στο δεκτη αυτη η φιξαρισμενη γωνια του βισματος πολλες φορες οταν βαζω το κρανος στην βαλιτσα πισω ζουπιεται/λυγιζει απο το καπακι τις βαλιτσας οταν το κλεινω (λογου ανερπακης χορου βαλιτσας) εδω θελει μονο λιγο λεπτο χειρισμος ετσι ωστε να μην κοπουν τα καλωδια εσωτερικα οπως αναφερει ο φιλος παραπανω, το επαθα με το BT Single την πρωτη εβδομαδα που το ειχα και ο φιλος Γ.Σαββιδης μου τα αλλαξε με καινουργια επιτοπου...κατ'εμε το BT γενικοτερα εχει ευκολο ζευγαρωμα, αριστο ηχο, ευκολη χρηση, αλλα υστερει σε πιοτητα σχεδιασμου και δεν εχουν προσεξει το βισμα τις βασης η οποια θα αντεχε για παντα εαν ηταν αλλιως η συνδεσιμοτητα του...κατ'αλλα ειναι ενα καλο πακετακι

Σωστότατος!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 12-08-2009, 10:55
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από edmark Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον σας καταθετω και εγω την εμπειρια μου, εχω το BT2 απο την αγορα την ομαδικη και μπηκε σχετικα δυσκολο στο BMW AIRFLOW κρανος μου, με καθημερινη χρηση και βαλε βγαλε και μεσα εξω πισω-βαλιτσο και βαλε αγκονα, ακουμπα τραπεζι καναπε-κτλ εχει αντεξει σχετικα καλα, εαν εξαιρεσεις το γεγονος οτι τα ηχεια ξεκολλανε απο το εσωτερικο του κρανος, λογου ιδρωτα-γυαλια ηλιου-βαλε βγαλε 30-40 φορες την ημερα? αυτο το ελυσα με θερμοκολλα, οκ μεχρι εδω τωρα ως προς το " χανεται ο ηχος" αυτο οφειλεται στο ακρο-βισμα που μπαινει στο δεκτη αυτη η φιξαρισμενη γωνια του βισματος πολλες φορες οταν βαζω το κρανος στην βαλιτσα πισω ζουπιεται/λυγιζει απο το καπακι τις βαλιτσας οταν το κλεινω (λογου ανερπακης χορου βαλιτσας) εδω θελει μονο λιγο λεπτο χειρισμος ετσι ωστε να μην κοπουν τα καλωδια εσωτερικα οπως αναφερει ο φιλος παραπανω, το επαθα με το BT Single την πρωτη εβδομαδα που το ειχα και ο φιλος Γ.Σαββιδης μου τα αλλαξε με καινουργια επιτοπου...κατ'εμε το BT γενικοτερα εχει ευκολο ζευγαρωμα, αριστο ηχο, ευκολη χρηση, αλλα υστερει σε πιοτητα σχεδιασμου και δεν εχουν προσεξει το βισμα τις βασης η οποια θα αντεχε για παντα εαν ηταν αλλιως η συνδεσιμοτητα του...κατ'αλλα ειναι ενα καλο πακετακι
Και έλεγα ότι ήμουν ο μοναδικός παλαβός που το έβαλε στο AIRFLOW!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 12-08-2009, 14:51
edmark Ο/Η edmark βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Καλαματα
Μoto: R1200GS 12/2008 Facelift
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Και έλεγα ότι ήμουν ο μοναδικός παλαβός που το έβαλε στο AIRFLOW!
Eτσι μονο σου θα σε αφηνα????
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 14-08-2009, 09:43
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από edmark Εμφάνιση μηνυμάτων
Eτσι μονο σου θα σε αφηνα????
Γειά σου Eddy γίγαντα!!!
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 02-10-2009, 00:26
Γιώργος gp Ο/Η Γιώργος gp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Παγκράτι
Μoto: R 1150 RT
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Το χρησιμοποιώ καθημερινά. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο φίς των ακουστικών, που δεν εφαρμόζει καλά. Στο δικό μου έφευγε συνεχώς και το έχω «δέσει» στη βάση.
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 02-10-2009, 10:33
gb1200 Ο/Η gb1200 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 323
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος gp Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χρησιμοποιώ καθημερινά. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο φίς των ακουστικών, που δεν εφαρμόζει καλά. Στο δικό μου έφευγε συνεχώς και το έχω «δέσει» στη βάση.

Έτσι μου έφευγε και μένα στην παλιά την ΒΤ1.Τώρα στη2 κουμπώνει καλά!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 02-10-2009, 16:47
xiras gr Ο/Η xiras gr βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: ΝΠ
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος gp Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χρησιμοποιώ καθημερινά. Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο φίς των ακουστικών, που δεν εφαρμόζει καλά. Στο δικό μου έφευγε συνεχώς και το έχω «δέσει» στη βάση.
Μου παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα. Ο ήχος στο ένα ακουστικό επανέρχεται μετακινώντας το φις στη βάση.

Τί έννοείς ότι το έχεις "δέσει";
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 03-10-2009, 03:22
Γιώργος gp Ο/Η Γιώργος gp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Παγκράτι
Μoto: R 1150 RT
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Θα φανεί αστείο, αλλά είναι όπως το γράφω. Χρησιμοποιώντας ένα λεπτό και κορδόνι το έδεσα κυριολεκτικά.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ομαδική αγορά ενδοσυνεννόησης Midland BT2. Arkas Ομαδικές Αγορές 343 19-01-2010 23:58
Το μεγάλο πρόβλημα... wolferin Ανέκδοτα 4 03-06-2009 01:03
[ΠΩΛΕΙΤΑΙ] ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ MIDLAND ΒΤ INTERCOM platon Πωλήσεις GPS & ενδοσυνεννοήσεων 5 08-04-2009 18:56
Test Midland BT2 syan Διάφορα 10 26-03-2009 19:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:36.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!