GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Εξοπλισμός αναβάτη > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 05-10-2009, 13:30
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από platon Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντιμετωπίζω 2 σοβαρά προβλήματα, τόσο που έχω αρχίσει να σκέφτομαι το παλιό BT που δεν καταλάβαινε τίποτα.

- Η θέση στήριξης στο κράνος είναι λίγο χάλια, καθώς όσο και αν σφίξουν τα βιδάκια η βάση θα συνεχίσει να κουνιέται. Δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό αυτό, αλλά δεν πάυει να είναι πρόβλημα.

- Το σημαντικότερο. Έχω αλλάξει ήδη 2 set ακουστικά/μικρόφωνο γιατί δείχνει ότι κόβονται τα καλώδια από την μεριά της βάσης και στην αρχή παίζει το ένα ακουστικό μόνο, ενώ μετά χάνεται ο ήχος και από τα 2.

Μιλάω για καθημερινή χρήση.

Έχει αντιμετωπίσει άλλος αντίστοιχο πρόβλημα ??

Αναπολώ τις στιγμές του απλού midland....
Τα ίδια ακριβώς και σε μένα. Βγήκαν εκτός και τα 2 ζεύγη ακουστικών. Στην πρώτη επίσκεψη στην αντιπροσωπεία μου άλλαξαν τις δύο βάσεις (οι οποίες και αυτές ξεχαρβαλώνονται πάλι), στη δεύτερη και τα 2 ακουστικά...

Με χαρά είχα κανα μήνα πάνω στα κράνη πάλι την ΒΤΙ. Τις φόρτιζα μία φορά κάθε 2 βδομάδες, όταν τη ΒΤ2 κάθε 3-4 μέρες με την ίδια χρήση.

Το VOX της BTI ενεργοποιείται πανεύκολα με τόνο φωνής σχεδόν τον ίδιο που συνομιλώ και ποτέ δεν την ενεργοποιεί ο αέρας, ούτε σε πολύ μεγάλες ταχύτητες. Στο ίδιο κράνος την ΒΤ2 την βάζω στο πιό "αναίσθητο" VOX, ξελαρυγγιάζομαι για να την ανοίξω και στα 120 την ανοίγει ο αέρας...
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 12-03-2010, 02:55
AntonisKitoudis Ο/Η AntonisKitoudis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μoto: R1150GS
Μηνύματα: 1,545
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

σημερα παρελαβα την παραγγελια ,1 ζευγος ακουστικα και 1 μικροφωνο και θελω και 1 βαση (βιδωτη)
δεν το εχω χρησημοπιεισει παραπανω απο 15 μερες συνολικα, με ενθουσιασε η πιοτητα του ηχου και οι λειτουργειες που εχει αλλα βρησκω
οτι θα επρεπε να ηταν πιο καλη ,ανθεκτικη, η κατασκευη ως προς τα βισματα και τα καλοδια.
σε μενα ασπασε το βισμα που κουμπωνει κατω απο την μοναδα κοπικε καπου το καλοδιο του μικροφωνου και εκανε διακοπες και εσπασε .(δικο μου λαθος,)η βαση ακουμποντας το κρανος λιγο ατσαλα.

Last edited by AntonisKitoudis; 12-03-2010 at 02:57.
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 23-03-2010, 03:29
L3f Ο/Η L3f βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αγια Παρασκευη
Μoto: Gs 1200 adv
Μηνύματα: 406
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

ενα ακομα θυμα με τα ακουστικα στου οδηγου δηλαδη στο δικο μου το ενα ακουστικο εχει βγει εκτος χαλασε και κανει και παρασιτα και του συνοδηγουμε που εμεινε μεσα στην μοναδα το φις απο τα ακουστικα ελεος δε ξερω αλλα εχω ξενερωσει λιγο νομιζω δε νοειται μια τοσο μεγαλη εταιρια να βγαζει τετοια προβληματα.....εχετε να προτινεται καποια αλλη καλη ενδοεπικοινωνια???
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 23-03-2010, 20:36
BOXER Ο/Η BOXER βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Μοσχατο
Μoto: R1200gs
Μηνύματα: 2,806
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

[QUOTE=L3f;139975]ενα ακομα θυμα με τα ακουστικα στου οδηγου δηλαδη στο δικο μου το ενα ακουστικο εχει βγει εκτος χαλασε και κανει και παρασιτα και του συνοδηγουμε που εμεινε μεσα στην μοναδα το φις απο τα ακουστικα ελεος δε ξερω αλλα εχω ξενερωσει λιγο νομιζω δε νοειται μια τοσο μεγαλη εταιρια να βγαζει τετοια προβληματα.....εχετε να προτινεται καποια αλλη καλη ενδοεπικοινωνια???[/QUOTE]


Cardo scala!!! Εχουν περασει τα χιλια μιρια, και εκει αυτα, ακλονητα!

Last edited by BOXER; 23-03-2010 at 20:38.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 23-03-2010, 23:37
D_Artagian Ο/Η D_Artagian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Patra
Μoto: R 1200 GS LC 2013
Μηνύματα: 630
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Σχετικά με τις βάσεις του ακουστικού,αυτές πλέον έρχονται λίγο διαφορετικές,ενισχυμένες θα έλεγα διότι το πρόβλημα έχει ήδη γίνει αντιληπτό στην κατασκευάστρια εταιρία. Όταν (πλέον ) παραγγείλετε,αγοράσετε νέο κιτ ακουστικών,πρέπει να είναι νέου τύπου (τουλ. σε εμάς όλα είναι πλέον έτσι)
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 24-03-2010, 00:38
1200GS Ο/Η 1200GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 371
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

Εγω τις ειχα παρει στην ομαδικη και το μονο προβλημα που αντιμετωπισα ηταν το εσωτερικο κοψιμο του καλωδιου στο σημειο που ειναι το βυσμα.
Αυτο εγινε γιατι το κρανος οταν το ακουμπαω καπου αυτο εβρισκε και συνεχεια πιεζοταν.
Παντως απο θεμα αυτονομιας, εγω την δουλευω καθημερινα για τουλαχιστον 1+ ωρα και τη φορτιζω καθε 10-11 μερες.
Σε ταξιδι με αλλη μηχανη (οχι συνοδηγο) που καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια, αντεξαν ολο το ταξιδι (8 ωρες) και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Ειναι δοκιμασμενη και σε βροχη μαζι με χαλαζι κατα διαστηματα, σε σημειο που ελεγα οτι εδω θα αφησω το κοκκαλακι μου. Μιλαμε για τρομερο καιρικο φαινομενο!!!

Last edited by 1200GS; 24-03-2010 at 00:40.
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 06-04-2010, 20:00
panagisdt Ο/Η panagisdt βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2010
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ ΠΕΙΡΑΙΑ
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή Απάντηση: Midland ΒΤ2 πρόβλημα...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ
ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΒΤ2 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ ΒΤ1 (ΟΔΗΓΟ ΣΥΝΟΔΗΓΟ). ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΚ ΤΩΝ ΔΥΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΑΝ. (ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ. ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ??? ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ?? ΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ομαδική αγορά ενδοσυνεννόησης Midland BT2. Arkas Ομαδικές Αγορές 343 19-01-2010 23:58
Το μεγάλο πρόβλημα... wolferin Ανέκδοτα 4 03-06-2009 01:03
[ΠΩΛΕΙΤΑΙ] ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ MIDLAND ΒΤ INTERCOM platon Πωλήσεις GPS & ενδοσυνεννοήσεων 5 08-04-2009 18:56
Test Midland BT2 syan Διάφορα 10 26-03-2009 19:44


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!