GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Άλλες εταιρίες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 23-07-2009, 14:32
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ


Απόλυτα ευχαριστημένος από την καθημερινή οδήγηση μέσα στην πόλη!
Άνετο, γρήγορο, ασφαλές και αρκετά "στενό" να ελίσσεται ανάμεσα στα αυτοκίνητα.
Μοναδικό μειονέκτημα ότι καίει τα άντερά του (έχω το 500) και ότι γρυλίζουν τα μπροστινά φρένα (ένεκα "μαμά").
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 23-07-2009, 14:43
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Εγώ που είχα το 400αρι έκαιγε όσο καιει η F 800GS που είναι και σφιγμένη ακόμη. Περιμένω να ελατtωθεί η μέση κατανάλωση. Τώρα είναι 4,8lt/100km με 80% πόλη
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 21-04-2010, 16:00
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Παλαιότερα είχα ένα Χ-Max 250 και ήμουνα πολύ ευχαριστημένος αλλά ήθελα το κάτι παραπάνω...

Πήρα το F800 GS και φυσικά το γουστάρω τρελά......ΟΜΩΣ

Τον τελευταίο καιρό έχω καταλάβει οτι χρειάζομαι ενά δούλο γιαπωνέζο να μετακινούμαι στην δουλειά, στο κέντρο, κίνηση κλπ.....
να τον βάζω να κοιμάται δίπλα στην Ευρωπαία κουκλάρα μου και να κλαίει!!! χαχαχαχα

Δεν θέλω να καίω την μηχανή στην κίνηση ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι...
Δεν έχω καταλήξει αλλά πρόσφατα οδήγησα το Beverly 250 και δεν μου άρεσε καθόλου. Μάλλον προς X-City προσανατολίζομαι....

Εδώ θέλω και την άποψη σας για τα παπιά...
Δεν μου αρέσουνε ΚΑΘΟΛΟΥ αλλά είναι σκυλοι μαύροι...
Ένας συνάδελφος έχει Honda Astrea 100 απο το 1992 με 85.000 χιλ.

By the way, το Τ-MAX που προανέφερε ο φίλος Diogo δεν έχει καμία σχέση με σκούτερ γιατί απλά δεν είναι σκούτερ, είναι μηχανή με στολή σκούτερ όχι μόνο μηχανικά (500 δικύλυνδρο), πλαίσιο διαμάντι και πολλές άλλες λεπτομέρειες...είναι απλά κορυφαίο..
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 21-04-2010, 16:47
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Γειά σου NLS!
Έχω ένα RT και ένα Beverly 250. Όπως καταλαβαίνεις το Beverly είναι για τις καθημερινές χρήσεις μέσα στην πόλη. Με πάει παντού και παρκάρει παντού. Δεν καίει τίποτα και έχει πολύ καλό κέντρο βάρους. Το χρησιμοποιώ διπλός επί το πλείστον μέσα στην πόλη και τα τραβήγματά του και η σταθερότητα είναι άψογη. Με έχει βολέψει πάρα πολύ και δεν μπορώ να φανταστώ να κάνω τις δουλειές μου στο κέντρο χωρίς το Beverly (εκτός κι αν είμαι με τα πόδια).

Επίσης, το Beverly το έχουμε χαρεί στα νησιά, αφού και άνετα πάει διπλό, και αρκετό φόρτο παίρνει για 2-4 μέρες στα νησιά.

Έχουμε κάνει και βόλτες γύρω γύρω στην Αττική, τραβάει καλά για τα δεδομένα του αλλά δεν είναι και για πολλά και μακρινά ταξίδια.

Όπου δεν με βολεύει o RTs, έρχεται ο Beverlis. Και όπου δεν πάει ο Beverlis (ταξίδι μακριά), με πάει ο RTs.
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 22-04-2010, 03:56
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Εχω κι εγώ tmax500 κι απλά καμία σχέση με τους ιταλούς,κλάση ανώτερο κι από ποιότητα κατασκευής κι από μοτερ κι από πλαίσιο κι από φρένα,απλά δεν συγκρίνω πότε ξανά ιταλία με ιαπωνία,εχω αλλάξει πολλά,έχουν δει τα μάτια μου,εχω πάθει και ξέρω.
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 23-04-2010, 20:33
bogart Ο/Η bogart βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Άλιμος
Μoto: F800 GS
Μηνύματα: 1,256
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Σύμφωνοι αλλά για βοηθείστε λίγο εδω πέρα...

Παίρνεις ένα σκούτερ για τις καθημερινές σου μετακινήσεις για να μην λιώνεις την μηχανή

ή

Δεν παίρνεις σκούτερ γιατί θα πιάνεις την μηχανή 2 φορές τον μήνα ?????
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 23-04-2010, 20:46
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Εάν είναι να πάρεις bmw μηχανή και να την κρατάς στο γκαράζ για να μην την λιώσεις, νομίζω είναι τζάμπα τα λεφτά που έδωσες. Οι μηχανές αυτές είναι κατασκευασμένες για να κάνουν δουλειά πάσης φύσεως. Μην ξεχνάμε αυτές που κυκλοφορούν ακόμη και σήμερα μετά από 40 ή και 50 χρόνια σκληρής μεταχείρισης και με μηδαμινά service.
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 23-04-2010, 20:52
Fred Ο/Η Fred βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν είναι να πάρεις bmw μηχανή και να την κρατάς στο γκαράζ για να μην την λιώσεις, νομίζω είναι τζάμπα τα λεφτά που έδωσες. Οι μηχανές αυτές είναι κατασκευασμένες για να κάνουν δουλειά πάσης φύσεως. Μην ξεχνάμε αυτές που κυκλοφορούν ακόμη και σήμερα μετά από 40 ή και 50 χρόνια σκληρής μεταχείρισης και με μηδαμινά service.

Kαι συγκρίνεις αυτές των 40-50 ετών, με την δική σου σημερινή ;;;;;;;
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 23-04-2010, 20:56
Fred Ο/Η Fred βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ATHINA
Μoto: gs1200
Μηνύματα: 30
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από aeriko Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν είναι να πάρεις bmw μηχανή και να την κρατάς στο γκαράζ για να μην την λιώσεις, νομίζω είναι τζάμπα τα λεφτά που έδωσες. Οι μηχανές αυτές είναι κατασκευασμένες για να κάνουν δουλειά πάσης φύσεως.

Ετσι θα σκέφτονται αυτοί με τις Καγιέν και αυτοί με τις Μερσεντές που πάνε στο περίπτερο με την αμαξάρα εκατομμυρίων. Τα αμάξια είναι κατασκευασμένα για να κάνουν δουλειά πάσης φύσεως. Και υπάρχουν κάποιοι πικρόχιλοι που τους κοροιδεύουν στο Κολωνάκι
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 23-04-2010, 20:56
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Σκούτερ

Η δική μου δεν είναι από αυτές, αλλά έχω την εντύπωση ότι οι βασικές αρχές του boxer κινητήρα έχουν διατηρηθεί. Αν δεν τις λιώσετε κρατήστε τες να τις χαίρεστε
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!