GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 20-06-2009, 13:16
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Προς BMW Γερμανίας

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Εκτός από τα ψυχολογικά προβλήματα που πρέπει να ξεπεράσω κατά τα λεγόμενα του αφτερ σειλ σέρβις του κυρίου μπρα που με έκρινε ως ψυχοπαθή . εκτός το ότι πρέπει να ξεπεράσω το ότι έδωσα 25500 ευρώ για να παρο ένα σαράβαλο με δυο ρόδες. Καλούμε να ξεπεράσω και τον τραυματισμό που μου προκάλεσε η μοτοσικλέτα με αποτέλεσμα να στερούμε το δικαίωμα να εργάζομαι για να συντηρήσω την οικογένεια μου.
Το γεγονός έχει ως έξεις.
Τον Απρίλιο με κάλεσαν να επισκευάσουν την μοτοσικλέτα μου μετά την πίεση από εσάς αν και εγώ βλέποντας την έλλειψη τεχνικής κατάρτισης που έχουν οι περισσότεροι τεχνικοί της BMW HELLAS από τα πρώτα 400 χιλιόμετρα που παρουσίασε πρόβλημα ζητούσα να μου την αντικαταστήσουν. Βαδίζοντας στο σκοτάδι της άγνοιας τους , και μην μπορώντας να εντοπίσουν την βλάβη αλλάζουν ανταλλακτικά με την ελπίδα ότι κάποιο από αυτά που θα αλλάξουν θα είναι και το προβληματικό και θα λυθεί το πρόβλημα. Έστω και έτσι θα το δεχόμουν την στιγμή που δεν πληρώνω το κόστος των ανταλλακτικών και της εργασίας, και θα έπαιρνα στα χέρια μου μια ασφαλή μοτοσικλέτα Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουν ούτε την τεχνογνωσία να τοποθετήσουν σωστά το ανταλλακτικό όπως και στην μοτοσικλέτα μου με αποτέλεσμα να μου προκαλέσουν ατύχημα. Εκτός αν το καινούριο ανταλλακτικό είναι ελαττωματικό και αυτό και δεν φταίνε τα συνεργεία αλλά εσείς που το κατασκευάσατε.
Στης …/…/2009 μετά το ημεηλ που στάλθηκε από εσάς ώστε να επισκευάσουν την μοτοσικλέτα μου άλλαξαν το νούμερο ……….. ανταλλακτικό με την ελπίδα ότι αυτό είναι το ελαττωματικό. Τελικά δεν ήταν αυτό και το πρόβλημα παραμένει. Και εκτός των άλλον μετά από περίπου 1000 χιλιόμετρα στις …/ …. /2009 το Νο ………. Ανταλλακτικό πέταξε τα λάδια του επάνω στον τροχό με αποτέλεσμα να γλιστρήσει η μοτοσικλέτα να πέσουμε κάτω και να πιάσει το πόδι μου προκαλώντας τραύματα και να με σύρει για μια μικρή διαδρομή μέχρι να ακινητοποιηθεί. Το ότι δεν έσπασε το κόκαλο αλλά και δεν κοπήκαν οι μις του ποδιού μου με πιθανότητα να μείνω ανάπηρος οφείλετε στο ότι πάντα φορώ ρούχα και μπότες μοτοσικλέτας και η μπότα έσωσε το πόδι μου. Μετά από μερικές ήμερες που μπόρεσα να ανεβώ στην μοτοσικλέτα στης 18/6/2009 κατευθύνθηκα με πολύ προσοχή και χαμηλή ταχύτητα στο κατάστημα του κ βαγιανελη όπου με έστειλε η bmw Hellas να μου το τοποθετήσουν το προαναφερόμενο ανταλλακτικό να τους αναφέρω το συμβάν. Τους έδηξα τα λάδια που βλέπετε στην φωτογραφία η οποία είναι τραβηγμένη 10 ήμερες μετά το συμβάν δηλαδή σήμερα 18/6/2009. Η απάντηση του κ βαγιανελι αστειευόμενος και με πολύ θράσος είναι ότι << αφού δεν έπαθες ζημία να χάσεις το πόδι σου όποτε μπορέσεις φερτην να την δούμε και να την φτιάξουμε, για μια σταγόνα λάδι κάνεις έτσι?>>
Η ερώτηση μου ήταν μέχρι πότε θα κάνουν περάματα στην μοτοσικλέτα μου και θα παίζουν με την ζωή μου? Αυτός απλά γέλασε και μου είπε ότι αφού δεν έπαθα τίποτα δεν υπάρχει λόγος να φωνάζω ότι είναι θα το φτιάξουν.. εγώ του είπα ότι δεν θέλω να την φτιάχνουν κάθε 10 μέρες να την πάρουν και να μου δώσουν μια άλλη που να είναι ασφαλής. Το περισσότερο διάστημα από όσο την έχω στην ιδιοκτησία μου βρίσκετε εκεί που βρίσκονται οι περισσότερες BMW στο εργαστήριο του συνεργείου για επισκευή.
Τότε μου είπε να μιλήσω στον κ μπρα ότι αυτός δεν είναι αρμόδιος.
Κάλεσα τον κ μπρα στο τηλέφωνο και του ανάφερα το περιστατικό και αυτός μου είπε ότι θα το φτιάξουμε χωρείς να πληρώσεις τίποτε. Του είπα για άλλη μια φορά ότι εγώ από τα πρώτα 400 χιλιόμετρα ζητώ να μου την αλλάξουν και όχι να μου την επισκευάσουν γιατί εγώ έδωσα 25500.00 ευρώ για να αγοράσω καινούρια μοτοσικλέτα την οποία έχουν αλλάξει επανειλημμένα διάφορα ανταλλαχτήκαμε την οποία τελικά έχω 3 φορές κινδυνέψει σοβαρά η Ζώη μου και την τέταρτη φορά τώρα έπαθα ατύχημα . τι περιμένουν να σκοτωθώ πρώτα? Όταν του ανάφερα ότι έχω πάνω από 5 μάρτυρες να καταθέσουν το τι είδαν μου είπε ότι θα καταθέσουν ότι τους πω εγώ, θεωρώντας ότι θα τους πλήρωνα να καταθέσουν ψέματα.
Μου ανάφερε ότι η πολιτική της bmw (εσείς δηλαδή) είναι να μην αντικαταστούνε οι μοτοσικλέτες σε καμία περίπτωση αλλά να επισκευάζονται..
Εγώ του είπα ότι όχι μόνο θέλω να μου την αλλάξουν αλλά να με αποζημιώσουν για τα έξοδα και την ταλαιπωρία που έχω τραβήξει αυτά τα χρόνια αλλά και να με αποζημιώσουν για το ατύχημα που έπαθα και για της ήμερες που δεν μπορούσα να εργαστώ λόγο του ατυχήματος.
Μου είπε ότι αυτό δεν πρόκριτε ποτέ να γίνει .και το μόνο που θα κάνουν για εμένα είναι να πάω την μοτοσικλέτα μου να την επισκευάσουν.
Εγώ αρνήθηκα να την αφήσω και έφυγα για το σπίτι μου. Την δευτέρα 22/ 6/ 2009 κινούμε πια οριστικά με τον δικηγόρο μου να ζητήσω το δίκιο μου από την δικαιοσύνη.
Επίσης θα γίνει καταγγελία στην μοτοσικλετιστή ένωση καταναλωτών , και στον συνήγορο του πολίτη . θα ζητήσω να τιμωρηθείτε με την παραδειγματικά γιατί όχι μόνο κινδύνευσα εγώ και έπαθα ατύχημα αλλά μπορούσαν να εμπλακούν και άλλα διερχόμενα αυτοκίνητα με ανυπολόγιστες συνέπειες..
Επίσης το κείμενο αυτό μαζί με τις φωτογραφίες θα αναρτηθούν στο ιντερνέτ σε άλλα τα ελληνικά φόρουμ ώστε να αποτρέψουν τους μελλοντικούς αγοραστές να αγοράσουν της μοτοσικλέτες σας.
ήδη από τα προηγούμενα ημεηλ και της επικοινωνίες που έχω αναρτήσει στο ιντερνέτ πολλοί μοτοσικλετιστές έχουν γράψει τις περιπέτειες τους με διάφορα μοντέλα σας και την αντιμετώπιση που είχαν από την bmw Hellas όσο στης μοτοσικλέτες αλλά και στα αυτοκίνητα και με χαρά μας βλέπουμε ότι πολλοί την τελευταία στιγμή αποφάσισαν να μην αγοράσουν κάποιο από τα οχήματα σας ευχαριστώντας μας για την ενημέρωση στα προβλήματα που παρουσιάζουν στην Ελλάδα.
Είμαι και εγώ επιχηριματιας και αν οι υπάλληλοι μου φέρονταν στους πελάτες μου έτσι μπορεί να μην είχα το δικαίωμα να τους πετούσα στον καιάδα όπου έριχναν τα παιδιά τους οι σπαρτιάτες. αλλά θα είχαν φύγει με τις κλοτσιές. Φαίνετε ότι για να είναι ακόμα στης καρέκλες τους ότι συμφωνείτε με αυτά που κάνουν. Όποτε.
Έχω κάθε δικαίωμα να προστατεύω τους συνανθρώπους μου μελλοντικούς αγοραστές από το να αγοράσουν κάποιο οχήματα σας.

Θα ήθελα να ευχηθώ περάστηκα στον κ ανιτσελι για την υγεία του, το ίδιο βεβαία είχα πάθει και εγώ σε ελαφρότερη μορφή όταν τον Αύγουστο του 2007 έχοντας 3 μήνες την μοτοσικλέτα στην κατοχή μου έχοντας κινδυνευσει είδη 3 φορές να σκοτωθώ και πολλές φόρες με είχε αφήσει στο δρόμο, μου είπε ότι η μοτοσικλέτα δεν είχε τίποτα και δεν θα μου την αλαζανε με αποτέλεσμα από την στενοχώρια μου νοσηλευτικα με υπέρταση την οποία από τότε με υποχρεώνει να παίρνω για όλη μου την ζωή φάρμακα.
Πιστεύω ότι τα εκατοντάδες τηλεφωνήματα διαμαρτυρίας που τον υποχρέωσαν να λαμβάνει από τους δυσαρεστημένους πελάτες σας τον έφτασαν στην κατάσταση αυτή. Και πάλι περάστηκα του.

Θα έχετε νεοτέρα σύντομα από την ελληνική δικαιοσύνη.
Με μεγάλη μου λύπη που ξόδεψα χρήματα να αγοράσω κάποιο από τα αναξιόπιστα οχήματα σας
Ρούσσος Γεώργιος
0030 6977290361

Υγ. υπάρχει και ένα αστείο για τις bmw ..
To 99,9% των bmw που κατασκευάστηκαν τα τελευταία χρόνια είναι ακόμα στον δρόμο.. το 0,1% κατόρθωσαν να φτάσουν στον προορισμό τους χωρείς την οδική βοήθεια….
Attached Images
File Type: jpg SNC00051.jpg (86.9 KB, 100 views)
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 20-06-2009, 16:43
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Φίλε Γιώργο!

Καταρχήν θα ήθελα να σου εκφράσω τη συμπάθειά μου για την ταλαιπωρία που υφίστασαι με τα τυχόν προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου.
Κατά δεύτερον σου εύχομαι περαστικά και σιδερένιος για το ατύχημα το οποίο υπέστης.

Όπως καταλαβαίνεις, αδυνατώ να πάρω θέση στους ισχυρισμούς σου περί ελαττωματικής μοτοσυκλέτας από την στιγμή την οποία: α) εσύ ισχυρίζεσαι ότι ήταν ελαττωματική εξ αρχής. β) Η αντιπροσωπεία και τα πολλά και διάφορα εξουσιοδοτημένα της, τα οποία πολλάκις, κατά τα λεγόμενά σου, έχεις επισκεφθεί ισχυρίζονται ότι δεν υφίσταται πρόβλημα. γ) 'Εχεις πλέον (ίσως και με το δίκηο σου), διαλέξει τον δρόμο της δικαιοσύνης. δ) Δεν είμαι μηχανολόγος αλλά ούτε ήμουν και παρών στις επιμέρους συζητήσεις.
Οπωσδήποτε θα τοποθετηθώ, όταν με το καλό οι δικαστικές σου διαμάχες (που εύχομαι να είναι σύντομες και με αίσιο για σένα αποτέλεσμα) λάβουν τέλος.

Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ, προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
Άλλωστε στη σύντομη συνομιλία μας στην πρόσφατη έκθεση μοτοσυκλέτας σου είχαμε επιστήσει την προσοχή των γραφομένων σου. Ίσως δεν κατάλαβες ορισμένα πράγματα. Γι' αυτό, θα σε παρακαλέσω, από εδώ και στο εξής, να σέβεσαι τους υπολοίπους κατόχους BMW και συμφορουμίτες μας και να αποφεύγεις ειρωνικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σαν τον παραπάνω.

Όλοι συμπάσχουμε στο πρόβλημα του καθενός ξεχωριστά από εμάς αλλά δεν χρειάζεται να βιώνουμε τον μύθο της κοψονούρας αλεπούς.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 20-06-2009, 16:54
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων

Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ, προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
+1000
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 20-06-2009, 17:43
mjtir Ο/Η mjtir βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GS1200ADV
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 373
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Κυριοι τον ανθρωπο δεν τον γνωριζω προσωπικα.

Αν ομως ειναι ειλικρινης σε αυτα που περιγραφει , πιο πολυ με ενοχλει το γεγονος πως ακομα τρεχει παρα τα γραφομενα του περι BMW.

Αν συνεβαιναν σε εμας τι θα γραφαμε ?

Τι χαρακτηρισμους θα διναμε ?

Τουλαχιστον μην τον πετροβολαμε....

Εκτος αν ειναι τρελος ο ανθρωπος (γιατι κατι τετοιο υπονοειτε) οποτε παω πασο .

Last edited by mjtir; 20-06-2009 at 17:45.
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 20-06-2009, 18:16
georgekostas Ο/Η georgekostas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ιωαννινα
Μoto: BMW R1200 GSA
Μηνύματα: 5,680
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mjtir Εμφάνιση μηνυμάτων
Κυριοι τον ανθρωπο δεν τον γνωριζω προσωπικα.

Αν ομως ειναι ειλικρινης σε αυτα που περιγραφει , πιο πολυ με ενοχλει το γεγονος πως ακομα τρεχει παρα τα γραφομενα του περι BMW.

Αν συνεβαιναν σε εμας τι θα γραφαμε ?

Τι χαρακτηρισμους θα διναμε ?

Τουλαχιστον μην τον πετροβολαμε....

Εκτος αν ειναι τρελος ο ανθρωπος (γιατι κατι τετοιο υπονοειτε) οποτε παω πασο .
Δεν κατηγορουμε τον φιλο μας να τον βοηθησουμε και εμεις οπου μπορουμε και εχει 1000 δικια αλλα να μην τα γενικευουμε και να μην τα ισοπεδωνουμε ολα γιατι οπως ειπε και ο φιλος παραπανω εδω μεσα υπαρχουν εκατονταδες φιλοι της BMW που δεν εχουν προβληματα και κατα καποιο τροπο θα πρεπει να ημαστε λιγο προσεκτικοι στα γραφομενα μας.
Ευχομαι καλα ξεμπερδεματα στον φιλο και στο τελος να δικαιωθει...
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 20-06-2009, 18:36
S.T Ο/Η S.T βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: A
Μηνύματα: 820
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Ελεος πια.Δεν καταλαβαίνουν εκεί στην BMW πόσο κακό τους έχει κάνει αυτή η ιστορία .Ας του αλλάξουν επιτέλους την μηχανή να βρούν και οι δύο την ησυχία τους.
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 20-06-2009, 19:23
nek21 Ο/Η nek21 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: ΘΕΡΜΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R1200ADV
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο!

Καταρχήν θα ήθελα να σου εκφράσω τη συμπάθειά μου για την ταλαιπωρία που υφίστασαι με τα τυχόν προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου.
Κατά δεύτερον σου εύχομαι περαστικά και σιδερένιος για το ατύχημα το οποίο υπέστης.

Όπως καταλαβαίνεις, αδυνατώ να πάρω θέση στους ισχυρισμούς σου περί ελαττωματικής μοτοσυκλέτας από την στιγμή την οποία: α) εσύ ισχυρίζεσαι ότι ήταν ελαττωματική εξ αρχής. β) Η αντιπροσωπεία και τα πολλά και διάφορα εξουσιοδοτημένα της, τα οποία πολλάκις, κατά τα λεγόμενά σου, έχεις επισκεφθεί ισχυρίζονται ότι δεν υφίσταται πρόβλημα. γ) 'Εχεις πλέον (ίσως και με το δίκηο σου), διαλέξει τον δρόμο της δικαιοσύνης. δ) Δεν είμαι μηχανολόγος αλλά ούτε ήμουν και παρών στις επιμέρους συζητήσεις.
Οπωσδήποτε θα τοποθετηθώ, όταν με το καλό οι δικαστικές σου διαμάχες (που εύχομαι να είναι σύντομες και με αίσιο για σένα αποτέλεσμα) λάβουν τέλος.

Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ, προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
Άλλωστε στη σύντομη συνομιλία μας στην πρόσφατη έκθεση μοτοσυκλέτας σου είχαμε επιστήσει την προσοχή των γραφομένων σου. Ίσως δεν κατάλαβες ορισμένα πράγματα. Γι' αυτό, θα σε παρακαλέσω, από εδώ και στο εξής, να σέβεσαι τους υπολοίπους κατόχους BMW και συμφορουμίτες μας και να αποφεύγεις ειρωνικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σαν τον παραπάνω.

Όλοι συμπάσχουμε στο πρόβλημα του καθενός ξεχωριστά από εμάς αλλά δεν χρειάζεται να βιώνουμε τον μύθο της κοψονούρας αλεπούς.
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 20-06-2009, 19:28
skippybi Ο/Η skippybi βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Πάτρα
Μoto: BMW R 850 Roadster ή απλά ''Σουρτούκω''
Μηνύματα: 14,081
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο!

Καταρχήν θα ήθελα να σου εκφράσω τη συμπάθειά μου για την ταλαιπωρία που υφίστασαι με τα τυχόν προβλήματα της μοτοσυκλέτας σου.
Κατά δεύτερον σου εύχομαι περαστικά και σιδερένιος για το ατύχημα το οποίο υπέστης.

Όπως καταλαβαίνεις, αδυνατώ να πάρω θέση στους ισχυρισμούς σου περί ελαττωματικής μοτοσυκλέτας από την στιγμή την οποία: α) εσύ ισχυρίζεσαι ότι ήταν ελαττωματική εξ αρχής. β) Η αντιπροσωπεία και τα πολλά και διάφορα εξουσιοδοτημένα της, τα οποία πολλάκις, κατά τα λεγόμενά σου, έχεις επισκεφθεί ισχυρίζονται ότι δεν υφίσταται πρόβλημα. γ) 'Εχεις πλέον (ίσως και με το δίκηο σου), διαλέξει τον δρόμο της δικαιοσύνης. δ) Δεν είμαι μηχανολόγος αλλά ούτε ήμουν και παρών στις επιμέρους συζητήσεις.
Οπωσδήποτε θα τοποθετηθώ, όταν με το καλό οι δικαστικές σου διαμάχες (που εύχομαι να είναι σύντομες και με αίσιο για σένα αποτέλεσμα) λάβουν τέλος.

Εκείνο όμως που πρέπει να αντιληφθείς είναι ότι γενικεύσεις και αφορισμοί του τύπου: "ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW" που αφορούν και απευθύνονται στην πλειονότητα των μοτοσυκλετών που οδηγούμε οι περισσότεροι σ' αυτό εδώ το φόρουμ,προκαλούν το κοινό μας αίσθημα άν όχι μας προσβάλλουν.
Άλλωστε στη σύντομη συνομιλία μας στην πρόσφατη έκθεση μοτοσυκλέτας σου είχαμε επιστήσει την προσοχή των γραφομένων σου. Ίσως δεν κατάλαβες ορισμένα πράγματα. Γι' αυτό, θα σε παρακαλέσω, από εδώ και στο εξής, να σέβεσαι τους υπολοίπους κατόχους BMW και συμφορουμίτες μας και να αποφεύγεις ειρωνικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σαν τον παραπάνω.

Όλοι συμπάσχουμε στο πρόβλημα του καθενός ξεχωριστά από εμάς αλλά δεν χρειάζεται να βιώνουμε τον μύθο της κοψονούρας αλεπούς.
:sm5::sm5::sm5:
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 20-06-2009, 19:49
γιαγια αρκουδα Ο/Η γιαγια αρκουδα βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ν. φιλαδελφεια
Μoto: BMW K 1200 LT NEXUS 500 AX1 HONDA KABASAKI ZX636RR GSR600 SUZUKI
Μηνύματα: 396
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

1) διαχιριστεσ ειστε οτι ωρα θελετε με πετατε απο το φορουμ
2) δεν ειπα ποτε οτι θα κραταο το στομα μου κλιστο 49 χρωνια δεν το εκανα και δεν σκοπευο να αρχισο τωρα
3) γιατι προσβαλεστε εσεισ και δεν προσβαλονται απο την bmw ? σασ εβαλαν χερι οτι θα σας κοψουν την επιδοτιση που περνετε για τα εξοδα του φορουμ? ειστε περισοτερο ευεστιτοι εσεισ απο αυτουσ που κατασκευαζουν της bmw? παραξενο αυτο.......
4)εγο δεν αναφερα για κανεναν απο τα μελη του φορουμ τιποτα προσβλιτικο. ακομα και στο προιγουμενο φορουμ 5-6 απο εσας παρεξιγηθηκαν γιατι? αφου δεν απευθηνομε σε κανενα μελοσ ? δεν ειναι λιγο παραξενο?
5) επανω γραφει απλα GS FORUM δεν ειδα να γραφει πουθενα (forum μονο για καλα λογια για την bmw) αν το ειχα δει δεν θα εκανα ουτε καν ενγραφη.
6) σε μερικουσ απο εσας μπορει να χαιδευεται τα αυτια σας και τα ματια σας θελοντασ να ακουτε μονο καλα λογια για την bmw. μηποσ με αυτον τον τροπο θυγετε την νοιμοσυνη των υπολιπων μελων που θελουν να μαθενουν και τα καλα και τα κακα τησ bmw. μιποσ εσεις ειστε λαθοσ?

εσεισ εχετε την διαχηριση του φοροθμ και μπορειτε να τα σβησετε ολλα αλλα σε αλλα φορουμ που τουσ αρεση η αλιθεια θελουν να μαθενουν το τι γηνετε για να μην την πατισουν οποσ εγω.
οποτε αν δεν σας αρεση σβηστε τα ολλα δεν εχο προβλιμα υπαρχουν δοξα τον θεο πολλα φορουμ και πολυ κοσμος που διψαει για την αληθεια . αποστε τα προσοπικα μινιματα και τα τηλεφονα που δεχομε για να τουσ δοσο πλιροφοριεσ για το πως να κηνηθουν και με ποιον δικιγορο να κινηθουν δειχνει το οτι υπαρχει μεγαλο προβλημα. τορα αν καποιοι επαναπαυονται στησ δαυνες τοπυσ γιατι η δικια τουσ μοτο δεν εχει η εχει μικροπροβλιματα και κλινουν τα ματια και τα αυτια σε επισιμες ανακινοσεισ της ιδιας τησ bmw στον υπολιπο κοσμο.........
καλον υπνο παιδια δεν ξαναμιλαο να μην σασ ξυπνισο.

παρακαλω ακιροστε και την ενγαραφι μου στο φορουμ σας μην καταλαθος μπο και σας ξυπνισο......
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 20-06-2009, 19:55
stavrouliasp Ο/Η stavrouliasp βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 451
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΙΝΑΙ BMW

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgekostas Εμφάνιση μηνυμάτων
.....εδω μεσα υπαρχουν εκατονταδες φιλοι της BMW που δεν εχουν προβληματα.....

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να έχουν μαζευτεί τόσοι υπερτυχεροί εδώ μέσα...
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsbmwmoto, gsforum, gsmoto, moto, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΣΑΣ danaos Διάφορα 25 23-06-2009 14:52
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ R1200GS/GSA pepax66 Γενικά - Μοτοσυκλέτα 33 12-06-2009 18:51
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ FOOST Καλώς ήλθατε 25 10-06-2009 09:13
ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟ!!! PortoLeone Αστεία Video 8 09-06-2009 15:21
ΠΡΟΣΟΧΗ Χ 2 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Yπολογιστές - Διαδίκτυο - Consol - Games 6 22-01-2009 22:59


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:29.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!