GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Γενικά - Μοτοσυκλέτα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιό 20-11-2011, 11:03
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Νομιζω οτι αυτα που κανει η αντιπρωσωπεια ειναι εμπορικα τρικ .
Δεν ειναι τιποτα το 20 τις εκατο σε ενα ανταλακτικο π.χ φιλτρο λαδιου κερδισεις ενα ευρο.
Στην ουσια δεν τα κερδιζεις εκει επρεπε κανονικα να ειναι η τιμες και πιο κατω ......
Εγω δεν παω σε αντιπροσωπιες γιατι δεν με πειθουν .εχουν εναν ευρωπαικο αερα με αρωμα βαλκαν .....και το λεεω με καθε υπευθηνοτητα λογω ενασχολησης με το αντεικιμενο
Αυτη ειναι η γνωμη και εχω πει σε ενα προηγουμενο θεμα πρεπει να ταρακουνησουμε τα νερα γιατι εντελει ειμαστε ΠΟΛΛΟΙ εαν θελουμε να εχουμε αυτο που πρεπει στην τιμη που πρεπει και να διωξουμε τον λαθος επαγγελματια απο αναμεσα μας......πρεπει να κινηθουμε δραστικα γιατι τοσα χρονια εκμεταλευονται ολοι το ονειρακι μας που λεγεται ΜΗΧΑΝΗ
Ολα αυτα τα λεεω με καλη προθεση χωρις ιχνος αντιπαραθεσεις ειναι η προσωπικη μου γνωμη ευχαριστω

Με φιλικους χαιρετισμους
GEORGE PLOUMIDIS

Last edited by geopoumid; 20-11-2011 at 11:16.
Reply With Quote
  #32  
Παλιό 20-11-2011, 11:39
yiannis1987 Ο/Η yiannis1987 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: BMW R 1200 GS ADV
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geopoumid Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω οτι αυτα που κανει η αντιπρωσωπεια ειναι εμπορικα τρικ .
Δεν ειναι τιποτα το 20 τις εκατο σε ενα ανταλακτικο π.χ φιλτρο λαδιου κερδισεις ενα ευρο.
Στην ουσια δεν τα κερδιζεις εκει επρεπε κανονικα να ειναι η τιμες και πιο κατω ......
Εγω δεν παω σε αντιπροσωπιες γιατι δεν με πειθουν .εχουν εναν ευρωπαικο αερα με αρωμα βαλκαν .....και το λεεω με καθε υπευθηνοτητα λογω ενασχολησης με το αντεικιμενο
Αυτη ειναι η γνωμη και εχω πει σε ενα προηγουμενο θεμα πρεπει να ταρακουνησουμε τα νερα γιατι εντελει ειμαστε ΠΟΛΛΟΙ εαν θελουμε να εχουμε αυτο που πρεπει στην τιμη που πρεπει και να διωξουμε τον λαθος επαγγελματια απο αναμεσα μας......πρεπει να κινηθουμε δραστικα γιατι τοσα χρονια εκμεταλευονται ολοι το ονειρακι μας που λεγεται ΜΗΧΑΝΗ
Ολα αυτα τα λεεω με καλη προθεση χωρις ιχνος αντιπαραθεσεις ειναι η προσωπικη μου γνωμη ευχαριστω

Με φιλικους χαιρετισμους
GEORGE PLOUMIDIS
Γιωργο συμφωνω με οσα λες. Αλλα και μια εκπτωση της ταξεως 10-20 % ειναι μια καλη αρχη.Πλην ομως πιστευω οτι καλο θα ηταν να πηγαινουμε τα μηχανακια μας σε εξουσιοδοτημενους (ειδικα εφοσον ειμαστε εντος εγγυησης) - μπορει να κανω και λαθος ..απλα αυτοι απο την μερια τους εχουν την υποχρεωση να ειναι 150% επαγγελματιες, αρκετα καποιοι 'γνωστοι - αγνωστοι' μας υπερ-χρεωσαν και μας υπερ-κοστολογησαν ειτε στο service ειτε στα ανταλλακτικα ειτε σε οτιδηποτε αγορασαμε απο αυτους.
Γιαυτο ειναι υποχρεωση μας απο εδω μεσω αυτου του forum να τους καταγγελουμε ωστε να αναγκαστουν να συμμορφωθουν η αλλιως να σταματησουν την λειτουργια τους!

Last edited by yiannis1987; 20-11-2011 at 11:43.
Reply With Quote
  #33  
Παλιό 20-11-2011, 11:40
ckk Ο/Η ckk βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Εκάλη
Μoto: BMW R1200GS
Μηνύματα: 5,181
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Όσο συνεχίζουμε και κάνουμε τις εργασίες μόνοι μας, τόσο θα ρίχνουν τις τιμές ΤΟΥΣ.

Εμπορικό λάθος πρώτα από όλα, την στιγμή που ξέρουν ότι η M&S κάνει στο forum μεγαλύτερες εκπτώσεις. ΚΑΙ στις εργασίες ειδικότερα, που αυτοί δεν κάνουν. Πάνε δηλ. να μαζέψουν τα μέλη, που δεν μπορούν να πάνε στην M&S...

Καλό βέβαια για το forum μας.

Εγώ θα συνεχίζω να κάνω το 'μικρό' service με €40 αντί €180.

Reply With Quote
  #34  
Παλιό 20-11-2011, 11:42
yiannis1987 Ο/Η yiannis1987 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: BMW R 1200 GS ADV
Μηνύματα: 44
Thumbs up Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ckk Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο συνεχίζουμε και κάνουμε τις εργασίες μόνοι μας, τόσο θα ρίχνουν τις τιμές ΤΟΥΣ.

Εμπορικό λάθος πρώτα από όλα, την στιγμή που ξέρουν ότι η M&S κάνει στο forum μεγαλύτερες εκπτώσεις. ΚΑΙ στις εργασίες ειδικότερα, που αυτοί δεν κάνουν. Πάνε δηλ. να μαζέψουν τα μέλη, που δεν μπορούν να πάνε στην M&S...

Καλό βέβαια για το forum μας.

Εγώ θα συνεχίζω να κάνω το 'μικρό' service με €40 αντί €180.


Reply With Quote
  #35  
Παλιό 20-11-2011, 12:03
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο συμφωνω με οσα λες. Αλλα και μια εκπτωση της ταξεως 10-20 % ειναι μια καλη αρχη.Πλην ομως πιστευω οτι καλο θα ηταν να πηγαινουμε τα μηχανακια μας σε εξουσιοδοτημενους (ειδικα εφοσον ειμαστε εντος εγγυησης) - μπορει να κανω και λαθος ..απλα αυτοι απο την μερια τους εχουν την υποχρεωση να ειναι 150% επαγγελματιες, αρκετα καποιοι 'γνωστοι - αγνωστοι' μας υπερ-χρεωσαν και μας υπερ-κοστολογησαν ειτε στο service ειτε στα ανταλλακτικα ειτε σε οτιδηποτε αγορασαμε απο αυτους.
Γιαυτο ειναι υποχρεωση μας απο εδω μεσω αυτου του forum να τους καταγγελουμε ωστε να αναγκαστουν να συμμορφωθουν η αλλιως να σταματησουν την λειτουργια τους!
το ξερω αγαπητε φιλε οτι οταν την παρεις καινουργια πρεπει να πας απο εκει γιατι αλλιως δεν γινεται ...το μετα ομως?????
κοιτα βαζουν και χρονοδιαγραμα με τις ημερομηνιες γιατι?
πεφτει η δουλεια τον χειμωνα .....μετα θα ανοιξει και το 20% εφυγε......τι να κανουμε ομως???? ενα ωραιο στριμωγμα απο ολους και θα δεις μετα τι θα κανουν ..........
Reply With Quote
  #36  
Παλιό 20-11-2011, 12:05
yiannis1987 Ο/Η yiannis1987 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ATHENS
Μoto: BMW R 1200 GS ADV
Μηνύματα: 44
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geopoumid Εμφάνιση μηνυμάτων
το ξερω αγαπητε φιλε οτι οταν την παρεις καινουργια πρεπει να πας απο εκει γιατι αλλιως δεν γινεται ...το μετα ομως?????
κοιτα βαζουν και χρονοδιαγραμα με τις ημερομηνιες γιατι?
πεφτει η δουλεια τον χειμωνα .....μετα θα ανοιξει και το 20% εφυγε......τι να κανουμε ομως???? ενα ωραιο στριμωγμα απο ολους και θα δεις μετα τι θα κανουν ..........
ΣΩΣΤΟΣ !Oφειλουν να ριξουν αρκετο νερακι στο κρασι τους
Reply With Quote
  #37  
Παλιό 20-11-2011, 13:11
nyo_gs Ο/Η nyo_gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2011
Περιοχή: peristeri
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 60
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Reply With Quote
  #38  
Παλιό 20-11-2011, 17:12
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Capitain Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ και επαυξάνω... Απλά λόγω κρίσης μείωσαν τις τιμές και εν ολίγοις μας λένε ότι τόσο καιρό το 20% που μείωσαν τώρα πήγαινε στις πεινασμένες τσέπες τους... Και δε νομίζω να μπαίνουνε και μέσα ακόμα και τώρα...
Η πρώτη απάντηση του "γούστου" μου μετά τα τόσα γιούχου και μπράβο!

Ρε παίδες, ήθελα να ήξερα, τι παίρνετε και δεν μας δίνετε?

Εδώ βλέπετε ότι τριγύρω γίνεται πανικός, έχουμε μια αντιπροσωπεία η οποία χρεώνει ότι γουστάρει και κόβει κουστουμάκια σε χιλιάρικα για πλάκα για ότι συμβεί στις "γύρο-του-κόσμου" μηχανές που καβαλάμε (ας προσέχαμε), ήδη ένα εξ. συνεργείο έβαλε λουκέτο, ένα άλλο (προς τιμήν του) μας έχει κάνει deal, και έρχεται τώρα η μαμά να χρυσώσει το χάπι...
Βέβαια όπως είπε πρόσφατα σε δήλωση του ένας χρηματιστής στη Wall St ,αναφερόμενος στην Ελλάδα, δεν υπάρχει νόμος που να απαγορεύει να εκμεταλλεύεσαι τον ηλίθιο... οπότε...

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ προσωπικά σταμάτησα να τα σκάω για ψίλου-πήδημα και να τρέχω να φτιάξω το παραμικρό επι τόπου και να τα σκάω αντίστοιχα στα πανάκριβα ανταλλακτικά (made in slovakia και κλπ).
Μόνο για τα σοβαρά πλέον και μόνο εκεί που εμπιστεύομαι (ο νοοών νοείτω) σε εξουσιοδοτημένο.

Last edited by Kimwnas; 20-11-2011 at 17:15.
Reply With Quote
  #39  
Παλιό 20-11-2011, 17:51
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

Reply With Quote
  #40  
Παλιό 20-11-2011, 17:53
geopoumid Ο/Η geopoumid βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2011
Περιοχή: ΚΡΗΝΗ
Μoto: RAT BIKE
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή Απάντηση: ΠΡΟΣΦΟΡΑ της BMW Motorrad Hellas !

το ιδιο τρικακι κανανε και με τα κρανη πας πισω το παλιο σου κρανος και περνεις καινουργιο μειον 20% .
ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ σαν ειδος πολυτελειας βγαζουν και αυτοι ποσα βγαζουν και αντε να παρεις ενα κρανος σωστο να μην σπασεις το κεφαλι σου.Και στο τελος τα μετρας τα ξαναμετρας δεν βγαινεις και καταληγεις στην πιο φτηνη λυση.....ρε ξεφτιλες δεν θα παρω κουστουμακι αρμανι για χοροεσπεριδα και φιλανθρωπικο γκαλα , το κεφαλι μου θα βαλω μεσα να γουσταρω την βολτα μου......

Αντε καποιοι εχουν φραγκα η αλλοι τι γινετε ρε παιδια ??????
και εμεις τι κανουμε για τους υπολοιπους εεεε????????ρωταω τι κανουμε
????/
Συνεχιζουμε να χωνουμε σε ολους αυτους τους κερδοσκοπους???
Υπαρχουν λυσεις αρκει να ειμαστε πραγματικη παρεα αληθηνη..
και για μενα το 10% το 15% το περνω και σαν ιδιωτης .........η χοντρες εκπτωσεις μετρανε .....
Αυτες ειναι γνωμες δικες μου και συμπερασματα απο τα χρονια που ασχολουμε με το σπορ και μεσα και εξω παντα με καλη προθεση υπερ των γνησιων και ρομαντικων μοτοσυκλετιστων ..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέος Επικεφαλής της BMW Motorrad Hellas Strats Διάφορα 8 06-11-2011 23:30
1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ TDM HELLAS γιαγια αρκουδα Διάφορα 8 10-08-2010 19:57
Ευχές από την BMW Motorrad Hellas προς το φόρουμ μας .... ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 17 04-01-2010 21:34
ΒΜW HELLAS - Δελτίο τύπου ! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ανακοινώσεις 14 30-09-2009 13:20


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:31.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!