GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-04-2012, 06:54
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Πω πω βρε παιδιά, τι "σφαγή" είναι τούτη; Η παρέα αποδεκατίζεται ... κρίμα! Αλλά και τι να γίνει, οι αναποδιές συμβαίνουν. Ας είστε καλά, και θα γίνει το ποθούμενο.
  #2  
Παλιό 13-04-2012, 07:24
jimmis varda Ο/Η jimmis varda βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: ΒΑΡΔΑ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 636
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

  #3  
Παλιό 13-04-2012, 07:39
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από pepax66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μέσα στον πρωινό χαμό στην προβλήτα και όταν πάει ένας να πάρει πέντε διαμονητήρια δεν υπάρχει και κανένας τρελλός έλεγχος μετά σε κάθε μοναστήρι λέτε την αλήθεια και το επώνυμο του κομιστή.....

Όταν παρεις τηλέφωνο στο γραφείο προσκυνητών κάνε πρώτα την ερώτηση εάν θα στο αλλάξουν γιατί παίζει κάτι διαφορετικό τον τελευταίο καιρό.
Πέτρο, πέρυσι, το πρωί στις 06.00 που πήγαμε στην προβλήτα να παραλάβουμε τα διαμονητήριά μας, αν δε μ' απατά η μνήμη μου, δείχναμε στον υπέυθυνο την ταυτότητά μας, δίναμε τα 25 ευρώ, και τα παραλαμβάναμε. Ταπεινή μου άποψη, να ξεκινήσει ο fatsas από Αθήνα χωρίς διαμονητήριο, και με το πιθανότατο ρίσκο να μείνει απ' έξω ... δεν ξέρω, όχι. Προσωπικά τουλάχιστον δε θα το έκανα. Η άλλη παρακινδυνευμένη πιθανότητα, είναι να ανέβει Ουρανούπολη, να πάει στο τοπικό Γραφείο Προσκυνητών, να τσεκάρει αν τυχόν υπάρχουν ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής, και να μπει. Αλλά, κι αυτό σαν επιλογή, δεν ξέρω αν παίζει ακόμη, γιατί όταν έκανα εγώ αυτή την μέθοδο, ήταν το 1994!

Μια τελευταία λύση, που μου την είπε κάποιος, είναι να πάει στο τοπικό γραφείο προσκυνητών την 18/04, να ζητήσει το διαμονητήριό του που εξασφάλισε για την επομένη 19/04 (για τότε βρήκε κενό, και έκλεισε προσωρινά), και να μπει με το καραβάκι των 09:50 . Αλλά, κι αυτό δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει 100%.

Δεν ξέρω, προτιμώ να είμαστε 100% σίγουροι για όλους μας, γιατί είναι μεγάλο ταξίδι, να το κάνεις, και να γυρίσεις σπίτι σου άπραγος.

Last edited by Fuji; 13-04-2012 at 07:47.
  #4  
Παλιό 16-04-2012, 20:44
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Πέτρο, πέρυσι, το πρωί στις 06.00 που πήγαμε στην προβλήτα να παραλάβουμε τα διαμονητήριά μας, αν δε μ' απατά η μνήμη μου, δείχναμε στον υπέυθυνο την ταυτότητά μας, δίναμε τα 25 ευρώ, και τα παραλαμβάναμε. Ταπεινή μου άποψη, να ξεκινήσει ο fatsas από Αθήνα χωρίς διαμονητήριο, και με το πιθανότατο ρίσκο να μείνει απ' έξω ... δεν ξέρω, όχι. Προσωπικά τουλάχιστον δε θα το έκανα. Η άλλη παρακινδυνευμένη πιθανότητα, είναι να ανέβει Ουρανούπολη, να πάει στο τοπικό Γραφείο Προσκυνητών, να τσεκάρει αν τυχόν υπάρχουν ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής, και να μπει. Αλλά, κι αυτό σαν επιλογή, δεν ξέρω αν παίζει ακόμη, γιατί όταν έκανα εγώ αυτή την μέθοδο, ήταν το 1994!

.......
Δεν ξέρω, προτιμώ να είμαστε 100% σίγουροι για όλους μας, γιατί είναι μεγάλο ταξίδι, να το κάνεις, και να γυρίσεις σπίτι σου άπραγος.
Χριστός Ανέστη σε όλους!
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά ΑΝ δεν βρίσκεις ημερομηνία και έχεις ήδη ένα διαμονητήριο δεν το ακυρώνεις. Το έχουμε κάνει και έχω μια εμπειρία από προσκυνήματα. Στον προβλήτα το πρωί θα μοιραστουν καταστάσεις με τα ονόματα εσύ ζητάς το διαμονητηριό σου με το Α/Α της κατάστασης οπότε πας και λες στον υπάλληλο που είναι μέσα στο αυτοκίνητο (βαν ή αγροτικό) δώστε μου το 22, 34, 65 και 102 πολύ δύσκολα θα ζητήσει ή θα δει 4 ταυτότητες.........
Με το καλό να πάτε και σας εύχομαι να περάσετε όσο καλύτερα γίνεται.

Last edited by pepax66; 16-04-2012 at 20:49.
  #5  
Παλιό 13-04-2012, 07:43
jimmis varda Ο/Η jimmis varda βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2010
Περιοχή: ΒΑΡΔΑ
Μoto: GS 1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 636
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

και κατι αλλο νικο.....θα βρεθουμε πουθενα για καφε στο ταξιδι να ανεβουμε ολοι μαζι;;;;
  #6  
Παλιό 13-04-2012, 08:21
Fuji Ο/Η Fuji βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Βόλος - Σκόπελος
Μoto: BMW F650GS/DAKAR
Μηνύματα: 2,856
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimmis varda Εμφάνιση μηνυμάτων
και κατι αλλο νικο.....θα βρεθουμε πουθενα για καφε στο ταξιδι να ανεβουμε ολοι μαζι;;;;
Δημήτρη, μπράβο που το επισήμανες!

Παιδιά, φίλοι συμμετέχοντες. Η ταξιδιωτική εμπειρία όλων σας, που αναμφισβήτητα απέχει έτη φωτός από την ασήμαντη δική μου, θα αναλάβει να μας οργανώσει σε γκρουπάκια, ώστε να ανέβουμε παρέα, και με ασφάλεια.

Στο γκρουπ της 18/04, που θα φύγει από Αθήνα την Τρίτη 17/04, ένεκα λίγων ατόμων (7 πλέον ... ), θα πρότεινα να ταξιδέψετε μαζί. Αυτό επαφίεται στην επικοινωνία των παιδιών, δεδομένου πως γνωρίζονται, και θα το κανονίσουν με τον καλύτερο τρόπο.

Στο γκρουπ της 20/04 τώρα, το μεγάλο (σας φάγαμε στη στροφή 18άρηδες ), το γκρουπ των 4άρων Βολιωτών θα ξεκινήσει περίπου στις 13:30 (ένεκα επαγγελματικών υποχρεώσεων κάποιων της παρέας), θα συναντήσει τον Αργύρη (ARGI) στη Λάρισα, και στη συνέχεια κατά τις 14:30 ανηφορίζουμε η 5άδα προς Θεσ/κη. Οπότε, σε αυτή τη βάση, μπορούμε να δούμε αν μπορούμε να οργανωθούμε για μια συνάτηση με τους Αθηναίους φίλους που θα ανεβαίνουν. Και να συναντήσουμε και τους Θεσ/κείς, αν έχουν την υπομονή να μας περιμένουν.

Ας δούμε τι προθέσεις - προτάσεις υπάρχουν, να το οργανώσουμε.

Last edited by Fuji; 13-04-2012 at 08:33.
  #7  
Παλιό 13-04-2012, 08:59
Eftixis Ο/Η Eftixis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2010
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Μoto: R 1200 RT 2011 καλοτάξιδο
Μηνύματα: 5,159
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Νίκο καλημέρα χρόνια πολλά σχετικά με τα διαμονητήρια των παιδιών απο την Κρήτη δεν έχω κάνει κάτι θα πρέπει να τηλεφωνισω για όλους μας
Για επιβεβαίωση
Εμείς 06:30 κατεβένουμε απο το καράβι και είμαστε έτοιμοι για αναχώρηση
Αν κάποιοι αναχωρούν απο Αθήνα το πρωι να συντονιστουμε να ανέβουμε παρέα
Επειδή τα παιδια είναι άπειρα σε οδήγηση τέτοιων δρόμων θέλω να πηγαίνουμε χαλαρά
Ανάλογα το ποτέ θα ξεκινήσουν οι Αθηναίοι βλέπουμε και κάνουμε
Τέλος λόγω των ακύρωσαν αν υπάρχει δυνατότητα να μπούμε και εμείς στο καραβάκι των 09:30 διότι σκοπεύουμε να βόλτα δούμε προς Βουλγαρία μεριά
  #8  
Παλιό 13-04-2012, 12:13
ARGI Ο/Η ARGI βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: KARDITSA
Μoto: R 850 GS (Red Fat Lady!!!)
Μηνύματα: 9,816
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη, μπράβο που το επισήμανες!
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Fuji Εμφάνιση μηνυμάτων


Παιδιά, φίλοι συμμετέχοντες. Η ταξιδιωτική εμπειρία όλων σας, που αναμφισβήτητα απέχει έτη φωτός από την ασήμαντη δική μου, θα αναλάβει να μας οργανώσει σε γκρουπάκια, ώστε να ανέβουμε παρέα, και με ασφάλεια.


Στο γκρουπ της 18/04, που θα φύγει από Αθήνα την Τρίτη 17/04, ένεκα λίγων ατόμων (7 πλέον ... ), θα πρότεινα να ταξιδέψετε μαζί. Αυτό επαφίεται στην επικοινωνία των παιδιών, δεδομένου πως γνωρίζονται, και θα το κανονίσουν με τον καλύτερο τρόπο.



Στο γκρουπ της 20/04 τώρα, το μεγάλο (σας φάγαμε στη στροφή 18άρηδες ), το γκρουπ των 4άρων Βολιωτών θα ξεκινήσει περίπου στις 13:30 (ένεκα επαγγελματικών υποχρεώσεων κάποιων της παρέας), θα συναντήσει τον Αργύρη (ARGI) στη Λάρισα, και στη συνέχεια κατά τις 14:30 ανηφορίζουμε η 5άδα προς Θεσ/κη. Οπότε, σε αυτή τη βάση, μπορούμε να δούμε αν μπορούμε να οργανωθούμε για μια συνάτηση με τους Αθηναίους φίλους που θα ανεβαίνουν. Και να συναντήσουμε και τους Θεσ/κείς, αν έχουν την υπομονή να μας περιμένουν.



Ας δούμε τι προθέσεις - προτάσεις υπάρχουν, να το οργανώσουμε.


Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο καλημέρα χρόνια πολλά σχετικά με τα διαμονητήρια των παιδιών απο την Κρήτη δεν έχω κάνει κάτι θα πρέπει να τηλεφωνισω για όλους μας
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων

Για επιβεβαίωση

Εμείς 06:30 κατεβένουμε απο το καράβι και είμαστε έτοιμοι για αναχώρηση

Αν κάποιοι αναχωρούν απο Αθήνα το πρωι να συντονιστουμε να ανέβουμε παρέα
Επειδή τα παιδια είναι άπειρα σε οδήγηση τέτοιων δρόμων θέλω να πηγαίνουμε χαλαρά
Ανάλογα το ποτέ θα ξεκινήσουν οι Αθηναίοι βλέπουμε και κάνουμε
Τέλος λόγω των ακύρωσαν αν υπάρχει δυνατότητα να μπούμε και εμείς στο καραβάκι των 09:30 διότι σκοπεύουμε να βόλτα δούμε προς Βουλγαρία μεριά





Αν και δεν μπορώ να προγραμματίσω τίποτις ακόμη για το ταξίδι μου,
από Καρδίτσα προς Ουρανόπολη, μπορούμε π.χ να δώσουμε ένα μεγάλο ραντεβού στα Τέμπη στα παλιά διόδια, σε κάποια καφέ, κατά της 3.00 το μεσημεράκι, και μετά βουρ, πορεία για Αγιο Ορος, από Εγναντία, στροφή προς Ρεντίνα, Σταυρό και στην συνέχεια μέσα από μια όμορφη δασική πορεία, Ουρανόπολη....
  #9  
Παλιό 13-04-2012, 13:06
MARK Ο/Η MARK βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΡΕΘΥΜΝΟ
Μoto: GS 1200R ADVENTURE
Μηνύματα: 28,959
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Eftixis Εμφάνιση μηνυμάτων
Νίκο καλημέρα χρόνια πολλά σχετικά με τα διαμονητήρια των παιδιών απο την Κρήτη δεν έχω κάνει κάτι θα πρέπει να τηλεφωνισω για όλους μας
Για επιβεβαίωση
Εμείς 06:30 κατεβένουμε απο το καράβι και είμαστε έτοιμοι για αναχώρηση
Αν κάποιοι αναχωρούν απο Αθήνα το πρωι να συντονιστουμε να ανέβουμε παρέα
Επειδή τα παιδια είναι άπειρα σε οδήγηση τέτοιων δρόμων θέλω να πηγαίνουμε χαλαρά
Ανάλογα το ποτέ θα ξεκινήσουν οι Αθηναίοι βλέπουμε και κάνουμε
Τέλος λόγω των ακύρωσαν αν υπάρχει δυνατότητα να μπούμε και εμείς στο καραβάκι των 09:30 διότι σκοπεύουμε να βόλτα δούμε προς Βουλγαρία μεριά
Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να φύγετε με των 06:30 Ευτύχη.Με το θέμα αναχώρησης είχαμε πει με τον φίλο μου και τον Άκη να φύγουμε νωρίς για να πάμε σε κάτι συγγενείς του φίλου μου Λαμία αλλά οριστικά δεν ξέρουμε ακόμα το βλέπουμε.
Νίκο(Fuji)αν μπορείς φτιάξε την νέα κατάσταση να ενημερώσω την εταιρία.Αν δεν μπορείς οκ το βλέπω εγω.....
  #10  
Παλιό 13-04-2012, 12:57
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Άγιο Όρος - επίσκεψη του GSforum την άνοιξη!

Καλημέρα!!!


Μετά την αποχώρηση των 3 απο την ομάδα μας, kostakyriakos-φιλοςkostakyriako-thanoseod παρακαλουμε όπως πάρουμε την θέση τους με την έξοδο των 09:30



Ευχαριστω
Mark-Το νού σόυ
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
67 FIM Rally 2012 Bydgoszcz Poland 19 - 21 July 2012 nordkapp Info ταξιδιών εξωτερικού 0 14-12-2011 18:16
Hμερολογιο Pirelli, 2012! black_hawk Αυτοκίνητο 6 08-12-2011 09:47
Τα τέλη κυκλοφορίας για το 2012 moxor Χρήσιμα 11 31-10-2011 18:48
Νέο Μισθολόγιο ΔΥ για το έτος 2012 vpentza Ελλάδα 5 22-10-2011 10:36
ΔΕΗ: Ζητά αυξήσεις 30% για το 2012 MARK Επικαιρότητα 11 06-10-2011 22:32


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!