GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιό 25-11-2009, 10:48
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Βασίλη,
σε όσες εκδρομές μέχρι σήμερα έχω συμμετάσχει (και δεν είναι λίγες) σε διαβεβαιώ ότι σε καμμία δεν αφήσαμε κάποιο φίλο να γυρίσει μόνος του.
Υπήρξαν βέβαια φορές που κάποια μέλη για προσωπικούς τους λόγους (επαγγελματικοί λόγοι, οικογενειακές υποχρεώσεις, κλπ) είτε ήρθαν στην εκδρομή νωρίτερα, είτε αργότερα, είτε έφυγαν αργότερα ή και νωρίτερα. Πάντοτε όμως αυτό έγινε με προσωπική πρωτοβουλία των συμμετεχόντων επειδή δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το ομαδικό πρόγραμμα της εκδρομής.

Για το θέμα του "Λουτρακίου" που αναφέρεις, δεν το γνωρίζω, καθόσον όταν έγινε η συγκεκριμένη εκδρομή βρισκόμουν εκτός Ελλάδος (Κωνσταντινούπολη).

Αυτό που θέλω να σε διαβεβαιώσω είναι ότι σαν διαχείριση, καταβάλλουμε πάντοτε πολύ μεγάλη προσπάθεια ώστε οι εκδρομές που διοργανώνουμε να έχουν την μέγιστη οργάνωση και τον καλύτερο προγραμματισμό.

Από εκεί και πέρα, κανείς δεν γυρίζει μόνος του, εκτός και εάν το επιλέξει ο ίδιος!
Και όσον αφορά στην συγκεκριμένη εκδρομή που ανέβασε ο Σώτερ, σε διαβεβαιώ πως είναι έμπειρος οδηγός, με πολλάααα χιλιόμετρα στην πλάτη και με αυξημένο αίσθημα ευθύνης έναντι της ομάδας.

Ακολούθησε λοιπόν την εκδρομή χωρίς ενδοιασμούς και πρώτα ο Θεός, θα είναι άλλη μια επιτυχημένη εξόρμηση της παρέας μας!
  #62  
Παλιό 25-11-2009, 10:56
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
προς τί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός ??? οι έχοντες εμπειρία στην οργάνωση εκδρομών με πολλές συμμετοχές ας πάρουν τα ηνία της οργάνωσης και αυτής της εκδρομής.... δεν έχω πρόβλημα να εκθέσω δημόσια τον προβληματισμό μου και σας θυμίζω ότι όταν εγώ ρώτησα τί ώρα σκοπεύουμε να γυρίσουμε με παρακίνησαν να γυρίσω μόνος..... ειλικρινά δεν με ενθουσίασε σαν ιδέα γιατί και στο Λουτράκι όλοι μαζί ξεκινήσαμε να γυρίζουμε και μετά τις καθιερωμένες φωτό ο καθένας τότε και μόνο τότε αποφάσισε το δρόμο που θα ακολουθήσει για τα τελευταία 80 χλμ......
Ζητάω μόνο καλύτερη οργάνωση και τίποτε άλλο, εγώ είμαι "νέος" στις συμμετοχές σε μοτο-εκδρομές και νιώθω ανασφάλεια να μην ξέρω ακριβώς τί θα γίνει...
και αν κάποιοι δεν έχουν την ίδια άποψη με εμένα... ε δεν έγινε και τίποτε....δεν λύνουμε το Κυπριακό και μούτρα δεν κάνω σε κανένα επειδή με αντιμετωπίζουν απότομα, και ούτε σκοπεύω να αλλάξω τη συμπεριφορά μου απέναντι σε οποιονδήποτε και σαφώς αναμένω το ίδιο εφόσον μιλάω δημόσια...
Tι λες ωρέ Βασίλη ?? Ποιος σου μήλισε απότομα ? μας είπες τι ώρα θέλεις να είσαι πίσω? Την εκδρομή την οργάνωσα εγώ και σιγά, τι οργάνωση που ζητάς από μια μονοήμερη? αν διαβάσεις όλα τα ποσταρίσματα θα καταλάβεις πως ο GeorgeP θα είναι μπροστά και θα οδηγεί, θέλει μυαλό για να καταλάβεις πως το πήγαινε είναι περίπου 4 ώρες με καφέ τσιγάρο βενζίνη κλπ? και άλλες τόσες ο γυρισμός ? με ενδοιάμεσο το φαγητό χαβαλέ κλπ,δηλαδή το νορίτερο επίστροφή στην Αθήνα στις 19:00, τι σου έιπα που δεν σου άρεσε ? Και τέλος γιατί να σε αντιμετωπίσω απότομα ? μου έχεις κάνει κάτι? πλυν από την καλή ?
  #63  
Παλιό 25-11-2009, 11:20
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
προς τί το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός ??? οι έχοντες εμπειρία στην οργάνωση εκδρομών με πολλές συμμετοχές ας πάρουν τα ηνία της οργάνωσης και αυτής της εκδρομής.... δεν έχω πρόβλημα να εκθέσω δημόσια τον προβληματισμό μου και σας θυμίζω ότι όταν εγώ ρώτησα τί ώρα σκοπεύουμε να γυρίσουμε με παρακίνησαν να γυρίσω μόνος..... ειλικρινά δεν με ενθουσίασε σαν ιδέα γιατί και στο Λουτράκι όλοι μαζί ξεκινήσαμε να γυρίζουμε και μετά τις καθιερωμένες φωτό ο καθένας τότε και μόνο τότε αποφάσισε το δρόμο που θα ακολουθήσει για τα τελευταία 80 χλμ......
Ζητάω μόνο καλύτερη οργάνωση και τίποτε άλλο, εγώ είμαι "νέος" στις συμμετοχές σε μοτο-εκδρομές και νιώθω ανασφάλεια να μην ξέρω ακριβώς τί θα γίνει...
και αν κάποιοι δεν έχουν την ίδια άποψη με εμένα... ε δεν έγινε και τίποτε....δεν λύνουμε το Κυπριακό και μούτρα δεν κάνω σε κανένα επειδή με αντιμετωπίζουν απότομα, και ούτε σκοπεύω να αλλάξω τη συμπεριφορά μου απέναντι σε οποιονδήποτε και σαφώς αναμένω το ίδιο εφόσον μιλάω δημόσια...



Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Tι λες ωρέ Βασίλη ?? Ποιος σου μήλισε απότομα ? μας είπες τι ώρα θέλεις να είσαι πίσω? Την εκδρομή την οργάνωσα εγώ και σιγά, τι οργάνωση που ζητάς από μια μονοήμερη? αν διαβάσεις όλα τα ποσταρίσματα θα καταλάβεις πως ο GeorgeP θα είναι μπροστά και θα οδηγεί, θέλει μυαλό για να καταλάβεις πως το πήγαινε είναι περίπου 4 ώρες με καφέ τσιγάρο βενζίνη κλπ? και άλλες τόσες ο γυρισμός ? με ενδοιάμεσο το φαγητό χαβαλέ κλπ,δηλαδή το νορίτερο επίστροφή στην Αθήνα στις 19:00, τι σου έιπα που δεν σου άρεσε ? Και τέλος γιατί να σε αντιμετωπίσω απότομα ? μου έχεις κάνει κάτι? πλυν από την καλή ?
Αρχοντες του σκοτους και της μοτοσυκλετας, ''αφηστε τα μιση και πιαστε το γ.......ι'' εεεεεεεε το τιμονι ηθελα να πω!!!!!!

Σωτηριε, που σωτηρία να μην εχεις και να σου κατσικωθει ο ουρανος στο κεφάλι, κατσε και σκεψου ¨η και συσκεψου με άλλους λιγοτερο ¨η περισσότερο εμπειρους (2-3 μυαλα ειναι παντα καλλυτερα απο ενα) και βγάλε το προγραμμα! Μετα δημοσιοποιησε το!!! Πρέπει να γινει μεχρι αυριο το αργοτερο καλε μου φίλε!!! Πρέπει να ξερουμε ολοι οχι τοσο το τι ωρα θα γυρισουμε αλλα το τι ωρα θα ξεκινησουμε, το που θα σταματησουμε, που θα φαμε και που επιπλεον θα παμε περαν του προορισμου!!!

Και όπως πάντα ειμαι/ειμαστε ΟΛΟΙ στην διαθεση σου ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ χρειαστεις βοηθεια!!!

Ο γυρος του Παρνωνα ειναι μια εκδρομη που ειτε μονοημερη γινει (την εχω κανει απειρες φορες απο τοτε που ειχα το XLS 500 και οι δρόμοι ηταν χωματα), ειτε με διανυκτερευση/εις θα μεινει σε όλους αξεχαστη!! Και να ειστε σιγουροι οτι θα...............ξαναπαμε!!!!!

Παληκαρια να ξερετε, Λαος ενωμενος ποτε νικημενος που ελεγαν παλια (πιο παλια απο μενα)!!! Αντε μπράβο!!!!
  #64  
Παλιό 25-11-2009, 12:23
soter3gm Ο/Η soter3gm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2009
Περιοχή: Αιγάλεω R1100 RT
Μoto: R1100RT
Μηνύματα: 1,040
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Μετά από από διάφορους προβλιματισμούς μου και όριμη σκέψη ε΄γω παιδες αποχορώ από την εκδρομή όποιος θέλει να την κάνει και για όσες μέρες θέλει, συγνώμη σε όσους προσδοκούσαν την βόλτα αυτή, αλλά προέκηψαν άλλα θέματα
Ευχαριστώ.
  #65  
Παλιό 25-11-2009, 13:31
pepax66 Ο/Η pepax66 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νίκαια
Μoto: ΘΥΜΑ ΚΡΙΣΗΣ
Μηνύματα: 2,021
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

  #66  
Παλιό 25-11-2009, 13:32
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

..................................................
  #67  
Παλιό 25-11-2009, 14:22
essel Ο/Η essel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 1,446
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Για το θέμα του "Λουτρακίου" που αναφέρεις, δεν το γνωρίζω, καθόσον όταν έγινε η συγκεκριμένη εκδρομή βρισκόμουν εκτός Ελλάδος (Κωνσταντινούπολη).
Μήπως να μαθαίναμε και εμείς τι θέμα υπάρχει για το Λουτράκι μιάς και συμμετείχα και εγώ?
  #68  
Παλιό 25-11-2009, 15:10
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από soter3gm Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από από διάφορους προβλιματισμούς μου και όριμη σκέψη ε΄γω παιδες αποχορώ από την εκδρομή όποιος θέλει να την κάνει και για όσες μέρες θέλει, συγνώμη σε όσους προσδοκούσαν την βόλτα αυτή, αλλά προέκηψαν άλλα θέματα
Ευχαριστώ.
Ο Σωτηρης αποχωρισε!!

Ποιοι άλλοι ειναι διαθεσιμοι ωστε να πραγματοποιηθεί η ΗΜΕΡΗΣΙΑ εκδρομη?????
Να το δηλωσουν τωρα παρακαλω!!!!
Δεν με ενδιαφερει αν ειναι ενας, δυο ¨η 102!! Δεν με ενδιαφερει αν καποιοι θελουν να διανυκτερευσουν 1,2 ημερες! Δικα τους ειναι τα λεφτά και δικαιωμα τους!! Δεν με ενδιαφερει αν θα γυρισω - ¨η και παω - μονος μου, ο μοτοσυκλετισμός εχει μεγάλες δοσεις μοναξιάς!! Εξ άλλου μονος μου ταξιδευα στην Ευρωπη γραφοντας χιλιαδες κμ, δεν θα κολλησω στα 500-600 του Σ/Κ! ''Ειμαι ενας φτωχος και μονος cowboy''........ για όσους θυμουνται
Θα δω τις συμμετοχες και σε συννενοηση με τον Αρκας (ειτε ερθει ειτε οχι, την βοηθεια του θα ζητησω, ως πιο εμπειρου σε τετοια θεματα, και ξερω οτι θα μου την προσφερει!) θα ποσταρω αυριο το βραδυ το προγραμμα (που θα συναντηθουμε, που θα σταματησουμε για καφε, πορεία, προορισμο, επιστροφη). Η γνωση του αριθμου των συμετεχόντων ειναι απαραιτητη διότι άλλα προγραμματιζεις για 2 ατομα κι αλλα για 10!!!

Αναμενω!!!!!

Και να μην το ξεχασω, διανυκτερευση στα Τζιτζινα για όσους θέλουν εδω: http://www.tsintzina.gr/

στο επισυναπτόμενο αποψη των Τζιτζινων!!
Attached Images
File Type: jpg photo_tzitzina.jpg (88.1 KB, 10 views)

Last edited by GeorgeP; 25-11-2009 at 15:20.
  #69  
Παλιό 25-11-2009, 15:18
aeriko Ο/Η aeriko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,585
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από essel Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως να μαθαίναμε και εμείς τι θέμα υπάρχει για το Λουτράκι μιάς και συμμετείχα και εγώ?
Στέλιο νομίζω τίποτα το ιδιαίτερο, όλα ήταν άψογα
  #70  
Παλιό 25-11-2009, 15:26
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Κοσμάς 29/11/09

Η δική μου γνώμη για μια όμορφη βόλτα που φαίνεται οτι ακυρώθηκε (και δεν λύθηκε το θέμα επειδή κάποιος θα πάρει τη θέση του Σωτήρη, απλά τακτοποιήθηκε):
Θα πρέπει κάθε φορά να σεβόμαστε τον κόπο και το άγχος όποιου διοργανώνει κάτι, είτε πρόκειται για πολυήμερο ταξίδι είτε για βραδυνή σουβλακοσυνάντηση. Δυό πράγματα ζητάει εξάλλου: καλή παρέα και καλή διάθεση. Συμβουλές, γνώμες, διευκρινήσεις, αλλαγές κλπ όχι μόνο είναι καλοδεχούμενες κάθε φορά αλλά και επιβάλλονται. Επιβάλλεται όμως και να γίνονται με τέτοιο τρόπο που να μην "ξενερώνουν" όποιον κατέθεσε την αρχική ιδέα, ούτε να ενοχλούν όποιον θέλει να διαφοροποιηθεί σε κάτι.
Επίσης απαραίτητη προυπόθεση σε κάθε επικοινωνία μας, ακριβώς επειδή γίνεται γραπτά και καραδοκεί η παρεξήγηση, είναι η ευγένεια. Πράγματα που στον προφορικό λόγο θα δημιουργούσαν χαμόγελο, στο γραπτό με ένα κόμμα μπρός πίσω ή μια λέξη άστοχη μπορούν να δημιουργήσουν παρεξήγηση.
Τα μεγάλα παιδιά δεν έχουν πρόβλημα τότε να σηκώσουν το τηλέφωνο, να στείλουν ένα mail, ένα πμ, ή τέλος πάντων να βρουν τρόπο να δώσουν λύση...
Νομίζω πως όλοι είμαστε στο συγκεκριμένο φόρουμ από αγάπη στο μοτοσυκλετισμό και την καλή παρέα, ασχέτως επαγγέλματος, ηλικίας και μάρκας μοτοσυκλέτας.
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Χρόνια πολλά στους Ανάργυρος, Δαμιανός, Κοσμάς, Μαυρίκιος !!!!!!!!! riko46 Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον) 4 01-07-2009 11:15


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:41.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!