GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 05-03-2010, 10:13
wet & dirty Ο/Η wet & dirty βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: athens
Μoto: R1200GS ADVENTURE & UNIVEGA ALPINA HT-550
Μηνύματα: 2,942
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Και φυσικα απο ολα αυτα τα μερη που αναφερεις (μην τυχον και δεν δεις τα Σπηλαια) θα συνεχισεις νοτια προς Ταιναρο και αφου χαζεψεις την παραλια του Μαρμαρίου (η μοναδικη με αμμο στην Μανη) και πιεις ησυχο καφε στο Πορτο Καγιο θα στριψεις αριστερα προς Λαγια, Κοκκάλα, Δρυμος, Νυφι, Φλομοχωρι! Στο τελευταιο κανε μια στάση και ρωτα στο καφενειο του χωριου απο που πανε στην παραλια της Χαλικιας!!! Και σαν φτασεις εκει στην παραλια (φωτο)ειμαι σιγουρος οτι θα σε συναντησω το καλοκαιρι, γιατι τετοια νερα και τετοια ησυχια (ακομη και τον Αυγουστο) δεν θα εχεις ματασυναντησει!! Αν ειναι ανοικτη η ταβερνα ''πανω στο Κυμοθάλλασο'' εκει στην Χαλικια κατσε να φας!! Αγνοησε την τιμη του ψαριου γιατι δεν ειναι παλιοτερο του πρωινου της ημερας που θα πας!!!
Καθως γυρνας προς Αρεοπολη - μεσα απο το Φλομοχωρι, δεν χρειαζεται να γυρισεις πισω) - στασου λιγο πριν την διασταυρωση για Κοτρωνα, κατεβα και σβησε την μοτοσυκλετα! Αφουκρασου την ησυχια και θαυμασε την θεα του χωριου με τους διδυμους πυργους (Φλομοχωρι). Αυτη η θεα θα σε κανει να τραβηξεις ενα φιλμ φωτογραφιες!!!

Το καλυτερο ξενοδοχειο της περιοχης ειναι μακραν το Κυριμάϊ (KYRIMAI hotel) στον Γερολιμενα! Aν εισαι με την κοπελια σου (συζυγος, γκομενα, φιλη δεν εχει σημασια) ΜΗΝ πας αλλου!!! Θα με θυμηθείς!!! Αξιζει μεχρι τελευταιο σεντ η τσιμπημενη τιμη του!!! Μονο βιασου, γιατι δεν βρισκεις ευκολα δωματια!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!!


τα ειπες ολα!!!!
Reply With Quote
  #12  
Παλιό 05-03-2010, 10:28
kifinas Ο/Η kifinas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Kifissia
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Το καλυτερο ξενοδοχειο της περιοχης ειναι μακραν το Κυριμάϊ (KYRIMAI hotel) στον Γερολιμενα! Aν εισαι με την κοπελια σου (συζυγος, γκομενα, φιλη δεν εχει σημασια) ΜΗΝ πας αλλου!!! Θα με θυμηθείς!!! Αξιζει μεχρι τελευταιο σεντ η τσιμπημενη τιμη του!!! Μονο βιασου, γιατι δεν βρισκεις ευκολα δωματια!!!

Ελπιζω να σε βοηθησα!!![/QUOTE]


Όντως! Είχα μείνει πέρσι 28/10 και απλά δε παίζεται!
Reply With Quote
  #13  
Παλιό 05-03-2010, 21:27
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Παιδιά μαζευτείτε να πάμε παρέα....
Reply With Quote
  #14  
Παλιό 06-03-2010, 18:08
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Φίλε μου είδα αργά το ποστάρισμά σου και είμαι σίγουρος οτι ο GeorgeP σου έδωσε τις καλύτερες πληροφορίες!
Να προσθέσω τις δικές μου εμπειρίες από πρόσφατη επίσκεψη το Πάσχα πριν 3 χρόνια.
Έκανα τη διαδρομή που θέλεις και έχω να θυμάμαι μόνο υπέροχες εικόνες και φανταστικά τοπία. Το Ταίναρο πολύ όμορφο και έχει ουζερί και όμορφες ψαροταβέρνες και στο δεξί και στο αριστερό χέρι όπως πλησιάζεις το φάρο.
Το Κυρίμαι πανέμορφο ξενοδοχείο αν και πανάκριβο (παλιό εργοστάσιο συσκευασίας ορτυκιών). Εγώ προτίμησα το , ,, και έμεινα ενθουσιασμένος! Δες στο site το ξενώνα και θα καταλάβεις! πολύ καλή φιλοξενία, πανέμορφα δωμάτια. Πάνω στο λόφο του ξενώνα υπάρχει παλιός οικισμός εύκολα προσβάσιμος με τα πόδια και θέα όλο τον κόλπο. Η αρεόπολις πανέμορφη και ο κόσμος ζεστός. Μην παραλείψεις τους πύργους της Βάθειας με τη θέα να σου κόβει την ανάσα!
Ιδανική εξόρμηση για "μελλοθάνατους", θα σας μείνει αξέχαστη
Προς GeorgeP: κανόνισε μια εξόρμηση και θα ακολουθήσουν πολλοί!!
Reply With Quote
  #15  
Παλιό 08-03-2010, 12:48
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
.....................................................................................
Προς GeorgeP: κανόνισε μια εξόρμηση και θα ακολουθήσουν πολλοί!!
Λες εεεε????
Αλλα οχι τωρα Νοτη, τωρα ειναι του ''Michael Chatzilias'' οπου θα πρέπει να ακολουθησουν επισης πολλοί!!!

Αν κανονιστει η συγκεκριμενη μπορει να την κανω μονοημερη εγω!!!! Θα δουμε!!
Reply With Quote
  #16  
Παλιό 08-03-2010, 12:54
bill 800gs Ο/Η bill 800gs βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2010
Περιοχή: ΛΟΥΤΡΑΚΙ
Μoto: BMW F800GS - YAMAPA WR 250
Μηνύματα: 664
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Αν κανονισετε κιεγω μεσα παιδια για μονοημερη,(μονο να μην δουλευω).
Μεχρι Γυθειο εχω παει, αποτι γραφετε οι ομορφιες ειναι πιο κατω
Reply With Quote
  #17  
Παλιό 08-03-2010, 14:12
Michael Chatzilias Ο/Η Michael Chatzilias βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Αθήνα, Μετς
Μoto: Έμεινα χωρίς μηχανή...
Μηνύματα: 1,603
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Παιδιά δεν έχει σημασία ποιός την κανονίζει - χαίρομαι αν μπορούμε να πάμε παρέα!!

Μου είναι δύσκολο για μονοήμερη όμως μέσα, πάμε μονοήμερη εάν 2 μέρες δεν μπορούμε. Το πολύ πολύ να μείνω εκεί εγώ.

Κανονίστε παιδιά ημερομηνίες!
Reply With Quote
  #18  
Παλιό 09-03-2010, 11:08
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά δεν έχει σημασία ποιός την κανονίζει - χαίρομαι αν μπορούμε να πάμε παρέα!!

Μου είναι δύσκολο για μονοήμερη όμως μέσα, πάμε μονοήμερη εάν 2 μέρες δεν μπορούμε. Το πολύ πολύ να μείνω εκεί εγώ.

Κανονίστε παιδιά ημερομηνίες!
Ναι εχεις δικιο, 300κμ μεχρι την Αρεοπολη απο Αθηνα συν τα 80-90 που ειναι ο γυρος τηςΛακωνιας (συνολο πηγαινε-ελα Αθηνα 690κμ) ειναι κομματακι δυσκολο!!

Ασε να το σκεφτω/ούμε λιγο ¨η πολυ και θα τα ξαναπουμε!!!!
Το προβλημα μου ειναι η δουλεια μου που λογω της φυσης και της παραφύσης της με πηδ...ει παραφυσην και δεν μπορω να προγραμματισω τιποτε σε βαθος χρόνου!!
Reply With Quote
  #19  
Παλιό 09-03-2010, 11:47
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Γιώργο επειδή από την πολύ δουλειά έχουμε πάθει όλοι το κάτι τις μας, μην αρχίζουμε να σκεφτόμαστε και παρά φύσιν! Το να κάνουμε το γύρο της Μάνης μονοήμερο, δεν αξίζει !!
Ο σκοπός της συγκεκριμένης βόλτας είναι να απολαύσουμε τα μέρη και τη φύση. Θέλουμε τουλάχιστον ένα διήμερο για να απολαύσουμε τα βασικά..
Ανοιξη (τέλη Μάη πχ) η καλύτερη εποχή για εκεί κάτω, αλλιώς μετά θα μας ψήσει η ζέστη και θα χορτάσει το μάτι μας ξεραίλα!
Reply With Quote
  #20  
Παλιό 09-03-2010, 11:55
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Πύργος Διρού

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά δεν έχει σημασία ποιός την κανονίζει - χαίρομαι αν μπορούμε να πάμε παρέα!!

Μου είναι δύσκολο για μονοήμερη όμως μέσα, πάμε μονοήμερη εάν 2 μέρες δεν μπορούμε. Το πολύ πολύ να μείνω εκεί εγώ.

Κανονίστε παιδιά ημερομηνίες!
Αν σκοπεύεις να κάνεις ένα ρομαντικό ταξίδι στη Μάνη φίλε μου με την μέλλουσα γυναίκα σου κάντο δίχως άλλη σκέψη! (και κατά τη γνώμη μου συνήθως είναι καλύτερα όταν δεν ακολουθείς άλλους 20 και δεν έχεις καθορισμένο πρόγραμμα! )
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Πεμπτη 15 Απριλίου 2010 !!! gsmaniac Μια καλημέρα είναι αυτή 68 16-04-2010 06:17
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Τεταρτη 14 Απριλίου 2010 !!! gsmaniac Μια καλημέρα είναι αυτή 64 15-04-2010 07:17
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Τρίτη 13 Απριλίου 2010 !!! EOD-K9 Μια καλημέρα είναι αυτή 84 14-04-2010 03:26
Καλημέρες, καλησπέρες & καληνύχτες - Δευτέρα 12 Απριλίου 2010 !!! ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Μια καλημέρα είναι αυτή 143 13-04-2010 04:55


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:54.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!