GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Ελλάδα και Κόσμος > Επικαιρότητα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 02-07-2012, 18:37
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ...κακών νέων συνέχεια.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από stukas Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ρε φιλε-δεν εννοω εσενα ΓιωργοΠ εδω-περιουσια σου ειναι,βαλτη κ στον #### σου στην τελικη-ολοι καπου θα βρουμε να μεινουμε...Εγω ο κακομοιρης σαν ενοικιαστης τι φταιω απο τι στιγμη που ειμαι ενταξει,αντε ας πουμε σχεδον ενταξει στις υποχρεωσεις μου απεναντι στον ιδιοκτητη,να μου ζηταει καθε χρονο +ποσο% αυξηση επειδη ειναι `νομιμη`οταν εγω φερ`ειπειν εχω -15~-20% στο εισοδημα μου κ θα πρεπει να κανω συνεχεια διαπραγματευσεις,λες κ δεν εχω αλλη δουλεια να σχολουμαι με τον `εισοδηματια`,αντι να δειχνει καλη θεληση λες κ δεν βλεπει τι γινεται γυρω του.Ενταξει αμα κ εγω ειμαι μ@λ@κ@ς κ δεν ψαχνω για καπου αλλου-οπως κ κανω-ας με παει δικαστικα,εχεις δικιο...Αλλα ελεος πια κ ορισμενοι ιδιοκτητες,νοοτροπια χαλιφη..Ε,τοτε ρε μεγαλε βαλτο στο πατο σου,γι`αυτο κ βλεπεις παντου ενοικιαστηρια τοσο καιρο για τα ιδια διαμερισματα,νομιζουν οτι σου νοικιαζουν κανα Ταζ Μαχαλ να μεινεις...Οσο για τον `ταξιδιωτη` δε μου αρεσε καθολου ο τροπος του-γι`αυτο κ εφαγα τις πατατες κ αφησα το κρεας...Αυτα με απλα λογια κ χωρις πολλες αναλυσεις.Φιλικα,stukas...
Γιατι να μην σου/μου κανει και 300% αυξηση αν θελει? δικο του χαλιφατο ειναι και οπως λες κι εσυ ας το βαλει και στον π@το του αν θελει.....αλλα ειναι δικο του, ειτε εισαι ενταξει στις υποχρεωσεις σου ειτε οχι.......

Οσο για τις παραλογες αυξησεις των ιδιοκτητων ΝΑΙ εχει δικιο αλλα, οταν υπηρχαν ανθρωποι να δωσουν το +20 - +300% γιατι να κρατησει εσενα/εμενα τον κακομοιρη μεσα στο χαλιφατο του?
Μην ξεχνας οτι επι 22 χρονια υπηρχαν ''ενοικιαστες'' των τραπεζων που επαιρναν δανεια για 25 και 30 χρονια και πληρωνανε δοσεις,δλδ νοικι, της ταξης των 800 και 1000ε μετα το περας τις επιδοτησης ενοικιου (και παραπανω αν ηταν σε καμια Κηφισια-Διονυσο-Εκαλη) για σπιτι 100τ,μ για να μην πληρωνουν νοικι 600-700ε στον παραλογο ιδιοκτητη! Με την ελπιδα, το υπογραμμιζω αυτο, να γινει δικο τους μετα το περας των δοσεων..... οπου το συνολο της πληρωμης θα ητο η διπλασια αξια του σπιτιου οταν το αγορασαν και η αξια του σπιτιου στο μισο της αξιας αγορας του στην εξωφληση του. Και μην μου πεις εσυ ¨η κανεις αλλος οτι τα σπιτια ανεβαινουν διοτι αυτο συνεβαινε στην προ ευρο εποχη, τοτε που οι υποτιμησεις της δρχ ηταν καθε 5 χρονια και μια και ο πληθωρισμος στο 22%.

Σημερα καποιοι απο αυτους αυτοκτονουν οταν παει η Τραπεζα να τους κανει εξωση......ΓΙΑΤΙ? Δεν θα τους εκανε εξωση ο ιδιοκτητης αν δεν πληρωναν το νοικι τους που εκ των πραγματων δεν θα ειχαν να πληρωσουν?
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 02-07-2012, 19:08
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: ...κακών νέων συνέχεια.....

Γιώργη, το link που ψάχνεις........

http://www.gsforum.gr/Επικαιρότητα-4...τος-31765/
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 02-07-2012, 19:18
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: ...κακών νέων συνέχεια.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από vpentza Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργη, το link που ψάχνεις........

http://www.gsforum.gr/Επικαιρότητα-4...τος-31765/
thanks
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 02-07-2012, 19:54
stukas Ο/Η stukas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: athens
Μoto: 1200 adv 07
Μηνύματα: 293
Προεπιλογή Απάντηση: ...κακών νέων συνέχεια.....

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι να μην σου/μου κανει και 300% αυξηση αν θελει? δικο του χαλιφατο ειναι και οπως λες κι εσυ ας το βαλει και στον π@το του αν θελει.....αλλα ειναι δικο του, ειτε εισαι ενταξει στις υποχρεωσεις σου ειτε οχι.......

Οσο για τις παραλογες αυξησεις των ιδιοκτητων ΝΑΙ εχει δικιο αλλα, οταν υπηρχαν ανθρωποι να δωσουν το +20 - +300% γιατι να κρατησει εσενα/εμενα τον κακομοιρη μεσα στο χαλιφατο του?
Μην ξεχνας οτι επι 22 χρονια υπηρχαν ''ενοικιαστες'' των τραπεζων που επαιρναν δανεια για 25 και 30 χρονια και πληρωνανε δοσεις,δλδ νοικι, της ταξης των 800 και 1000ε μετα το περας τις επιδοτησης ενοικιου (και παραπανω αν ηταν σε καμια Κηφισια-Διονυσο-Εκαλη) για σπιτι 100τ,μ για να μην πληρωνουν νοικι 600-700ε στον παραλογο ιδιοκτητη! Με την ελπιδα, το υπογραμμιζω αυτο, να γινει δικο τους μετα το περας των δοσεων..... οπου το συνολο της πληρωμης θα ητο η διπλασια αξια του σπιτιου οταν το αγορασαν και η αξια του σπιτιου στο μισο της αξιας αγορας του στην εξωφληση του. Και μην μου πεις εσυ ¨η κανεις αλλος οτι τα σπιτια ανεβαινουν διοτι αυτο συνεβαινε στην προ ευρο εποχη, τοτε που οι υποτιμησεις της δρχ ηταν καθε 5 χρονια και μια και ο πληθωρισμος στο 22%.

Σημερα καποιοι απο αυτους αυτοκτονουν οταν παει η Τραπεζα να τους κανει εξωση......ΓΙΑΤΙ? Δεν θα τους εκανε εξωση ο ιδιοκτητης αν δεν πληρωναν το νοικι τους που εκ των πραγματων δεν θα ειχαν να πληρωσουν?
οπως λες,``ειχαν`` εκαναν...εραναν..``ολα σε παρελθοντικο χρονο,γιατι τωρα οι καιροι αλλαξαν,οποτε ας προσαρμοστουν κ οι ιδιοκτητες στο τι ζητανε,-οι τραπεζες ειναι αλλο κεφαλαιο κ οταν πας στην τραπεζα νομιζω ξερεις που πας κ ποιοι ειναι οι οροι,με τους ιδιοκτητες κ τη ζητανε ειναι αλλο θεμα πιστευω εκει οι σχεσεις ειναι πιο ανθρωπινες,κοντινες κ...ελαστικες, αλλιως οπως συμφωνουμε νομιζω κ οι δυο μας..ας τα βαλουν στο πατο τους!Κοντολογης...με τον ιδιοκτητη,μιλας τα βρισκεις-παντα μιλαω για τον μεσο ορο κ οχι για `περιπτωσεις`-με την τραπεζα αυτο ειναι πιο δυσκολο εως δεν παιζει,ε ας βοηθησουν λιγο την κατασταση,τον εαυτο τους βοηθανε αν το σκεφτεις..
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:01.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!