GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιό 13-04-2009, 18:32
kifinas Ο/Η kifinas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Kifissia
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή ταξιδάκι

Τον Μαίο θα πάμε Ιταλία μεσω Αλβανίας Σερβιας Κροατίας και Σλοβενίας. Ξέρει κανείς α)κατάσταση δρόμων(μόνο κεντρικά θα πάμε) β)βενζινάδικα Γ) αστυνομια
Reply With Quote
  #2  
Παλιό 13-04-2009, 20:02
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Chris, το μέλος μας που μπορεί να σου δώσει τις καλύτερες πληροφορίες είναι ο Θανάσης (Bedouin).
Πιθανότατα θα είναι στον καφέ της Τετάρτης (αν δεν έχει φύγει ακόμα για το εξωτερικό) όπου θα σου λύσει όλες τις απορίες.
Reply With Quote
  #3  
Παλιό 13-04-2009, 20:08
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Chris, το μέλος μας που μπορεί να σου δώσει τις καλύτερες πληροφορίες είναι ο Θανάσης (Bedouin).
Πιθανότατα θα είναι στον καφέ της Τετάρτης (αν δεν έχει φύγει ακόμα για το εξωτερικό) όπου θα σου λύσει όλες τις απορίες.
Επίσης ο Στράτος (Syan) έχει πολύ μεγάλη εμπειρία από χιλιόμετρα στο εξωτερικό!
Reply With Quote
  #4  
Παλιό 13-04-2009, 20:28
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Chris, το μέλος μας που μπορεί να σου δώσει τις καλύτερες πληροφορίες είναι ο Θανάσης (Bedouin).
Πιθανότατα θα είναι στον καφέ της Τετάρτης (αν δεν έχει φύγει ακόμα για το εξωτερικό) όπου θα σου λύσει όλες τις απορίες.

Ο Θανάσης, φεύγει αύριο για Ολλανδία .....
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #5  
Παλιό 13-04-2009, 23:19
fidemporas Ο/Η fidemporas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νεο Ηρακλειο Αττικης
Μoto: R1150 RT
Μηνύματα: 268
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kifinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Τον Μαίο θα πάμε Ιταλία μεσω Αλβανίας Σερβιας Κροατίας και Σλοβενίας. Ξέρει κανείς α)κατάσταση δρόμων(μόνο κεντρικά θα πάμε) β)βενζινάδικα Γ) αστυνομια
Εκτος την Αλβανια εχω παει σε ολες τις υπολοιπες χωρες που αναφερεις.
Το 2005 πηγα και οι δρομοι ηταν λιγο καλητεροι απ΄οτι οι Ελληνικοι δρομοι εκεινον τον καιρο.Αλλα εκαναν πολλα εργα.

Στα συνορα μεταξυ των χωρων αυτων ειχε πολυ χασομερι.
Φροντισε να εχεις την πρασινη καρτα ευκαιρη.
Εγω γενικα επειδη ειμαι παντα μεσα στα ορια ταχυτητας ( ισως μονο ενα + 10%) δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με αστυνομια.
Το καλητερο ειναι να κραταει καποιος τα ορια και τον ΚΟΚ γιατι αν σε σταματησουν αντε να βρεις ακρη. Εγω παντως απο παζαρια και φακελακια δεν εχω καμια εμπειρια.
Τα βενζιναδικα πολλα .. ενα συστημα οπως στην Ελλαδα. Εγω πληρωνα σε ευρω το 2005 και οι τιμες ηταν λιγο τσιμπημενες. Κατι σαν της Ιταλιας 20-30 λεπτα ακριβοτερα απο Ελλαδα.
Ελπιζω να σε βοηθησα καπως αλλα και για οτι αλλο πολυ ευχαριστος να σε βοηθησω. Ελπιζω να γνωριστουμε και απο κοντα την Τεταρτη στην Αιγλη.
Αν οχι μην διστασεις να μου στειλεις ΠΜ η ακομα και τηλεφωνο, θα το βρεις στο προφιλ μου.
Βαγγ
Reply With Quote
  #6  
Παλιό 14-04-2009, 09:58
kifinas Ο/Η kifinas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Kifissia
Μoto: r1200gs
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Σας ευχαριστώ. Οι ληροφορίες που έχω μαζέψει είναι αυτές πάνω κάτω. Απ΄λα για την Αλβανία άκουσα δίαφορα. Ειδεικά για τους δρόμους και την βενζίνη!
Reply With Quote
  #7  
Παλιό 14-04-2009, 10:45
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ's Avatar
ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Ο/Η ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: R 1200 GS ADV - R 1200 RT - X9 500 EVO - VESPA 200E '86
Μηνύματα: 84,759
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από kifinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ. Οι ληροφορίες που έχω μαζέψει είναι αυτές πάνω κάτω. Απ΄λα για την Αλβανία άκουσα δίαφορα. Ειδεικά για τους δρόμους και την βενζίνη!

...κι εμείς θα σ' ευχαριστούσαμε,

αν ότι πληροφορίες έχεις, τις μοιραστείς μαζί μας .....

Αύριο - μεθαύριο, κάποιος άλλος θα θελήσει να κάνει το ίδιο ταξίδι ...




.
__________________
Ο ανόητος ... ψάχνει τα λάθη των άλλων,
ο έξυπνος ... του εαυτού του,
αλλά ο σοφός ... όλους τους συγχωρεί !!!
Reply With Quote
  #8  
Παλιό 14-04-2009, 13:38
emix Ο/Η emix βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: ΚΤΜ 950 Super Enduro
Μηνύματα: 1,794
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Επειδη ηθελα να παω Brno φετος το καλοκαιρι απο τις χωρες που θα περασεις και συ αλλα τελικα το ανεβαλα για την Σουηδια, οι πληροφοριες που ειχα μαζεψει για την Αλβανια μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα να κυκλοφορησεις στην χωρα αυτη. Στην αρχη μονο και μεχρι το Ελ-Μπασαν οι δρομοι ειναι λιγο ασχημοι και εχει πολλες στροφες, αλλα μετα φτιαχνουν.
Ολα ομως ειναι κομματι της περιπετειας στην οποια αποφασιζεις να εμπλακεις και πρεπει να τα δεχτεις και εσυ και οι συνταξιδιωτες σου. Αλλιως, αεροπλανακι...
Ευχομαι να περασετε καλα και ν' αποκτησετε εμπειριες.
Αν θυμαμαι καλα, μου ειπες χθες οτι θα πατε για το motogp στο Mugello. Αλλη μια εμπειρια που θα σου μεινει αξεχαστη. Παρα πολυς κοσμος (λενε για πανω απο 100000) και η αισθηση του να εισαι τοσο κοντα σ αυτα τα θηρια που οδηγουνε οι Stoner, Rossi κλπ, ειναι μοναδικη.
Reply With Quote
  #9  
Παλιό 25-04-2009, 13:20
Adrian Ο/Η Adrian βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από emix Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη ηθελα να παω Brno φετος το καλοκαιρι απο τις χωρες που θα περασεις και συ αλλα τελικα το ανεβαλα για την Σουηδια, οι πληροφοριες που ειχα μαζεψει για την Αλβανια μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα να κυκλοφορησεις στην χωρα αυτη. Στην αρχη μονο και μεχρι το Ελ-Μπασαν οι δρομοι ειναι λιγο ασχημοι και εχει πολλες στροφες, αλλα μετα φτιαχνουν.
Ολα ομως ειναι κομματι της περιπετειας στην οποια αποφασιζεις να εμπλακεις και πρεπει να τα δεχτεις και εσυ και οι συνταξιδιωτες σου. Αλλιως, αεροπλανακι...
Ευχομαι να περασετε καλα και ν' αποκτησετε εμπειριες.
Αν θυμαμαι καλα, μου ειπες χθες οτι θα πατε για το motogp στο Mugello. Αλλη μια εμπειρια που θα σου μεινει αξεχαστη. Παρα πολυς κοσμος (λενε για πανω απο 100000) και η αισθηση του να εισαι τοσο κοντα σ αυτα τα θηρια που οδηγουνε οι Stoner, Rossi κλπ, ειναι μοναδικη.

¨Οπως τα λες είναι ...Φίλος μου που έκανε ΄τη διαδρομή στην Αλβανία μου είπε οτι τα "πράγματα" είναι πολύ καλά !!!!!!!!!
Reply With Quote
  #10  
Παλιό 30-04-2009, 23:35
frappe rider Ο/Η frappe rider βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή Απάντηση: ταξιδάκι

Σε λίγες μέρες θα πάω κι εγώ βόρεια Ιταλία και Σλοβενία αλλά με το πλοίο από Ανκώνα.Αν βολεύουν οι ημερομηνίες και θέλεις πλοίο στείλε ένα μηνυμα.14 Μαίου θα φύγω από Πάτρα.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!