GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Ταξίδια στο εξωτερικό

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιό 19-02-2012, 23:33
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Hekima Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάκη super ταξίδι με το καλό και στην επόμενη και πάρε τηλ να κανονίσουμε να είμαστε μέσα

Να σου πω Σοφάκι μου, μας έλειψε η γυναικεία παρουσία. Πολύ κονσέρβα ρε παιδί μου... Και είμουν και αναγκασμένος να πλένω τα πιατικά μου μόνος μου...

(μη με παρεξηγήσεις, πλάκα κάνω... Κάτι τέτοια λέω στη Σοφιάνα και τα παίρνει στο κρανίο... )
Reply With Quote
  #122  
Παλιό 19-02-2012, 23:41
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Gsspiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Λάκη κράτησες ζωντανές τις στιγμές που πέρασες στην Τυνησία μαζί με τα άλλα παιδιά και τις αφηγήθηκες σε εμάς, σαν ένα κορυφαίο βιβλίο ταξιδευτών και μας καθηλώνεις στην οθόνη, να μας στέλνεις στην φαντασία μας πάντα σε μακρυνούς και μαγικούς τόπους.

Στην Καλαμπάκα είχα την τύχη να σε γνωρίσω αλλά και την γυναίκα σου και πραγματικά χαίρομαι πολύ

Αντε και στο επόμενο αλανιάρικο ταξιδιωτικό σου......


Σπύρο μου τα αισθήματα είναι αμοιβαία. Χαρήκαμε και εμείς ΠΟΛΥ που σε γνωρίσαμε!! Σ' ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Ελπίζω να τα πούμε σύντομα από κοντά και πάλι! Και που 'σαι... Μη ξεχάσεις να φέρεις λίγο ακόμα από το κρασί σου... Ήταν τέλειο!!!
Reply With Quote
  #123  
Παλιό 10-03-2012, 16:06
paniko Ο/Η paniko βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: athina
Μoto: gs1200r
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Ονειρεμένο ταξίδι
Reply With Quote
  #124  
Παλιό 12-03-2012, 16:26
V-STRONG Ο/Η V-STRONG βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2011
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 265
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

παντα γερος να εισαι να εχεις τετοιες εμπειριες και ενα μεγαλο ευχαριστω σε σενα και οποιονδηποτε αλλο μελος που μας μεταφερει τις ταξιδιωτικες εμπειριες του γιατι κακα τα ψεματα και αυτη η μεταφορα στοιχιζει σε κοπο και χρονο.και φυσικα ζηλευουμε
Reply With Quote
  #125  
Παλιό 21-03-2012, 23:58
Uriah Heep Ο/Η Uriah Heep βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1,219
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Η Αφρική δεν είναι απλά ένας προορισμός... Είναι πολιτισμικό extreme makeover...
Είναι ιδέα!
Είναι οι άνθρωποι, οι φυλές, τα τοπία, η μενταλιτέ...

Πριν 18 χρόνια στους αμμόλοφους του Erg Chebbi του Μαρόκου, με μια μικρή παρέα απολαμβάναμε την νυχτερινή μαγεία της Σαχάρας, γύρω από τη φωτιά. Κάποια στιγμή ένας βέρβερος νομάς που κάθονταν δίπλα μου, με μιά ξαφνική κίνηση απομάκρυνε έναν μικρό σκορπιό που πλησίαζε δίπλα μου. Έκπληκτος τον ρώτησα πώς τον αντιλήφθηκε...
Η απάντησή του (στα Γαλλικά): “Εσείς οι Ευρωπαίοι μπορείτε ν' ακούτε μόνο τους άχρηστους ήχους...”
Αυτή είναι η Αφρική!
Από το ταξιδιωτικό φάνηκε ότι την απολαύσατε μέχρι μυελού οστέων. Οι φωτό με "βομβάρδισαν" με υπέροχες αναμνήσεις.

Τι να ευχηθώ?
Στο επόμενο αφρικανικό ταξίδι λοιπόν, με υγεία!

Last edited by Uriah Heep; 22-03-2012 at 00:15.
Reply With Quote
  #126  
Παλιό 24-03-2012, 17:47
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Uriah Heep Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Αφρική δεν είναι απλά ένας προορισμός... Είναι πολιτισμικό extreme makeover...
Είναι ιδέα!
Είναι οι άνθρωποι, οι φυλές, τα τοπία, η μενταλιτέ...

Πριν 18 χρόνια στους αμμόλοφους του Erg Chebbi του Μαρόκου, με μια μικρή παρέα απολαμβάναμε την νυχτερινή μαγεία της Σαχάρας, γύρω από τη φωτιά. Κάποια στιγμή ένας βέρβερος νομάς που κάθονταν δίπλα μου, με μιά ξαφνική κίνηση απομάκρυνε έναν μικρό σκορπιό που πλησίαζε δίπλα μου. Έκπληκτος τον ρώτησα πώς τον αντιλήφθηκε...
Η απάντησή του (στα Γαλλικά): “Εσείς οι Ευρωπαίοι μπορείτε ν' ακούτε μόνο τους άχρηστους ήχους...”
Αυτή είναι η Αφρική!
Από το ταξιδιωτικό φάνηκε ότι την απολαύσατε μέχρι μυελού οστέων. Οι φωτό με "βομβάρδισαν" με υπέροχες αναμνήσεις.

Τι να ευχηθώ?
Στο επόμενο αφρικανικό ταξίδι λοιπόν, με υγεία!
Βασίλη μου, πόσο δίκιο έχεις... Η Αφρική στ' αλήθεια με έχει μαγέψει. Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές στην Αφρική και με μηχανή αλλά και χωρίς. 2 φορές Τυνησία, 2 φορές Αίγυπτο, Ν. Αφρική, Ζιμπάμπουε, Ζάμπια, Σουαζιλάνδη... Τα ηλιοβασιλέματα της είναι απλά ΜΑΓΙΚΑ. Ο "αέρας" της διαφορετικός... Εσύ σίγουρα με καταλαβαίνεις... Μακάρι κάποια φορά να ταξιδέψουμε και μαζί εκεί φίλε...

Last edited by LakisGS; 24-03-2012 at 17:54.
Reply With Quote
  #127  
Παλιό 21-04-2012, 13:44
husa Ο/Η husa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Μπράβο ρε παίδες.Ονειρεμένο ταξίδι
Reply With Quote
  #128  
Παλιό 24-04-2012, 15:10
morfeas Ο/Η morfeas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο-Ηλιούπολη
Μoto: R1200 GS ADV
Μηνύματα: 288
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από LakisGS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν φίλε μου, τα εισητήρια (με επιστροφή), μας κόστισαν 140 ευρώ. Αυτά για την εποχή που πήγαμε εμείς εννοείται. Τέλος Οκτωβρίου, αρχές Νοεμβρίου. Η καμπίνα που πήραμε στην επιστροφή, κόστισε άλλα 35 ευρώ το άτομο. Η εταιρεία ήταν η "Grimaldi lines".
Για ότι άλλο θελήσεις, θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω!

Σε ευχαριστώ πολύ,

Θεού θέλοντος αλλά τσέπης γεμάτης 29 Μαΐου την κάνω....αν χρειαστώ κάποια εξτρά πληροφορία θα σου στείλω π.μ.

ευχαριστώ.
Reply With Quote
  #129  
Παλιό 25-04-2012, 00:04
LakisGS Ο/Η LakisGS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2010
Περιοχή: Λάρισα
Μoto: BMW R 1200 GS adventure '10
Μηνύματα: 4,323
Προεπιλογή Απάντηση: Οδοιπορικό στη Τυνησία

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από morfeas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ πολύ,

Θεού θέλοντος αλλά τσέπης γεμάτης 29 Μαΐου την κάνω....αν χρειαστώ κάποια εξτρά πληροφορία θα σου στείλω π.μ.

ευχαριστώ.
Άντε με το καλό Δημήτρη!! Στη διάθεση σου για ΟΤΙ χρειαστείς!!!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Του έκοψε το γεννητικό όργανο ως αποδεικτικό στοιχείο βιασμού MARK Κόσμος 9 04-06-2011 17:11
Γνωρίστε το πατρινό καρναβαλικό ιντερνετικό κανάλι skippybi Πολιτισμός 9 05-03-2011 16:45
Ευρηματικό διαφημιστικό BMW Motorrad με afterimage effect! moby_gr Νέα μοντέλα BMW 10 30-10-2010 15:38
Το πρώτο στον κόσμο οικολογικό ηλεκτρικό και βενζίνης υβριδικό δίκυκλο Black_Shadow Νέα μοντέλα BMW 7 31-01-2009 13:51
2ο Καρναβαλικό Κινηματογραφικό Δρώμενο 27 & 28 Ιανουαρίου 2009 skippybi Πολιτισμός 8 30-01-2009 20:06


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:37.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!