GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Τεχνικά θέματα διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιό 02-11-2010, 20:57
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν τα βλεπω και πολυ μεταξωτα ................οσο πιο ακριβο ειναι το μηχανημα καλα θα κανουν ο καθε κατασκευαστης να δινει αυτα που πληρωνει ο κοσμος..............αλλιως ας πουλησουν 12.000 ευρω την gs να το συζητησουμε.......τωρα θα τους δικαιολογησουμε κιολας? ................
Σωστος ο ''πρασσινος''
Reply With Quote
  #72  
Παλιό 02-11-2010, 22:18
jimm Ο/Η jimm βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ-αθηνα
Μoto: KAWASAKI-Versys
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
δε δικαιολογω κανεναν!
απλα δεν υπαρχει στον κοσμο μηχανημα που δε χαλαει και δε σου υπογραφει κανεις τετοιο συμβολαιο οσα λεφτα κι αν δωσεις!
δηλαδη δεν καταλαβα,οτι ειναι ακριβο ειναι και ...ατρωτο?

ειπες κανεις 'ατρωτο' ?αλλα οχι να χαλαει με τοσα φραγκα στις 30000-20000χλμ .περιμενεις κατι καλυτερο για αυτα που πληρωσες...............ειμαι παθων για αυτο με τσαντιζει η κοροιδια τους !!!!!!
Reply With Quote
  #73  
Παλιό 02-11-2010, 23:41
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από jimm Εμφάνιση μηνυμάτων
ειπες κανεις 'ατρωτο' ?αλλα οχι να χαλαει με τοσα φραγκα στις 30000-20000χλμ .περιμενεις κατι καλυτερο για αυτα που πληρωσες...............ειμαι παθων για αυτο με τσαντιζει η κοροιδια τους !!!!!!
Οοοοχι βρε!! δεν εχεις δικιο!! Εδωσες 20000ε και να μην σου σπασει ενας αξονας στα 30000κμ? να μην σου ραγισει η φωλια (βαση) του δισκοφρενου και να το παρεις χαμπαρι κατα τυχη? Τι λες τωρα?????

Δεν ειρωνευομαι εσενα φιλε μου αλλα τον Ντινοπουλο με τις ασυναρτησιες που λεει λογω ληγμενων φαρμακων που παιρνει για να μην βλέπει και διαβαζει αυτα που γραφονται εδω σε αυτο το φορουμ!!
Να πλεει στην δικη του Νιρβανα οταν γραφονται αυτα...... για να ειναι ξεθολωτος οταν βγει ο ηλιος λαμπρος και ζεστος και βγάλει την καλη του για βολτα!! Αν ο ουρανος εχει συννεφα.....αστα δεν την κουναει ρουπι!
Α, και που'σαι..... στην Αθηνα, στα ζορια δηλαδη, την κυκλοφορει μονον Χριστουγεννα. Πασχα και Αυγουστο που λειπει το 90% των αθηναιων...για να μην την ταλαιπωρησει και του βγάλει κανα κουσουρι! Γιατι αν του βγάλει......πως το λεν στους φιλους? εεεε!! πως το λεν???
Reply With Quote
  #74  
Παλιό 03-11-2010, 00:25
tsak8 Ο/Η tsak8 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R 1200 GS '05
Μηνύματα: 545
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου τα μεταξωτα βρακια θελουν κι επιδεξιους κωλoυς!
ειναι λογικο οσο πιο ακριβο και περιπλοκο ειναι ενα μηχανημα τοσο πιο ακριβη ειναι η συντηρηση και η επιδιορθωση οποιουδηποτε προβληματος αυτο παρουσιασει!
ο καθενας τωρα λαμβανει υπ οψην οοοολες τις παραμετρους κι αποφασιζει αν θα κανει μια αγορα!
Και τόσο πιο μεγάλη θα πρέπει να είναι η πιθανότητα να μην χαλάει , με τέτοια βλάβη σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.Τα γούστα πληρώνονται ναι , αλλά πόσο??
Εξακολουθώ πάντως να αγνοώ την μη ορθή χρήση μιας τέτοιας μοτοσυκλέτας..
Εγώ θέλω να την πάρω για να την καβαλάω στα πάντα!

edit
Συγνώμη στον άνθρωπο που άνοιξε ενα θρέντ για την ατυχία του!

Last edited by tsak8; 03-11-2010 at 00:31.
Reply With Quote
  #75  
Παλιό 03-11-2010, 00:32
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsak8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τόσο πιο μεγάλη θα πρέπει να είναι η πιθανότητα να μην χαλάει , με τέτοια βλάβη σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.Τα γούστα πληρώνονται ναι , αλλά πόσο??
Εξακολουθώ πάντως να αγνοώ την μη ορθή χρήση μιας τέτοιας μοτοσυκλέτας..
Εγώ θέλω να την πάρω για να την καβαλάω στα πάντα!

edit
Συγνώμη στον άνθρωπο που άνοιξε ενα θρέντ για την ατυχία του!
Στην εξηγω στο παραπανω, δηλαδη, την κυκλοφορουμε παντα με ηλιο λαμπρο, δεν την κυκλοφορουμε στην αθηνα παρα μονον μεταμεσονυκτιες ωρες και στις μερες που ολοι λειπουν διακοπες, προσεχουμε παντα το θερμομετρο ουτως ωστε η θερμοκρασια να μην υπερβαινει τους 20 βαθμους Κελσιου και φυσικα δεν την βαζουμε ποτε στο χωμα!!
Α, και τις κανουμε σερβις καθε 2152κμ (ουτε ενα παραπανω) δινοντας και κατι παραπανω στο απαραιτητα εξουσιοδοτημενο συνεργειο για να την προσεξουν ιδιαιτερως αφου την καραγουσταρουμε και θελουμε να συνεχισει να ειναι.... unstoppable!!!


Ελπιζω να σε καλυψα!

Last edited by GeorgeP; 03-11-2010 at 00:36.
Reply With Quote
  #76  
Παλιό 03-11-2010, 00:47
geol Ο/Η geol βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: αθηνα
Μoto: r 100 gs zzr 1400
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από katsanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω ανάψει τη φωτιά και περιμένω τηλέφωνο. Σκεφτόμαστε όλοι θετικά.
Τελικά τι έγινε ? Είχες νέα ?
Reply With Quote
  #77  
Παλιό 03-11-2010, 07:35
katsanakis Ο/Η katsanakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
Μoto: BMW K1200GT
Μηνύματα: 732
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από tsak8 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τόσο πιο μεγάλη θα πρέπει να είναι η πιθανότητα να μην χαλάει , με τέτοια βλάβη σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.Τα γούστα πληρώνονται ναι , αλλά πόσο??
Εξακολουθώ πάντως να αγνοώ την μη ορθή χρήση μιας τέτοιας μοτοσυκλέτας..
Εγώ θέλω να την πάρω για να την καβαλάω στα πάντα!

edit
Συγνώμη στον άνθρωπο που άνοιξε ενα θρέντ για την ατυχία του!
Κανένα πρόβλημα να σας πω την αλήθεια προσπαθώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από GeorgeP Εμφάνιση μηνυμάτων
Οοοοχι βρε!! δεν εχεις δικιο!! Εδωσες 20000ε και να μην σου σπασει ενας αξονας στα 30000κμ? να μην σου ραγισει η φωλια (βαση) του δισκοφρενου και να το παρεις χαμπαρι κατα τυχη? Τι λες τωρα?????

Δεν ειρωνευομαι εσενα φιλε μου αλλα τον Ντινοπουλο με τις ασυναρτησιες που λεει λογω ληγμενων φαρμακων που παιρνει για να μην βλέπει και διαβαζει αυτα που γραφονται εδω σε αυτο το φορουμ!!
Να πλεει στην δικη του Νιρβανα οταν γραφονται αυτα...... για να ειναι ξεθολωτος οταν βγει ο ηλιος λαμπρος και ζεστος και βγάλει την καλη του για βολτα!! Αν ο ουρανος εχει συννεφα.....αστα δεν την κουναει ρουπι!
Α, και που'σαι..... στην Αθηνα, στα ζορια δηλαδη, την κυκλοφορει μονον Χριστουγεννα. Πασχα και Αυγουστο που λειπει το 90% των αθηναιων...για να μην την ταλαιπωρησει και του βγάλει κανα κουσουρι! Γιατι αν του βγάλει......πως το λεν στους φιλους? εεεε!! πως το λεν???
Εν το μεταξύ η χρήση που κάνω στη μηχανή είναι αυτή που χαρακτηρίζεις.Τελικά όσο την προσέχεις τόσο σε τιμωρεί.

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από geol Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά τι έγινε ? Είχες νέα ?
Δεν έχω ακόμη νέα ελπίζω σήμερα.
Reply With Quote
  #78  
Παλιό 03-11-2010, 09:25
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Mακαρι τα νεα να ειναι τα λιγότερι επωδυνα.
Reply With Quote
  #79  
Παλιό 03-11-2010, 10:13
katsab Ο/Η katsab βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μoto: GS 1200 R
Μηνύματα: 812
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΝΕΑ.ΜΑΣ ΕΒΑΛΕΣ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΑΓΩΝΙΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!
Reply With Quote
  #80  
Παλιό 03-11-2010, 10:43
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σπασμένο διαφορικό

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από katsanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανένα πρόβλημα να σας πω την αλήθεια προσπαθώ να μην το σκέφτομαι συνέχεια.



Εν το μεταξύ η χρήση που κάνω στη μηχανή είναι αυτή που χαρακτηρίζεις.Τελικά όσο την προσέχεις τόσο σε τιμωρεί.



Δεν έχω ακόμη νέα ελπίζω σήμερα.
Σου ευχομαι κι εγω, πραγματικα απο καρδιας, να εχεις το λιγοτερο οδυνηρα νέα. Και αν παρε ελπιδα τα νεα ειναι τα χειροτερα ευχομαι η εδω αντιπροσωπεια να δειξει σεβασμο σε εναν κατοχο προιοντος της το οποιο εχει πληρωσει χρυσό αντικαθιστωντας ανευ εξοδων του μια βλαβη η οποια τινει να γινει πολυ συνηθισμενη!

Ασχετως με αυτα που γραφω ειναι πραγματικη απογοητευση να εχει κανεις τετοιες αδικαιολογητες βλαβες οτι οτοσυκλετα και να καβαλαει!
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πάλι απώλεια λαδιών στο διαφορικό vpentza Τεχνικά θέματα διάφορα 31 19-12-2009 16:50
αλλαγή κιβωτίου και πρόβλημα στο διαφορικό, 1100gs kostas-patra Τεχνικά θέματα διάφορα 15 03-06-2009 20:45


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!