GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Γενικά > Διάφορα

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιό 05-01-2011, 10:15
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Και δίκιο να έχουν οι Αdmin (από ότι βλέπω οι γνώμες διαφέρουν) το θέμα (ή τα θέματα) ΔΕΝ πρέπει να κλειδώνονται.
Εκτός και αν τηρούνται κατά γράμμα οι κανονισμοί ΠΑΝΤΟΥ κάτι το οποίο δεν γίνεται, ΚΑΛΩΣ κατά την γνώμη μου.
Το κλείδωμα ενός θέματος που αν μη τι άλλο δεν προσβάλει κανένα με το περιεχόμενό του ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ την προσωπικότητα αυτού που το ανοίγει.

Ο Αdmin έπρεπε νά λέω μου διατυπώσει τις επιφυλάξεις του όπως και έκανε. -πραγματικά- δεν ξέρω εδώ τι είναι σωστό και λάθος μιάς και δεν μπορούμε να αποκλείσουμε την περίπτωση κάποιος να καεί από την σούπα και να ζητάει τα ρέστα μετά, αλλά αυτό εώς το να κλειδωθεί το θέμα απέχει πολύ.

Last edited by frits; 05-01-2011 at 10:31.
Reply With Quote
  #22  
Παλιό 05-01-2011, 10:20
HECTOR Ο/Η HECTOR βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2010
Περιοχή: Ηρακλειο Κρητης
Μoto: BMW1200 ADVENTURE
Μηνύματα: 1,193
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Καλημερα σε ολους!!!
Θεωρω οτι ο φιλος ηθελε να μοιραστει ενα θεωρητικο μερος μιας εκπαδευσης
κ οχι το πρακτικο μερος οποτε δεν βλεπω κατι κακο σε αυτο....
Κατα τα αλλα μεγαλα παιδια ειμαστε....
Ο φιλος θεωρω οτι ειχε εντελως αγνη προθεση κ καλοπροαιρετη.....
Reply With Quote
  #23  
Παλιό 05-01-2011, 10:36
zitsos Ο/Η zitsos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Δηλεσι
Μoto: μα φυσικα bmw gs 1200
Μηνύματα: 449
Smile Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Διαβαζωντας όλα τα ποστ , η ιδεα της γιαγιας αρκουδας να μηραστει μαζι με οποιον θελει τις εμπειρίες του απο καποια σζολη οδυγησης....δεν βλέπω κατι κακο σε αυτο ,αν αναλογιστει κανεις οτι εχουμε γραψει πως μπορουμε να σηκώσουμε σούζα την μοτο μας και άλες χαζαμάρες που έχουμε σκεφτει!!!ολλα ειναι μια μεγαλη παρεξηγηση που εχει λάθος διατίποση!!!ολλα θα πάρουν τον δρομο τους!!!
Reply With Quote
  #24  
Παλιό 05-01-2011, 10:46
Mits70 Ο/Η Mits70 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Χαϊδάρι
Μoto: BMW R1200 GS Adventure KTM 640 Adventure BMW R51/3
Μηνύματα: 789
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Kαλημέρα και από μένα.
Εγω θεωρώ ότι και οι δύο πλευρές έχουν δίκιο.
Από την μία ο Arkas να προστατέψει το forum και από την άλλη η γιαγιά με την καλή πρόθεση να πει σε κάποιους από εμάς προσωπικές εμπειρίες αφιλοκερδός.Μεγάλα παιδιά είμαστε και δεν νομίζω ότι αν ακούσω κάτι από κάποιων και πάω να το εφαρμόσω στην οδήγησή μου και φάω μία σούπα θα φταίει αυτός που μου το είπε.Ας είχα το μυαλό να ζυγιάσω αν μπορούσα να το κάνω και πόσο επικίνδυνο ήταν.Γιατί στο κάτω κατω της γραφής και οι εκδρομούλες που κάνουμε , έχει κάποιος την ευθύνη αν πάθω εγώ κάτι επειδή με πήγε από αυτόν τον δρόμο και όχι από τον άλλων?
Και είναι λίγο κάπως να βλέπεις να σου κλειδώνουν ή να σου κατεβάζουν επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά μας κακοφαίνετε άσχετα αν είναι για το κάλο του Forum και γίνετε και τηλεφωνο απο τους admin και σε ρωτάνε , ενώ έχουν όλο το δικαίωμα να το κάνουν αυτοβούλως.
Ευχαριστώ
Reply With Quote
  #25  
Παλιό 05-01-2011, 10:47
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

ρε παιδια,κανεις δεν κρινει αρνητικα την προθεση του γιαγια αρκουδα!
ο ανθρωπος πολυ ευγενικα προσφερθηκε να μεταδωσει καποιες απο τις γνωσεις του!
απο κει και περα απο τη στιγμη που το κανει μεσω του forum το θεμα αποκτα επισημη μορφη και η ευθυνη μεταφερεται σ αυτο!
πραγμα που ενω για μενα και τους περισσοτερους ελαχιστη σημασια εχει,για τους υπευθυνους του forum εχει καποια σημασια!ετσι εχουν το δικαιωμα να πραξουν οπως αυτοι νομιζουν προκειμενου να προφυλαξουν το forum!
ελεος με οσους κολλημενους μπαινουν μονο και μονο οταν προκειται να μιλησουν περι ...λογοκρισιας και αλλες παπαριες!το forum δεν ειναι για να βγαζει ο καθενας τα απωθημενα του!


Υ.Γ.πραγματικα με ενδιαφερει να ακουσω τα οσα σημαντικα εχει να πει ο γιαγια αρκουδα σε καποιον καφε!
Reply With Quote
  #26  
Παλιό 05-01-2011, 10:52
teo71 Ο/Η teo71 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Apr 2009
Περιοχή: ζωγραφου
Μoto: R 1200 GS
Μηνύματα: 4,983
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Και δίκιο να έχουν οι Αdmin (από ότι βλέπω οι γνώμες διαφέρουν) το θέμα (ή τα θέματα) ΔΕΝ πρέπει να κλειδώνονται.
Εκτός και αν τηρούνται κατά γράμμα οι κανονισμοί ΠΑΝΤΟΥ κάτι το οποίο δεν γίνεται, ΚΑΛΩΣ κατά την γνώμη μου.
Το κλείδωμα ενός θέματος που αν μη τι άλλο δεν προσβάλει κανένα με το περιεχόμενό του ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ την προσωπικότητα αυτού που το ανοίγει.

Ο Αdmin έπρεπε νά λέω μου διατυπώσει τις επιφυλάξεις του όπως και έκανε. -πραγματικά- δεν ξέρω εδώ τι είναι σωστό και λάθος μιάς και δεν μπορούμε να αποκλείσουμε την περίπτωση κάποιος να καεί από την σούπα και να ζητάει τα ρέστα μετά, αλλά αυτό εώς το να κλειδωθεί το θέμα απέχει πολύ.





Τα θέματα δεν πρέπει να κλειδώνονται....

Το κλείδωμα θίγει την προσωπικότητα του ατόμου που το άνοιξε...

Ο πλούτος του forum είναι τα μέλη του και οι απόψεις τους...

Όταν κλειδώνει ένα θέμα το forum

φτωχαίνει...

Όταν αποχωρεί ένα μέλος γιατί του κλειδώθηκε θέμα, το forum

φτωχαίνει πολλαπλά...
Reply With Quote
  #27  
Παλιό 05-01-2011, 10:56
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Mits70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλημέρα και από μένα.
Εγω θεωρώ ότι και οι δύο πλευρές έχουν δίκιο.
Από την μία ο Arkas να προστατέψει το forum και από την άλλη η γιαγιά με την καλή πρόθεση να πει σε κάποιους από εμάς προσωπικές εμπειρίες αφιλοκερδός.Μεγάλα παιδιά είμαστε και δεν νομίζω ότι αν ακούσω κάτι από κάποιων και πάω να το εφαρμόσω στην οδήγησή μου και φάω μία σούπα θα φταίει αυτός που μου το είπε.Ας είχα το μυαλό να ζυγιάσω αν μπορούσα να το κάνω και πόσο επικίνδυνο ήταν.Γιατί στο κάτω κατω της γραφής και οι εκδρομούλες που κάνουμε , έχει κάποιος την ευθύνη αν πάθω εγώ κάτι επειδή με πήγε από αυτόν τον δρόμο και όχι από τον άλλων?
Και είναι λίγο κάπως να βλέπεις να σου κλειδώνουν ή να σου κατεβάζουν επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά μας κακοφαίνετε άσχετα αν είναι για το κάλο του Forum και γίνετε και τηλεφωνο απο τους admin και σε ρωτάνε , ενώ έχουν όλο το δικαίωμα να το κάνουν αυτοβούλως.
Ευχαριστώ
μητσο οταν καποιος ποσταρει μαθηματα(οτι μορφη κι αν εχουν αυτα)κι απο κατω υπαρχουν συμμετοχες(οτι μορφη κι αν εχουν αυτες)ο πιο καλοπροαιρετος απ εξω ξερεις τι θα πει?
"κοιτα να δεις που σ αυτους ο καθε ασχετος κανει μαθηματα...!"
δεν εννοω οτι ο ανθρωπος ειναι ασχετος,αλλα μπορει ευκολα να χαρακτηριστει ετσι απ τη στιγμη που δεν ειναι δασκαλος!
εδω ακουγονται τετοια λογια για πιστοποιημενους και καταξιωμενους δασκαλους...
Reply With Quote
  #28  
Παλιό 05-01-2011, 10:59
CPretenteriS Ο/Η CPretenteriS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: Spata
Μoto: BMW R1200GS (mod. 2010)
Μηνύματα: 19,474
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από teo71 Εμφάνιση μηνυμάτων




Τα θέματα δεν πρέπει να κλειδώνονται....

Το κλείδωμα θίγει την προσωπικότητα του ατόμου που το άνοιξε...

Ο πλούτος του forum είναι τα μέλη του και οι απόψεις τους...

Όταν κλειδώνει ένα θέμα το forum

φτωχαίνει...

Όταν αποχωρεί ένα μέλος γιατί του κλειδώθηκε θέμα, το forum

φτωχαίνει πολλαπλά...
Θοδωράκο... δε θα συμφωνήσω μαζί σου... για τον ένα και μοναδικό λόγο που λέει ότι:

Αν ω μη γένοιτο γίνει κάτι κακό εξαιτίας ενός thread που άνοιξες εσύ ή εγώ, νομίζεις ότι θα έρθει κανείς να μας ζητήσει ευθύνες...?? ΟΧΙ Θοδωρή μου... σ'εκείνους που κλειδώνουν τα όποια θέματα θα πάνε και θα τους πουν:

"Καλά ο Teo ή ο CP ή ο φούφουτος... ανέβασε μια μ@λ@κί@... (ΔΕΝ αναφέρομαι στο thread του Γιώργου... γενικότερα μιλάω... περί ευθυνών) ΕΣΥ γιατί δεν το κλείδωσες???"...

Συμφωνείς ότι έτσι θα γίνει???

Last edited by CPretenteriS; 05-01-2011 at 11:14.
Reply With Quote
  #29  
Παλιό 05-01-2011, 11:00
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από γιαγια αρκουδα Εμφάνιση μηνυμάτων
νομιζω οτι απεφθηνθικα σε μεγαλους και μιαλομενουσ ανθρωπους...
ας υποθεσουμε οτι εγραφα πως εμαθα μια συνταγη για σουπα. δεν ειμαι μαγηρας αλλα η συνταγη ειναι υπεροχη. τι θα κανατε? θα αρπαζατε το κουταλι και θα τρωγατε με λεμαργια ? η θα περνατε στην αρχη λιγο με το κουταλι να δικιμασετε αν ειναι καυτη η κρυα , και αν ειναι νοστημη??
σαφως και αυτο θα κανατε και δεν θα βουτουσατε την κουταλα και βουρ στο στομα. και αν σας αρεσε θα περνετε λιγο ακομα και μπορει να συνεχιζατε μπορει και να μην σας αρεσε και να λεγατε <<οτι ευχαριστω δεν θα παρω>>.
συγουρα ομως με το που θα εγραφα οτι ευτιαξα μια σουπα δεν θα λεγατε στους αλλους οτι μην φατε γιατι θα καειτε και εχει πολυ πιπερι η λεμονι και ειναι κακια για το στομαχι σας. την στιγμη που δεν την εχετε δοκιμασει ουτε εσεις μονο απο το οτι το εγραψα. θα επρεπε αν το δειτε να εκφρασετε γνωμη....
ουτε εγω δεν θα το εκανα αν το γραφατε εσεις θα δοκιμαζα και μετα θα ελεγα οτι εμενα δεν μου αρεσε η μου αρεσε.
το πολυ να ελεγα οτι λογο οτι ο φιλος μας δεν ειναι μαγυρας οπως λεει και ο ιδιος δοκιμαστε την προσεκτικα και αν σας αρεση καλος.

βεβαια ετσι κανω εγω...ακομα και στα παιδια μου τους ελεγα οτι πρεπει αν προσεχουνε μηπως η σουπα ειναι καυτη να την δοκιμασουνε και αν τουσ αρεση εχει καλος....
εσεις μεγαλα παιδια ειστε και οχι μωρα οποτε νομιζω οτι αν θελετε να δοκιμασετε την σουπα αν σας αρεση ειναι δικαιομα σας και εχεται το μιαλο να κρινετε αν σας αρεση δεν χριαζεστε καποιον αλλον να σας πει.
αλοστε ο καθε ενας εχει τισ γευσεις του οποτε περι ορεξεως.........
βεβαια ο η κουζινα ειναι αλουνου οποτε αν θελει μας αφηνει να μαγυρεψουμε γιατι θελει να προστατευσει την κουζινα του......
αυτα δεν το κουραζω αλλο ......οποιοσ ειναι μου στελνει πμ και το κανωνιζουμε εκτοσ κουζινας
Γιώργο,...καταλαβαίνω το καλοπροαίρετο της πρότασης σου, παρ' όλα αυτά όμως πρέπει να έχει τον χαρακτήρα μιας προσωπικής συγκέντρωσης (συννενόησης) και όχι μιας δημόσιας έκκλησης μέσω του βήματος του Forum, διότι οι ευθύνες, για όσους δεν τις γνωρίζουν, μπορούν να πάρουν έκταση από κακόβουλα αίτια και να εξελιχθούν σε άλλες έννοιες και αποτελέσματα. Η σούπα και η μοτοσυκλέτα απέχουν κατά πολύ.
Θέλουμε να σε διαβάζουμε, να είσαι παρών, δεν μας ενδιαφέρει η μόρφωση και η ορθογραφία...το Forum δίνει την προτεραιότητα στα μέλη και τους φίλους να λένε την άποψή τους, να γίνονται συζητήσεις,.. αλλά ένα δημόσιο βήμα είναι πολύ λεπτό θέμα και δεν πρέπει να παρεξηγείται κανείς σε παρόμοιες περιπτώσεις. Η ρεαλιστική πλευρά του θέματος πρέπει να προέχει της συναισθηματικής.

Καλή Χρονιά και να είσαι παρών πάντα !!
Reply With Quote
  #30  
Παλιό 05-01-2011, 11:07
vpentza Ο/Η vpentza βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jul 2009
Περιοχή: Καλλιθεα/Αθηνα
Μoto: R1200 GS SE
Μηνύματα: 5,102
Προεπιλογή Απάντηση: οτι και να κανω ειναι στραβο........

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
μητσο οταν καποιος ποσταρει μαθηματα(οτι μορφη κι αν εχουν αυτα)κι απο κατω υπαρχουν συμμετοχες(οτι μορφη κι αν εχουν αυτες)ο πιο καλοπροαιρετος απ εξω ξερεις τι θα πει?
"κοιτα να δεις που σ αυτους ο καθε ασχετος κανει μαθηματα...!"
δεν εννοω οτι ο ανθρωπος ειναι ασχετος,αλλα μπορει ευκολα να χαρακτηριστει ετσι απ τη στιγμη που δεν ειναι δασκαλος!
εδω ακουγονται τετοια λογια για πιστοποιημενους και καταξιωμενους δασκαλους...
Ντινόπουλε καλημέρα,
Παρατήρηση 1. ο καλοπροαίρετος, ο απ΄έξω απλά δεν υπάρχει...δεν υπάρχει γιατί δεν είναι μέλος...
Παρατήρηση 2. την έκφραση που αναφέρεις δεν την έχει γράψει κανείς, αντίθετα όλοι έγραψαν ότι θεωρούν ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα τη προσφορά αλλά δύσκολα πραγματοποιήσιμη λόγω πληθώρας συμμετοχών.
Σχεδόν κανείς δεν το θεώρησε "μάθημα" αλλά μεταφορά συσσωρευμένης εμπειρίας.

Να μην κάνεις εικασίες λοιπόν στο τί θα μπορούσε κάποιος περαστικός να σκεφτεί, μη δημιουργείς εντυπώσεις και άσε τη διοίκηση να κρίνει (έχει κάθε δικαίωμα) χωρίς κλακαδόρους και χειροκροτητές....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Πως μπορω να κανω τις ζαντες καινουργιες? Να γιαλιζουν!! sansiro.sugata Φροντίδα 22 02-04-2011 12:34
Πατερα τι να κανω? jarhead Χιούμορ 8 13-08-2010 11:44
Μπορω να προσθεσω οτι θελω?? sansiro.sugata Τεχνικά θέματα διάφορα 0 28-05-2010 09:53
Μπορει να μην ειναι μελος , μπορει να μην τον ξερουμε , αλλα αξιζει συγχαρητηρια!! sansiro.sugata Ταξίδια στο εξωτερικό 18 12-04-2010 22:41
Στην Ελλαδα ζουμε!!-κ οτι θελω κανω-!!!! xenos Διάφορα 18 25-05-2009 02:13


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:58.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!