GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Αγγελίες > Πωλήσεις μοτοσυκλετών

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 26-07-2013, 00:56
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Translatoras Εμφάνιση μηνυμάτων
Για πείτε, για πείτε διότι τηλεφωνούσα και ήμουν με το ένα πόδι στον καταπέλτη
για να μην μου φύγει το καράβι για κάτω.
Βλέπω την αγγελία Κυριακή μεσημέρι προς απόγευμα. Οπως θυμάσαι ήταν γραμμένη ή μάλλον γραμμένες γιατί είχε 3 μηχανές, με greeklish όπου ακόμα και τα greeklish είχαν λάθη (βλέπε krips).

Τον παίρνω τηλέφωνο του λέω ότι ενδιαφερομαι και μου λέει ότι θα συναντήσει τον αγοραστή σε λίγο, οπότε να πάρω ξανά. Και εδώ αρχίζουν τα απίθανα:
1) έχει μεν 2, 3, 4 ραντεβού (o αριθμός άλλαζε ανά πρόταση) αλλά τη μηχανή θα την πάρει οποίος προλάβει.

2) αν θέλω δηλαδή δίνω προκαταβολή και την κλείνω παρακάμπτοντας όσους ήδη εκδηλώσει ενδιαφέρον.

3) προκαταβολή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μισά. Δηλαδή 4500 ευρώ!!! Ηθελε ο άνθρωπος Κυριακή απόγευμα να του βάλω με web banking 4500 ευρώ για καπαρο!!!

4) με την εγγύηση εξουσιοδοτημενου service της bmw!!! Γιατί εκτός των άλλων, ο άνθρωπος που έβαλε αγγελίες για χάρη αλλού (οι μηχανές ανήκαν σε 3ο πρόσωπο), ο άνθρωπος που έγραψε greeklish και χρησιμοποιούσε τη λέξη κριπς, ήταν και επίσημος αντιπρόσωπος. Το επίθετο βέβαια αρνούνταν να το δώσει... Ο εξουσιοδοτημενος...

5) που δεν είχε φωτογραφίες και δεν έστειλε, γιατί μετά πουλήθηκε ... Τα μεσάνυχτα της Κυριακής...

6) γιατί του είπα που βρίσκεστε να έρθει τώρα φίλος απο Χανιά να το δει. Και η απάντηση; Που να έρχεται τώρα; Δεν θα καθίσουμε πολύ...

7) γιατί την επόμενη μέρα που εβαλα συναφελφο να παρει τηλέφωνο με άλλο νούμερο, η μηχανή ήταν και πάλι διαθέσιμη.

Να συνεχίσω;
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 26-07-2013, 01:00
georgios Ο/Η georgios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: BMW R1200 GS - 2011
Μηνύματα: 327
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ilias vara Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτο μπορει να γινει μονο με .,.,TEO PASS
Ποιος ειναι ο Τεο; Και που παει;
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 26-07-2013, 01:53
Translatoras Ο/Η Translatoras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Feb 2010
Περιοχή: Πειραιάς-Πειραϊκή
Μoto: R1200GS
Μηνύματα: 761
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από georgios Εμφάνιση μηνυμάτων
3) προκαταβολή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ τα μισά. Δηλαδή 4500 ευρώ!!! Ηθελε ο άνθρωπος Κυριακή απόγευμα να του βάλω με web banking 4500 ευρώ για καπαρο!!!
....
6) γιατί του είπα που βρίσκεστε να έρθει τώρα φίλος απο Χανιά να το δει. Και η απάντηση; Που να έρχεται τώρα; Δεν θα καθίσουμε πολύ...

7) γιατί την επόμενη μέρα που εβαλα συναφελφο να παρει τηλέφωνο με άλλο νούμερο, η μηχανή ήταν και πάλι διαθέσιμη.

Να συνεχίσω;
Άσε, φτάνουν αυτά

Κρίμα και μου άνοιξε την όρεξη να φρεσκάρω το μοτόρι.
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 26-07-2013, 08:16
Albatros Ο/Η Albatros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Ηράκλειο
Μoto: YAMAHA FJR 1300 F650GS KYMCO 400 Exiting
Μηνύματα: 4,502
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από mitsaras Εμφάνιση μηνυμάτων
καλοταξιδη ρε φιλε...να την χαρεις οσο μπορεις...

παντως οσων αφορα τον "απατεωνα" χωρις να ξερω για ποιον γινεται η κουβεντα, υπαρχει ενας στο Ηρακλειο ο οποιος την περιοδο που πουλουσα το v-strom μου, ειχε ανεβασει δικη του αγγελια με τις δικες του φωτο...οα με ειδοποιησε ενα φιλαρακι μου που γνωρισε την μηχανη ου, τον πηρα τηλεφωνο αμεεσως και στην αρχη το επαιξε τρελιτσα...οταν του εξηγησα ομως ποσα ειναι τα φωνηεντα καταλαβε και την εσβησε σε δυο λεπτα...
Μάλλον εννοείς αυτόν στην 62 Μαρτύρων που πουλάει και τον οδηγό μαζί χωρίς να το ξέρει...!!!
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 27-07-2013, 13:44
mitsaras Ο/Η mitsaras βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2010
Περιοχή: αγρινιο και εβρος
Μηνύματα: 192
Προεπιλογή Απάντηση: Καταζητείται R1200 GS - 2011

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Albatros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον εννοείς αυτόν στην 62 Μαρτύρων που πουλάει και τον οδηγό μαζί χωρίς να το ξέρει...!!!
οπα!!!!αυτο δεν το ξερω...
εφτασε σε τετοιο επιπεδο το παληκαρι...την παιρνεις και με αυτοματο πιλοτο...
ναι,ναι αυτον λεω....ειχες καμια εμπειρια με αυτον?....
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:14.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!