GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Μοτοσυκλέτα > Νέα μοντέλα BMW

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιό 03-10-2010, 13:34
manosamos Ο/Η manosamos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2009
Περιοχή: ΠΕΡΑΜΑ-ΑΕΚΑΡΑ
Μoto: Varadero 1000 CBR 600F4 Honda C70 6V
Μηνύματα: 2,173
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από varaderistas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικο ειναι μανο...την τελευταια δεκαετια σταματησαν να χρησιμοποιουν ηλεκτρικα magneti marelli και τα αντικατεστησαν με bosch [fiat-lancia-alfa romeo]
Μην νομιζεις Ακη και τα Bosch ολο και κατι βγαζουν.
Το M.A.F(MEASURE of AIR FLOW)της Bosch ειναι προβληματικο τοσο στην Alfa οσο και στα Audi VW.
Τωρα κατι προβληματα του παρελθοντως τυπου παταω φρενο και σβηνουν τα φωτα,εξαλειφθηκαν.
Reply With Quote
  #82  
Παλιό 05-10-2010, 05:58
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Και τα Bosch είναι μια από τα ίδια σχεδόν, έχουν αρκετά προβλήματα.
Reply With Quote
  #83  
Παλιό 03-11-2010, 12:43
Wicked_GS Ο/Η Wicked_GS βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: N.Heraklio
Μoto: R1100GS
Μηνύματα: 247
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Εγω παιδια την οδηγησα και το χαμογελο διαγραφτηκε στα χειλη μου !!!!!! ακομα παραμιλαω.........το μηχανημα απλα "δεν υπαρχει"!!!! αλλα......BOXER και GS δεν ειναι!!!!...καμια σχεση δεν υπαρχει μεταξυ τους. Και επειδη οδηγησα το tiger και το multistrada με διαφορα μιας ημερας θα ελεγα οτι περισσοτερο μιαζουν αυτα μεταξυ τους παρα με το GS! που και παλι το Tiger μιαζει σαν με φτωχο συγγενη διπλα στο multi...αν μπορουσα να εχω και τα δυο GS και Multi θα τα ειχα οπωσδηποτε!!!! αλλα αν επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα το GS...αλλος ογκος, αλλη κατηγορια. (αλλα αυτο το τιναγμα των 140hp αφου σταματησει το traction control ειναι κα%λα)......αυτα...
Reply With Quote
  #84  
Παλιό 26-11-2010, 03:38
taksidiotis Ο/Η taksidiotis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης
Μoto: Af 750,steed 600
Μηνύματα: 3,720
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Wicked_GS Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παιδια την οδηγησα και το χαμογελο διαγραφτηκε στα χειλη μου !!!!!! ακομα παραμιλαω.........το μηχανημα απλα "δεν υπαρχει"!!!! αλλα......BOXER και GS δεν ειναι!!!!...καμια σχεση δεν υπαρχει μεταξυ τους. Και επειδη οδηγησα το tiger και το multistrada με διαφορα μιας ημερας θα ελεγα οτι περισσοτερο μιαζουν αυτα μεταξυ τους παρα με το GS! που και παλι το Tiger μιαζει σαν με φτωχο συγγενη διπλα στο multi...αν μπορουσα να εχω και τα δυο GS και Multi θα τα ειχα οπωσδηποτε!!!! αλλα αν επρεπε να διαλεξω θα διαλεγα το GS...αλλος ογκος, αλλη κατηγορια. (αλλα αυτο το τιναγμα των 140hp αφου σταματησει το traction control ειναι κα%λα)......αυτα...
λοιπον,εν μερη συμφωνω μαζι σου.
ομορφο απο κοντα το νεο multi.καλοσχεδιασμενο με πολυ πλαστικο που σε καποια σημεια εχει τις ατελειες του.
τα μπουτον αθλια για την τιμη της μοτουκλετας,λες και ειναι απο παπακι.
μουρικο το κοντερ οχι ομως πως το ζηλεψα κιολας.
ανεβαινοντας πανω στο μικρο θηριο το σωμα παιρνει μια επιθετικη σταση ετσι οπως κουμπωνει πανω στο μηχανακι και στη θεση που χει το τιμονι της.
παναλαφρο σιγουρα,ομως φτερο στον ανεμο στην εθνικη με αρκετα χιλιομετρα στο κοντερ που σε σχεση με varadero-gs ειναι κουνουπι.και το εννοω.στις αλλες 2 μοτοσυκλετες που εγραψα νιωθεις την σιγουρια του βαρους σε βολτα στην εθνικη,δυσκολα να σε ενοχλησει πολυ ο αερας.
στις στροφες ειναι απαιχτο,αν ξερεις καλα το εργαλειο θα ξυρισει και θα γραψει πανω στην στροφη.
δυναμη παντου,δε σε αφηνει ξεκρεμαστο.καλουτσικο κιβωτιο ταχυτητων,θα μπορουσαν και καλυτερα ομως.
για την σελα που χα διαβασει καλα λογια προσωπικα δεν εχω την ιδια αποψη.καμια σχεση στην ανεση με την σελαρα του gs,μα καμια.ουτε επισης και στην αρχοντικη θεση οδηγησης που εχει ο οδηγος πανω στο gs.
τελικο αποτελεσμα?
αυτο δεν ειναι On/off σε καμια μα καμια περιπτωση,ενα καπως ψηλο street ειναι με δυναμη απλα.
χαιρομαι τουλαχιστον που ειχα την ευκαιρια να το ζησω αυτο και να γραψω την αποψη μου.
τελικα,δεν εχανα τιποτα.
το ατου του ειναι η δυναμη,μπορει να ναι καλα στημενο και με καλα περιφερειακα ομως παιδια,κακα τα ψεμματα,δεν ειναι gs.και προσωπικα το γκαζι του δε με πειθει.υπαρχουν και εναλλακτικες καλυτερες προτασεις.
κι απο οτι φαινεται,το υπερ οπλο αρχισε και να εμφανιζει τα πρωτα σημαδια ζημιων.
20.300 παντως,σε καμια περιπτωση.προτιμω gs η tenere 1200.καλυπτουν καλυτερα τις αναγκες μου για την χρηση που θελω να κανω στην μηχανη μου.
κα προσωπικα,δε θελω μηχανη πουπουλο κι ας εχει στησιμο,κι ας εχει γκαζι.
Reply With Quote
  #85  
Παλιό 29-11-2010, 11:36
Kimwnas Ο/Η Kimwnas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jun 2009
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 746
Προεπιλογή Απάντηση: MULTISTRADAvsGS1200

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από taksidiotis Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον,εν μερη συμφωνω μαζι σου.
ομορφο απο κοντα το νεο multi.καλοσχεδιασμενο με πολυ πλαστικο που σε καποια σημεια εχει τις ατελειες του.
τα μπουτον αθλια για την τιμη της μοτουκλετας,λες και ειναι απο παπακι.
μουρικο το κοντερ οχι ομως πως το ζηλεψα κιολας.
ανεβαινοντας πανω στο μικρο θηριο το σωμα παιρνει μια επιθετικη σταση ετσι οπως κουμπωνει πανω στο μηχανακι και στη θεση που χει το τιμονι της.
παναλαφρο σιγουρα,ομως φτερο στον ανεμο στην εθνικη με αρκετα χιλιομετρα στο κοντερ που σε σχεση με varadero-gs ειναι κουνουπι.και το εννοω.στις αλλες 2 μοτοσυκλετες που εγραψα νιωθεις την σιγουρια του βαρους σε βολτα στην εθνικη,δυσκολα να σε ενοχλησει πολυ ο αερας.
στις στροφες ειναι απαιχτο,αν ξερεις καλα το εργαλειο θα ξυρισει και θα γραψει πανω στην στροφη.
δυναμη παντου,δε σε αφηνει ξεκρεμαστο.καλουτσικο κιβωτιο ταχυτητων,θα μπορουσαν και καλυτερα ομως.
για την σελα που χα διαβασει καλα λογια προσωπικα δεν εχω την ιδια αποψη.καμια σχεση στην ανεση με την σελαρα του gs,μα καμια.ουτε επισης και στην αρχοντικη θεση οδηγησης που εχει ο οδηγος πανω στο gs.
τελικο αποτελεσμα?
αυτο δεν ειναι On/off σε καμια μα καμια περιπτωση,ενα καπως ψηλο street ειναι με δυναμη απλα.
χαιρομαι τουλαχιστον που ειχα την ευκαιρια να το ζησω αυτο και να γραψω την αποψη μου.
τελικα,δεν εχανα τιποτα.
το ατου του ειναι η δυναμη,μπορει να ναι καλα στημενο και με καλα περιφερειακα ομως παιδια,κακα τα ψεμματα,δεν ειναι gs.και προσωπικα το γκαζι του δε με πειθει.υπαρχουν και εναλλακτικες καλυτερες προτασεις.
κι απο οτι φαινεται,το υπερ οπλο αρχισε και να εμφανιζει τα πρωτα σημαδια ζημιων.
20.300 παντως,σε καμια περιπτωση.προτιμω gs η tenere 1200.καλυπτουν καλυτερα τις αναγκες μου για την χρηση που θελω να κανω στην μηχανη μου.
κα προσωπικα,δε θελω μηχανη πουπουλο κι ας εχει στησιμο,κι ας εχει γκαζι.
Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:35.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!