GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Καλημέρες - Ευχολόγια > Ευχές - (στους εορτάζοντες ... και όχι μόνον)

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιό 12-04-2012, 12:25
nasos Ο/Η nasos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: BYRONAS
Μoto: 1200 GS
Μηνύματα: 144
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Reply With Quote
  #232  
Παλιό 12-04-2012, 13:13
zervas Ο/Η zervas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: ΡΙΟ ΑΧΑΪΑ
Μoto: R1200GS Adv
Μηνύματα: 937
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Doc Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητοί μηχανόβιοι!!

ενημερώθηκα πολύ αργά για το παρόν νήμα και έτσι δεν μπορούσα να φανώ συνεπής στις γρήγορες απαντήσεις, που συνήθως δίνω, καλώς ή κακώς!!

Όσον αφορά το συγκεκριμένο, δίνω την ΝΙΚΗΦΌΡΑ [είμαι σίγουρος] μάχη μου. Η μαγκιά δεν είναι να μην πέσεις, αλλά να ξανά σηκωθείς. Για μένα και το ηθικό μου μην φοβάστε, είναι το δυνατό μου όπλο, νομίζω.

αντί πολλών άσκοπων και συνήθως δακρύβρεχτων σχολίων και λεπτομερών περιγραφών της κατάστασης, θα σας δώσω μερικές αράδες copy/paste που ήδη έχουν γραφτεί αλλού ή σε ανύποπτο χρόνο


1/ υποστηρικτικό mail από τον φίλο μου, που κάνουμε μαζί σκι


"Ο Καρκίνος είδε δυνατούς και δυνατούς αντίπαλους, αλλά τέτοιο ανώμαλο σαν εσένα, με τέτοια αντοχή, ακόμα δεν είδε. Δεν θα περίμενε, δεν θα είναι έτοιμος, θα σπάσει τα δόντια του επάνω σου. Εδώ πέσαμε σε μαlάκα!"

2/ από το GR2IR 2008


ΟΚ, φεύγουμε από το ορεινό παραδοσιακό χωριό και επιστρέφουμε πίσω προς το Tabriz, στο οποίο δεν μπαίναμε, αλλά από περιφερειακή οδό θα πάμε προς Τεχεράνη [και στο δρόμο Quazvin]. Εκεί στην περιφερειακή [όχι του Υμηττού, της Ταυρίδας], άρχισε πολύ να μαυρίζει ο ουρανός. Έπεσε η θερμοκρασία. Σταματήσαμε, γιατί η ομάδα έβαζε τα αδιάβροχα. Εγώ το ρισκάρισα, γιατί μου φάνηκε, ότι θα προλάβουμε να περάσουμε προς ανατολάς, όπου κάπου μακριά φαινότανε ανοικτός ουρανός. Έπαιξα - έχασα. Ακόμα γύρο στο Tabriz είμαστε, στην περιφερειακή, όταν άρχισε να βρέχει πολύ δυνατά.
Σας τα περιέγραψα και πιο πίσω, τότε σαν άμεση ανταπόκριση. Απλώς θα ξαναπερηφανευτώ, ότι με το Rally2Pro και κοντομάνικο από μέσα ανεβήκαμε προς υψόμετρο πάνω από 2200μ. Το λέω, γιατί εκτός από το χαλάζι είδαμε κάπου 5 C, δεν θυμάμαι ακριβώς. Εκεί η ομάδα έχασε συνοχή. Πώς? Χμ, βασικά δικό μου λάθος. Ήμουν μπροστά και σαν μοναδικός μη-αδιάβροχος διατήρησα την ίδια ταχύτητα, παρά την σχετική κίνηση και βροχή. Όχι επικίνδυνα, σε καμία περίπτωση, αλλά κινήθηκα σβέλτα, προσπαθώντας να προλάβω το κύμα κακοκαιρίας. Είχα ελπίδες να προλάβω σε λιγάκι να φτάσω σε μέρη ζεστά, με ήλιο και να στεγνώσω εν κίνηση. Με ακολούθησε ο Μάκης, σαν δεύτερος που ήτανε εκείνη στιγμή. Μετά υπήρξε ο Βασίλης με την γνωστή απόσταση, ακολουθούμενος από τους Θωμά και Νώντα. Κατάλαβα, ότι ξεφεύγουμε, αλλά είχα σκοπό να περάσουμε την μπόρα και να σταματήσουμε λίγο πιο κάτω, να τους περιμένουμε σε κάποιο ζεστότερο μέρος. Αλλά ακόμα ανεβαίναμε. Όταν φτάσαμε στα 2200μ, άρχισα σοβαρή αντεπίθεση στο κρύο! Επιστράτευσα πείσμα και τρέλα, [κάτι πολύ εύκολο για μένα]. Από παλιά ανακάλυψα στο χαρακτήρα μου πολύ αγύριστο κεφάλι και όρεξη για προκλήσεις και δοκιμασίες. Συχνά, όταν μου ξεκινά μία γρίπη, αντί να ξαπλώσω, πάω για τρέξιμο, να ιδρώσω και έτσι να πάω "κόντρα" στο συνηθισμένο τρόπο. Πέστε το τρέλα, εμένα με όμως εκφράζει και κυρίως, αποδίδει. Συνήθως με σκληραίνει, συνήθως κερδίζω το δικό μου το εσωτερικό στοίχημα. Έτσι εδώ, στο υψόμετρο και μπροστά από τα γουρλωμένα μάτια του Μάκη πίσω μου σηκώθηκα και οδηγούσα όρθιος. Που? Στα βουνά μετά το Tabriz, με κρύο και μούσκεμα. Αλλά με αυτοπεποίθηση. Στέγνωνα επάνω μου την μούσκεμα στολή σαν τους λάμα στα Ι####ϊα. Άρχισε κατηφόρα [ήδη μπήκαμε σε αυτοκινητόδρομο] και σιγά σιγά ανέβαινε η θερμοκρασία. 12C και νόμιζα ότι θα πάω για μπάνια. Σε λίγο πια 15C και έλεγα να βγάλω κάτι, γιατί θα ζεσταθώ πολύ. Όταν οδηγούσαμε περίπου μισή ώρα, κατεβήκαμε αρκετά κάτω, καιρός άνοιξε και ζεστάθηκε στα 22C και είχαμε ήλιο πάνω από κεφάλια μας, σταματήσαμε στην άκρη. Σωματική ανάγκη και τσιγάρο μετά από τέτοια περιπέτεια ήτανε το καλύτερο φάρμακο. Γελάγαμε με τον Μάκη, τι ήτανε αυτό.


3/ κοιτάξτε περίληψη αυτού του αγώνα, γιατί και ο δικός μου θέλει υπομονή, τακτική, στρατηγική και αίσιο ΤΈΛΟΣ [όχι την μέση]

Sugar Ray Leonard vs Donnie Lalonde - YouTube


4/ ετοιμάζω/σκέφτομαι [μία και είμαι σε αναγκαστική επαγγελματική απραξία τώρα] έκδοση κάποιων ταξιδιωτικών μου


άρα δεν βαριέμαι, τώρα απλά εργάζομαι σε κάτι λίγο διαφορετικό ή εάν θέλεις από διαφορετική σκοπιά περί του μοτοσικλετισμού, για τον μοτοσικλετιστή Κώστα




Τέλος, ΣΑΣ ευχαριστώ όλους για τα θερμά λόγια σας, το εκτιμώ.
Πάντα ειλικρινά, με προτερήματα αλλά και με τα λάθη του
Doc/Kώστας
Η δύναμη της θέλησης.
Μεγάλο μάθημα μας έκανες και ευχαριστούμε.
Αλωστε το λέει και ο τίτλος του thread << Δύσκολη στιγμή για έναν Δύσκολη για όλους >>

Να είσαι καλά.
Reply With Quote
  #233  
Παλιό 12-04-2012, 13:58
maik73 Ο/Η maik73 βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Sep 2011
Περιοχή: N.FALIRO
Μoto: BMW R 1200 GS
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από zervas Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δύναμη της θέλησης.
Μεγάλο μάθημα μας έκανες και ευχαριστούμε.
Αλωστε το λέει και ο τίτλος του thread << Δύσκολη στιγμή για έναν Δύσκολη για όλους >>

Να είσαι καλά.
Reply With Quote
  #234  
Παλιό 12-04-2012, 22:07
lampmar Ο/Η lampmar βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Junior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Nov 2010
Περιοχή: Βάρη
Μoto: bmw1200gs
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Μπράβο ντόκτορα
Reply With Quote
  #235  
Παλιό 13-04-2012, 00:36
Genie Ο/Η Genie βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2011
Περιοχή: Κάτω Πατήσια
Μoto: Συνεπιβάτης στην Paneuropean του HAWK_46
Μηνύματα: 345
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Κουράγιο και δύναμη Κώστα! Καλό Πάσχα!
Reply With Quote
  #236  
Παλιό 13-04-2012, 01:15
lenon Ο/Η lenon βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2009
Περιοχή: ATH
Μoto: 1200GS
Μηνύματα: 67
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μας!

Reply With Quote
  #237  
Παλιό 09-07-2012, 11:15
Doc Ο/Η Doc βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: Σαρωνίδα
Μηνύματα: 421
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μα

μόλις ολοκληρώθηκε επόμενος μεγάλος έλεγχος μετά το πέρας της κλασσικής ΧΜΘ. Τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά, ο οργανισμός μου ανταποκρίθηκε στην θεραπεία θαυμάσια και πήγαμε εξαιρετικά αποτελεσματικά. Ίσως καλύτερα να μην γινόταν καν. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ακόμα δεν τελείωσε, όμως. Ξεκινήσαμε με έναν όγκο 7χ4 εκ και δεκαπέντε [ίσως και παραπάνω] οστικές μεταστάσεις. Αυτό μετά από θεραπεία έγινε 2χ1 εκ και δύο αμυδρές μεταστάσεις. Το αμέσως επόμενο βήμα είναι ακτινοβολία του εναπομείναντος όγκου και ενέσιμη σωματοστατίνη και βλέπουμε μετά τι θα μας μείνει σε επόμενο έλεγχο. Πάντως πλησιάζουμε το αίσιο τέλος.

Ανακτώ σιγά σιγά τις δυνάμεις μου [και ετοιμάσαμε ήδη το 24 ωρο μαζί με την εκτέλεση διαδρομής] και θα χαρώ να τα πούμε στο 24 ωρο.

Καλό καλοκαίρι σε όλους, όσοι [μπορούν και] φεύγουν.
Reply With Quote
  #238  
Παλιό 09-07-2012, 11:19
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή

Να και ένα καλό νέο !

ΜΠΡΆΒΟ Κώστα !!!!


Sent by Arkas via Tapatalk !
Reply With Quote
  #239  
Παλιό 09-07-2012, 11:25
Sakis Ο/Η Sakis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Oct 2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μoto: Gs1200 η λευκή του 09!!
Μηνύματα: 7,888
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μα

Mπράβο, εύχομαι να αναρρώσεις το ταχύτερο!!!
Reply With Quote
  #240  
Παλιό 09-07-2012, 11:26
Aggelos-Syros Ο/Η Aggelos-Syros βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2011
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ
Μoto: kymco xciting 300r
Μηνύματα: 2,247
Προεπιλογή Απάντηση: Doc, μια δύσκολη στιγμή για έναν, είναι δύσκολη για όλους μα

Reply With Quote
Απάντηση


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εισαγγελική έρευνα για την αποκομιδή των σκουπιδιών MARK Επικαιρότητα 5 19-10-2011 20:19
Δυο κείμενα, από διαφορετική σκοπιά, για μια όμορφη Ελλάδα! syan Ελλάδα 3 12-10-2011 14:16
Ίσως η πιο διάσημη ομιλία στο ίντερνετ. Πραγματική τροφή για σκέψη! MARK Κοινωνική ευαισθησία 20 24-02-2011 19:52
Ο άνθρωπος, στην δύσκολη στιγμή φαίνεται... Arkas Κοινωνική ευαισθησία 20 27-10-2010 11:49
Τα σκάγια wolferin Ανέκδοτα 6 02-06-2009 09:40


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:33.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!