GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> Ταξίδια - Συναντήσεις > Εκδρομές εντός Ελλάδος

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Απάντηση
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #471  
Παλιό 19-10-2009, 18:01
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από L3f Εμφάνιση μηνυμάτων
χα χα ηταν 2 adv και ενα rt ημουν εγω ο vasorfa και ο με το rt που δε θυμαμαι το nick του γυρνουσαμε πισω....


o gp ηταν με το rt!!!(οχ.....παλι ρομπα γιναμε.......παλι τελευταιοι και καταιδρωμενοι!!!!!!!!!)
Reply With Quote
  #472  
Παλιό 19-10-2009, 20:01
essel Ο/Η essel βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: athens
Μoto: K1200GT
Μηνύματα: 1,446
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Μπράβο ρε παιδιά ελπίζω την επομένη να μπορώ να ερθω και εγώ
Πάντα τέτοια να έχουμε
Reply With Quote
  #473  
Παλιό 19-10-2009, 20:21
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gsmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
η τελευταια φωτο,οπως και αυτη με τον εμιρη ΑΡΚΑ,απο την πολη,θα επρεπε να μεταφερθουν ,στην ενοτητα.. ΧΙΟΥΜΟΡ
:sm6:
Reply With Quote
  #474  
Παλιό 19-10-2009, 20:26
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από danaos Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρηκαμε που ταξιδεψαμε εστω και για λιγο παρεα σας αλλα ο λαιμος του Νικολα δεν αντεξε (μετα το τρακαρισμα) και επρεπε να γυρισουμε πισω Αθηνα.
Να ειστε ολοι καλα παντα τετοια και παντα ορθιοι!!!!
Βρε Ντάννυ μου, εσύ κι ο Νικόλας είστε μεγάλες ψυχές!!!

Παρά τους πόνους του Νικόλα από το πρόσφατο ατύχημα που είχε όταν στούκαρε στο Yugo με τον σπασμένο άξονα στην Κατεχάκη, ήρθατε μαζί μας 150 χλμ. για την παρέα και μετά επιστρέψατε!

Το ΜΠΡΑΒΟ και το ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ είναι λίγα μπροστά στο μεγαλείο της καρδιάς σας!
Reply With Quote
  #475  
Παλιό 19-10-2009, 20:27
Arkas Ο/Η Arkas βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Νέα Σμύρνη - Αθήνα
Μoto: R 1200 RT - R 1200 GS Adventure - KTM 640 Adventure - beverly 500 ie
Μηνύματα: 33,829
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από essel Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο ρε παιδιά ελπίζω την επομένη να μπορώ να ερθω και εγώ
Πάντα τέτοια να έχουμε
Στελάρα η πρώτη ήταν δικαιολογημένη!
Κανόνισε να μείνεις μεταξεταστέος!!!
Reply With Quote
  #476  
Παλιό 19-10-2009, 22:28
Black_Shadow Ο/Η Black_Shadow βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Μoto: HONDA VARADERO MKII ABS
Μηνύματα: 1,305
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Arkas Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Ντάννυ μου, εσύ κι ο Νικόλας είστε μεγάλες ψυχές!!!

Παρά τους πόνους του Νικόλα από το πρόσφατο ατύχημα που είχε όταν στούκαρε στο Yugo με τον σπασμένο άξονα στην Κατεχάκη, ήρθατε μαζί μας 150 χλμ. για την παρέα και μετά επιστρέψατε!

Το ΜΠΡΑΒΟ και το ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ είναι λίγα μπροστά στο μεγαλείο της καρδιάς σας!

Γι'αυτό ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ αυτό το forum απο όλα τα υπόλοιπα !


στο Danny & στο Νικόλα !

σε όλο το GSFORUM και τους ανθρώπους του !
Reply With Quote
  #477  
Παλιό 19-10-2009, 23:47
arisxios Ο/Η arisxios βρίσκεται εκτός σύνδεσης
J. Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μoto: R1200GS ADV
Μηνύματα: 2,718
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Νερό νερό με το τουλούμι!!!

Τα πειράγματα βροχή !!

Η παρέα αφάνταστη !!
Αν και μόνο μία μέρα άξιζε τον κόπο !!!
Μπράβο στους συμμετέχοντες αλλά και ένα μεγάλο μπράβο στους φωτογράφους μας!!!


Ντάννυ!!! Νίκο !!!Ευχαριστούμε που μας τιμήσατε με την παρουσία σας !!!:sm5::sm5:
Reply With Quote
  #478  
Παλιό 19-10-2009, 23:49
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Λοιπόν φίλοι μου, η εκδρομή στα Καλάβρυτα πέρα από το μοτοσυκλετιστικό ενδιαφέρον, την πολύ καλή παρέα, την όμορφη και καθαρή φύση, την άνετη διαμονή, την πολύ καλή οργάνωση, άντε και... το καλό φαγητό , είχε και μεγάλο φωτογραφικό ενδιαφέρον!
(Ξέχασα και το πολύ νερό!)

Σας δείχνω μερικές από τις φωτογραφίες που τραβήξαμε.

Ξεκινάμε από τη συνάντηση στα διόδια της Ελευσίνας το Σάββατο το πρωί,

Οι μηχανούλες μαζεύονται σιγά σιγά. Μερικοί προνοητικοί, βλέποντας τα σύννεφα, φοράνε αδιάβροχα...




Τα χαμόγελα ξεκινάνε και αυτά!


Δυστυχώς σε άλλους συγκράτησα τα ονόματα, σε άλλους τα nicknames, δεν τους θυμάμαι όλους όμως! Όποιος θέλει στη συνέχεια μπορεί να παραθέτει τη φωτογραφία με τον εαυτό του. Σε αυτήν εδώ, εγώ πχ, είμαι πίσω απ' το φακό και φωτογραφίζω κάποιους αγνώστους που παρεισφρήσανε στην παρέα μας!






Εδώ, οι γνωστοί άγνωστοι...


Μπορείτε να σπαμάρετε, να σχολιάζετε, να κάνετε πλάκα και ότι άλλο θέλετε, θα συνεχίζω να ανεβάζω φώτο και αν... κάποια στιγμή με πάρει ο ύπνος, θα συνεχίσω αύριο!

Και ενώ τα σύννεφα πυκνώνουν, ο Flight Leader - Syan, προπορεύεται ακάθεκτος!


και ακολουθούν στο φτερό όλοι οι άλλοι,




Τα σύννεφα πυκνώσανε τελικά, μέχρι που άρχισε να βρέχει!
Η μικρή αδιάβροχη καμερούλα που είχα στερεωμένη στο τιμόνι μου έκανε φιλότιμες προσπάθειες να αποθανατίζει το ταξίδι μας, σε σκοτεινό και βροχερό καιρό και με πολλούς κραδασμούς! (Δεν είναι και τρένο ο boxer όταν φτάνει τις 3-4.000 rpm!)


Στην συνέχεια θα βλέπετε πολλές σταγόνες βροχής πάνω στις φωτογραφίες, ακόμη και μέσα στο τούνελ που μπαίνουμε!






Υπήρχε φως στην άκρη του τούνελ, αλλά και πολύ νερό ξανά!


Ο "Αλυτάρχης" του αγώνα (ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ) προπορεύεται για να ελέγξει την κατάσταση του δρόμου!


Η βροχή δεν καταλαβαίνει από ελέγχους όμως και συνεχίζει να δυναμώνει καθώς πλησιάζουμε την Κόρινθο!
Reply With Quote
  #479  
Παλιό 20-10-2009, 00:21
Dionisis Ο/Η Dionisis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Μoto: gsa 1150
Μηνύματα: 1,957
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Φιλαράκια ένα μεγάλο ευχαριστώ από καρδιάς σε όλους ….από την αρχή πίστεψα σ αυτήν την παρέα και την μετέφερα στους φίλους μου εδώ στο νησί ….χάρηκα που περάσαμε όλοι καλά που ξαναείδα φίλους και γνώρισα κι άλλους ……..δεν είχα καμιά αμφιβολία για την οργάνωση στο ήθος και το μεράκι του Νίκου (λεοντόκαρδος) στον Δημήτρη (αρκα) στον Βασίλη (skippybi) και στον Στράτο ήταν όλα τέλεια .
Ξεκίνησα από το νησί Σάββατο πρωι και πήγα Πάτρα για δουλειές ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στον Θανάση jefe για την πολύτιμη βοήθεια του που όταν έφτασα στο Μακρο και έβρεχε παρά πολύ με ένα τηλεφωνο ήταν δίπλα μου με πείρε πήγαμε στο σπίτι έβαλα την μηχανή στο γκαράζ και συνεχίσαμε τις δικές μου δουλειές με το αυτοκίνητο του………………… Θανάση σε ευχαριστώ αδελφέ και θα τα ξαναπούμε σύντομα …………….φίλοι μου καποιες στιγμές(δηλαδή πάντα ) θα ήθελα να βρεθώ και εγώ σε κάποιον καφέ να ανταλλάξω ιδέες και να ευχαριστηθώ την παρέα σας αλλά δυστυχώς η απόσταση και οι υποχρεώσεις είναι παρά πολλές και εινα πολύ δύσκολο για αυτό ας με συγχωρήσουν κάποιοι εάν γίνομαι λιγο <γραφικός> .Πολλές ευχές σε όλους …..ευχές έτσι ώστε αυτό το φόρουμ να συνεχίσει την προσπάθεια να μας φέρνει κοντά .:sm5::sm5::sm5::sm5::sm5:
Reply With Quote
  #480  
Παλιό 20-10-2009, 00:34
gemara Ο/Η gemara βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Γλυφάδα
Μoto: [Piaggio Vespa P150X] [R26 '56] [R51/3 '54] [R60/2 '66] [R69S '61] [R1200GS]
Μηνύματα: 5,006
Προεπιλογή Απάντηση: Εκδρομή μονοήμερη-διήμερη στα Καλάβρυτα * 17-18/10/09 *

Παρ' όλο το μποτιλιάρισμα που φάγαμε επί μακρόθεν εξ' αιτίας αυτών των ποδηλατών , παρηγορηθήκαμε με την ιδέα ότι υπάρχουν τελικά και πιό μουρλοί από μας, που έκαναν μέσα στη βροχή την ίδια διαδρομή με κοντοπαντέλονα και ποδήλατα! Ζήτω!!!

(Φαντάζομαι να χαίρεται ο φίλος podhlaths που διαβάζει ανελλιπώς το παρόν thread από ιδρύσεώς του!!!)



Περνώντας τον Ισθμό, ώ του θαύματος... η βροχή δυναμώνει και η καμερούλα μου δεν λέει να τα παίξει!!! Η ορατότητα μειώνεται και οι αποστάσεις μεταξύ μας μεγαλώνουν.
Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να τονίσω και να εξαίρω την οδηγική συμπεριφορά και εμπειρία όλων των αναβατών!
Σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής, δεν παρατηρήθει το παραμικρό που έκανε κάποιον μας να ανησυχήσει στο ελάχιστο, αυτό αντιλήφθηκα προσωπικά τουλάχιστον.


Στα επόμενα διόδια μετά την Κόρινθο (μεγάλη κοροϊδία τα διόδια σε αυτόν τον ####δρομο, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία!) κάναμε μία στάση για να στραγγίξουμε λιγάκι...


Το μουσκεμένο φόρουμ διατηρεί ακμαιότατον το ηθικόν...


Εκ πρώτης όψεως φαίνεται ότι πάει να γίνει τσαμπουκάς, είναι όμως άλλη μία συνάντηση 2τροχων και 4τροχων συμφορουμιτών! (Οι υπόλοιποι κοιτάμε απορημένοι την ομπρέλλα και κάνουμε διάφορες σκέψεις... ^&%^^%&#%$^&^@##)


Ο "τσαμπουκάς" λύθηκε και μεις, τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα (Για τον Γιάννη τον Παναγιωτίδη στη Γερμανία μιλάω και για τις βροχές που τρώγαμε εκεί!). Η βροχή, μας έχει κάνει τους boxer υδρόψυκτους πλέον και δεν ζηλεύουμε τίποτε από το F800 και το Varadero που μας συνοδεύουν!






Στο βάθος φαίνεται να καθαρίζει λίγο ο ουρανός και μεις αισιοδοξούμε...


...για να ξεχάσουμε τα καρεκλοπόδαρα που ρίχνει!
Η ηρωική συμμετοχή του Νικόλα!




Με το που βγαίνουμε από την Εθνική (τρομάρα της) και πάμε για Διακοφτό, ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΒΡΕΧΕΙ! Οπότε έχουμε γυαλίσει όλοι μας απ' το νερό που φάγαμε!


Για λίγο όμως, καθότι τα πρώτα χιλιόμετρα ανάβασης, ξαναγίνονται γλυστερά και ο φακός της καμερούλας μου, τρώει νερό με το κουτάλι πάλι!


Πάνε σαν τα πρόβατα που λένε! (αυτά, όχι εμείς!)


Ανασύνταξη για την είσοδο στα Καλάβρυτα!


Πολύ χαλαρά και ξεκούραστα τελικά, κατά τις 12 φτάσαμε στα Καλάβρυτα,


όπου και ο Σταθμός κατελήφθη από τις μηχανές μας!

Last edited by gemara; 20-10-2009 at 00:42. Λόγος: Περασμένα μεσάνυχτα είναι, κάνω και κανα λάθος...
Reply With Quote
Απάντηση

Tags
1100, 1150, 1200, bmw, bmw gs moto, bmw moto, bmw moto gs, bmwmoto, f800, forum, forumgs, gs 1150, gs forum, gs moto bmw, gs_gs, gs1100, gs800, gsbmw, gsforum, gsmoto, αγία λαύρα, πλατανιώτισα, καλαβρυτα, moto bmw, motobmw


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Σχετικά Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Εκδρομή στα Ιωάννινα - 18,19,20/9. S.T Εκδρομές εντός Ελλάδος 107 12-02-2010 15:42
Εκδρομή στον Βόλο ...(μονοήμερη, διήμερη, τριήμερη ..) bmwgogagis Εκδρομές εντός Ελλάδος 31 16-05-2009 14:15
Εκδρομή Βόλου22-24/5 , Ραλλυ Κένταυρος ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Εκδρομές εντός Ελλάδος 1 06-05-2009 12:27
Χωμάτινη μονοήμερη απόδραση στα Άγραφα Κυριακή 22 ή 29-3-2009 emix Προτάσεις για κοπάνα - μοτοσυναντήσεις/μοτοπαρέες 18 05-03-2009 03:39


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:08.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!