GS Forum

Πήγαινε πίσω   GS Forum > -----> ΑΝΑΒΑΤΗΣ > Γενικά - Αναβάτης

Αγαπητά μέλη & φίλοι, το GS Forum, μετά από την πολυετή & καθ’ όλα επιτυχημένη πορεία του, εξακολουθεί να παραμένει online,

ώστε οι αναγνώστες του να έχουν πρόσβαση σε όλα τα θέματα του ενδιαφέροντός τους, για ενημέρωση και μελλοντική αναδρομή.

Σας ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας για την αγάπη και την εμπιστοσύνη που μας δείξατε όλο αυτό το διάστημα

και καταστήσατε την διαδικτυακή αυτή συντροφιά σημείο αναφοράς για τα ελληνικά μοτοσυκλετιστικά δρώμενα και όχι μόνον.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι, το ταξίδι συνεχίζεται ...
Κλειστό θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιό 09-03-2010, 14:47
ntinopoulos Ο/Η ntinopoulos βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: NIKEA-PIREAS
Μoto: 1200gs
Μηνύματα: 10,013
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

μονο εγω τελικα ειμαι σοβαρος σ αυτο το forum!
  #12  
Παλιό 09-03-2010, 15:17
vasorfa Ο/Η vasorfa βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: Π.Φάληρο
Μoto: R 1200 GS Adventure
Μηνύματα: 5,340
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ntinopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
μονο εγω τελικα ειμαι σοβαρος σ αυτο το forum!
σταμάτα το spam
  #13  
Παλιό 09-03-2010, 15:24
ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ο/Η ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Mar 2009
Περιοχή: GALATSI
Μoto: BMW R 1200GS
Μηνύματα: 833
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Mε δεδομένα ότι : αφ'ενός δεν γνωρίζω τα post ,και αφ'ετέρου το δημόσιο κείμενο
της συγνώμης του Κυριάκου θα σταθώ στο δεύτερο, και θα χαρακτηρίσω ως άκρως
θετικό το τρόπο που χειρίστηκε τη παρεξήγηση.

Εύχομαι να λύθηκε η παρεξήγηση και για τα δύο μέρη.
  #14  
Παλιό 09-03-2010, 15:24
syan Ο/Η syan βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Dec 2008
Περιοχή: Αθήνα
Μoto: R12RT
Μηνύματα: 7,143
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
.....και να συμπληρώσω .....

Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....
Κυριάκο δεν συζητάμε κάν τον χαρακτήρα σου και τις προθέσεις σου...και η συγγνώμη σου αν και κατανοητή σίγουρα περισσεύει..!
  #15  
Παλιό 09-03-2010, 15:34
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με το όλο θέμα έτσι όπως έχει εξελιχθεί (ουσιαστικά σε μονόλογο) , το μέλος που έστειλε το "π.μ." ΕΠΕΛΕΞΕ να μην δημοσιοποιήσει την όποια διαφορά του με τον ΕΟD-K9 και αυτή η επιλογή του έπρεπε να γίνει σεβαστή. ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ των "π.μ" χωρίς την συγκατάθεση του αποστολέα για μένα είναι αντιδεολογική.

Ο ΕΟD-K9 αν ήθελε να ζητήσει συγνώμη θα έπρεπε επίσης να το κάνει με "π.μ"

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω προσωπικά ούτε τον ΕΟD-K9, ούτε βέβαια τον ανώνυμο αποστολέα του π.μ. απλά γράφω την γνώμη μου για το συγκεκριμένο ποστ.
  #16  
Παλιό 09-03-2010, 15:58
Carduelis Ο/Η Carduelis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Aug 2009
Περιοχή: Mπραχάμι - Αθήνα
Μoto: Τη "Χιονάτη"
Μηνύματα: 2,286
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Σταύρο αν και έχεις δίκιο επί της ουσίας (οτι τα πμ είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά εκτός αν συμφωνήσουν και οι δυο αποστολείς) στη συγκεκριμένη περίπτωση ο EOD-K9 δεν δημοσιοποιεί ούτε το όνομα ούτε και το ποστάρισμα (αν ξέρεις στείλτο μου με πμ..τάφος είμαι!), αλλά χρησιμοποιεί το θέμα γενικότερα σαν αφορμή να εξηγήσει τη στάση του και όχι απλά να ζητήσει συγγνώμη αν ενόχλησε.
Προφανώς επί του συγκεκριμένου περιστατικού ούτε ξέρουμε ούτε μπορούμε να πάρουμε θέση.
Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ!
Επαναλαμβάνω μπράβο και στους δύο που κρατήσανε την οποιαδήποτε διαφωνία τους σε πολιτισμένο επίπεδο!
  #17  
Παλιό 09-03-2010, 15:59
ΙoannisPanagiotidis Ο/Η ΙoannisPanagiotidis βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Moderator
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Solingen - Θεσσαλονίκη
Μoto: R1200GS '04
Μηνύματα: 1,616
Smile Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι ΑΝΤΡΕΣ, από δύο πράγματα χαρακτηρίζονται .....

Το ένα, το ότι ζητάνε συγνώμη όταν πρέπει .....
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από gemara Εμφάνιση μηνυμάτων
Μερικές φορές στραβοκοιμόμαστε, στραβοξυπνάμε, ή κάτι άλλο στραβό μας συμβαίνει και νομίζουμε ότι μας φταίει κάποιος άλλος και του τα χώνουμε, υπό την επήρρεια της τσαντίλας και της μιζέριας μας.
Απλά μεγαλώνοντας μαθαίνεις και μαθαίνουμε ποιοι είναι αυτοί που έχουν τη μύγα και μυγιάζονται εύκολα και τους αποφεύγουμε γιατί δεν έχουν καθόλου πλάκα στο κάτω κάτω...
Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά αυτή είναι και η έννοια του φόρουμ, ενημέρωση, παρέα και πλάκα με αφορμή το μοτοσυκλετισμό. Μερικές φορές ίσως να το "παρατραβάμε" αλλά πάντα με καλή διάθεση και δεν νομίζω να αξίζει παρεξήγηση!

...δεν εχω καταλαβει τι ακριβως συνεβει στην μικροπαρεξήγηση αλλα ...έτσι ειναι !:sm4:
  #18  
Παλιό 09-03-2010, 16:27
frits Ο/Η frits βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αχαρνές
Μoto: BMW R1200 GS 2005 YAMAHA TTR 250
Μηνύματα: 6,620
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από Carduelis Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταύρο αν και έχεις δίκιο επί της ουσίας (οτι τα πμ είναι και πρέπει να παραμένουν προσωπικά εκτός αν συμφωνήσουν και οι δυο αποστολείς) στη συγκεκριμένη περίπτωση ο EOD-K9 δεν δημοσιοποιεί ούτε το όνομα ούτε και το ποστάρισμα (αν ξέρεις στείλτο μου με πμ..τάφος είμαι!), αλλά χρησιμοποιεί το θέμα γενικότερα σαν αφορμή να εξηγήσει τη στάση του και όχι απλά να ζητήσει συγγνώμη αν ενόχλησε.
Προφανώς επί του συγκεκριμένου περιστατικού ούτε ξέρουμε ούτε μπορούμε να πάρουμε θέση.
Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ!
Επαναλαμβάνω μπράβο και στους δύο που κρατήσανε την οποιαδήποτε διαφωνία τους σε πολιτισμένο επίπεδο!
Νώτη, ειλικρινά το σκέφτηκα πολύ πριν το γράψω, και αυτό γιατί μέλη των οποίων την γνώμη πραγματικά σέβομαι και τους γνωρίζω προσωπικά (έχει σημασία αυτό) είδαν θετικά την κίνηση του ΕΟD-K9. επίσης το περιεχόμενο του Π.Μ. είναι τουλάχιστον επιθετικό, αλλά και πάλι νομίζω ότι είναι από τις περιπτώσεις που απλά χάνεις το δίκιο σου.
  #19  
Παλιό 09-03-2010, 16:30
GeorgeP Ο/Η GeorgeP βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: Jan 2009
Περιοχή: Αθηνα
Μoto: VARADERO MK3
Μηνύματα: 6,530
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

Απόσπασμα:
Αρχική Δημοσίευση από frits Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με το όλο θέμα έτσι όπως έχει εξελιχθεί (ουσιαστικά σε μονόλογο) , το μέλος που έστειλε το "π.μ." ΕΠΕΛΕΞΕ να μην δημοσιοποιήσει την όποια διαφορά του με τον ΕΟD-K9 και αυτή η επιλογή του έπρεπε να γίνει σεβαστή. ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΗ των "π.μ" χωρίς την συγκατάθεση του αποστολέα για μένα είναι αντιδεολογική.

Ο ΕΟD-K9 αν ήθελε να ζητήσει συγνώμη θα έπρεπε επίσης να το κάνει με "π.μ"

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν γνωρίζω προσωπικά ούτε τον ΕΟD-K9, ούτε βέβαια τον ανώνυμο αποστολέα του π.μ. απλά γράφω την γνώμη μου για το συγκεκριμένο ποστ.
Και σκεφτομουνα ολα τα παραπανω εσω ετοιμος να τα περασω στο πληκτρολογιο αλλα με προλαβε ο''frits''!!

Συμφωνω απόλυτα μαζι του!! η οποια παρεξηγηση του ΕΟD-K9 και του αγνωστου ''Χ'' - με πρωτο και καλλυτερο τον ΕΟD-K9 σαν moderator που ειναι - καλο θα ηταν να λυθει μεσα απο μεταξυ τους ΠΜ με ενημερωση των αντμιν σε καθε περιπτωση και απο την αρχη του πραγματος!!!! Στους αντμιν θα επρεπε ο ΕΟD-K9 χρησιμοποιωντας τα μεταξυ τους ''κλειδια'' και μεθοδους επικοινωνιας που παρεχει το vBulletin και που δεν εχουμε εμεις τα απλα μελη να κοινοποιηθουν το/τα ΠΜ κι οχι στο public!!
Τωρα ο αγνωστος ''Χ'', που σωστα για μενα ενηργησε μεσω ΠΜ, διοτι γνωριζει φανταζομαι οτι κατι τετοιο θα εκανε το φορουμ μπαχαλο για δεκαδες σελιδες και μερες αν το εβγαζε στο public, ειναι στριμωγμενος στην γωνια πνιγόμενος απο το ''δικιο'' του - το οποιο ''δικιο'' του - που το εξεφρασε μονον στον αμεσα ενδιαφερομενο, και καποια στιγμη θα μιλησει!! Και θα μιλησει κι αυτος στο public και τοτε θα γινει της μουρλης!!!!!

Να σημειωσω οτι ουτε τον εναν ξερω ουτε τον άλλον!!!!!!

  #20  
Παλιό 09-03-2010, 16:40
gsmaniac Ο/Η gsmaniac βρίσκεται εκτός σύνδεσης
Senior Member
 
Ημερομηνία εγγραφής: May 2009
Περιοχή: πειραιας
Μoto: GS1200adve - BMW2002 MONT 1973
Μηνύματα: 19,324
Προεπιλογή Απάντηση: Σ Υ Γ Γ Ν Ω Μ Η

εγω διαφωνω με ολα οσα παραπανω λετε και ο λογος διαφωνιας μου εχει να κανει με τον τροπο επικοινωνιας μεσω διαδυκτιου....
μου ειναι αδιανοητο να παρεξηγηθω με καποιον μεσω του φορουμ,ακομα και να με προσβαλει με τα γραφομενα του...
οι πιο πολλοι γνωριζομαστε αρκετα καλα μεταξυ μας και ειναι πολυ ευκολο να επικοινωνησουμε τηλεφωνικως και να μιλησουμε και απο κοντα αν χρειαστει,πινοντας και ενα καφεδακι.
παρεξηγησεις λοιπον μεσω του φορουμ και προσωπικων π.μ.,ποστ,και τρεχα γυρευε,νομιζω δεν ταιριαζει στο προφιλ του δικου μας φορουμ...
μην χανουμε το χιουμορ και το κεφι μας,με παρεξηγησεις και π.μ(προσωπικα)..
Κλειστό θέμα


Κανόνες καταχώρησης
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο HTML κώδικας ειναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι σε GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:09.


vBulletin Version 3.8.4
Jelsoft Enterprises Ltd.
Όλα τα γραφόμενα αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία του GS Forum!